Кизильник блискучий (Cotoneaster lucidus) – ідеальний кандидат для живоплоту чи бордюру

 • 2020-07-07

Коли виникає потреба створити довговічний бар’єр із живих рослин, але вибір ускладнюється через кліматичні умови, забруднення повітря або інші причини, не варто засмучуватися. У такій ситуації можна використати кизильник блискучий. Ця рослина із родини Rosaceae зовсім невибаглива до умов вирощування і підійде навіть для дуже лінивих чи заклопотаних людей. Детальніше про біологію багаторічника, специфіку посадки кущів і догляду за ними, створення бордюрів і живоплотів та іншу цікаву інформацію можна дізнатися у цій статті.

Біологічні особливості кизильника блискучого 

Ця рослина належить до листопадних кущів із середнім темпом росту. Висота і діаметр кущів можуть досягати 2-3 м. Молоді екземпляри мають строго вертикальну крону, дорослі – більш розлогі. Листя блискуче, темно-зеленого кольору, восени – коричнево-червоне. Цвітіння припадає на травень-червень. Квіти білі із червонуватим нальотом. Плоди чорного кольору. Розмножують рослину насінням або вегетативним способом.

Посадка кущів кизильника блискучого та догляд за ними 

Посадити кущик можна на будь-яких ґрунтах. Він однаково добре ростиме і на пухких, дренованих та родючих землях, і в умовах бідних та деградованих земель. Сильні вітри та протяги багаторічнику не страшні. Найкраще саджанцям підібрати сонячні чи злегка затінені місця, сильного затінення краще уникнути. Посадкові ямки мають відповідати розміру кореневої системи. Надмірне заглиблення чи недостатня глибина погіршать приживання рослин на новому місці. В найгіршому випадку – кущ гине. Для лінійних посадок слід дотримуватися достатніх інтервалів між рослинами, адже з часом вони розростатимуться не тільки у висоту, але і у діаметрі. У догляді доречні прополки, мульчування, систематичні підживлення, стрижки. Санітарні і формувальні обрізки гілочок потрібно проводити щороку. Для цього підійдуть ножиці для живоплотів, секатори, кущорізи, інші інструменти.  

Найважливіше про створення бордюрів та живоплотів із кущів кизильника блискучого

 • огляньте ділянку та установіть загальну протяжність живоплоту або бордюру;
 • розрахуйте необхідну кількість кущів для створення живої огорожі і після цього оформляйте замовлення та здійснюйте покупку;
 • для живої огорожі інтервали між кущиками мають бути рівномірними – вони необхідні для повноцінного розростання рослин у діаметрі. Загущення чи розрідження у лінійному насадженні призведуть до небажаного ефекту – декоративність і функціональність живопліт чи бордюр втратить;
 • найкраще приживатимуться саджанці із пластикових контейнерів для коренів. У контейнерах зводиться до мінімуму ушкодження кореневої системи;
 • щоб жива огорожа виглядала охайно – її потрібно щороку підстригати. Стрижки стимулюють розвиток сплячих бруньок і сприяють загущенню крони від землі і до верху;
 • інструменти для обрізки та стрижки кущів повинні бути добре заточеними і чистими. В Інтернет-магазині Клубу Рослин консультанти допоможуть покупцям підібрати зручну модель з урахуванням розміру долоні, ваги, розміру та інших особливостей. Вибір можна зробити самостійно – для цього достатньо детально ознайомитися із характеристиками секаторів, ножиць та інших інструментів на індивідуальних сторінках у каталозі. 

Достоїнства кизильника блискучого

Ця рослина не примхлива у догляді. Вона рекомендована для застосування в урболандшафтах, заміських садибах, дачах. Багаторічник добре переносить забруднення повітря та грунту, не боїться вітрів і протягів. Кущ гарно приживається практично по всій території України, чудово перезимовує, не обмерзає і не обпікається сонячним промінням. Рослина також надзвичайно стійка до хвороб і майже не пошкоджується шкідниками. Перевагою слід вважати універсальність у вирощуванні – кизильник може бути солітером на газоні, вирощуватися в якості живоплоту, бордюру або лабіринту. У мистецтві бонсай ця рослина також високо цінується, оскільки коштує не дорого і може сміливо використовуватися навіть новачками. Перевагами живих огорож із кизильника є хороша здатність затримувати пил та поглинати шум. Такі огорожі довговічні та мають високу щільність по всій висоті.

Декілька цікавих фактів про Cotoneaster lucidus 

 • щоб побачити дикоростучу рослину, доведеться поїхати до Сибіру чи у Китай;
 • в дикій природі рослина зростає на скелястих схилах, на галечниках біля річок, у лісах;
 • перший раз кущ починає цвісти і плодоносити на четвертий рік;
 • під час цвітіння квітів буває настільки багато, що через них мало помітним залишається листя;
 • фаза цвітіння триває один місяць;
 • рослина дуже піддатлива у садівничій роботі, може вирощуватися у вільній формі та стриженою, одиночно чи у групах.

Поради щодо покупки посадкового матеріалу кизильника блискучого

Якщо Ви прийняли рішення купити кизильник, рекомендуємо це зробити у Інтернет-магазині Клубу Рослин. Покупки тут вигідні з таких міркувань: посадковий матеріал завжди відповідає заявленому сорту, корені і надземна частина здорові та повноцінно розвинуті, ціни завжди оптимальні. З допомогою Cotoneaster lucidus Вам вдасться втілити у життя безліч ідей та задумів із озеленення будь-якого ландшафту. Таким чином, упродовж багатьох років поспіль можна буде насолоджуватися розкішною формою, насиченими кольорами листя та ніжністю безлічі квіточок! 

Залиште коментар