Карагана

Caragana
(Знайдено: 1 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
  • Сортування:

Карагана​

Карагана – це унікальні за своїми декоративними якостями чагарники, які мають парно-перисте листя та прилисники, які в багатьох випадках перетворюються в колючки. Цвіте рослина метеликовидними квітами, найчастіше цвіт забарвлений в жовті тони. Плодоносить культура бобами. Карагана названа на честь чорновухих лисиць, які живуть в Киргизії. Назва буквально означає в перекладі з киргизької «чорне вухо».

Характеристики​ карагани

  • Росте культура в формі листяного чагарника з розкидистою кроною;
  • За рік культура може витягуватися у висоту на 50 сантиметрів, при цьому діаметр крони збільшується на 30 сантиметрів;
  • В нормальних умовах карагана живе і активно розвивається до 60-ти років;
  • Цвіте жовтими квіточками, які збираються по 3-5 штучок, щоб утворити суцвіття;
  • Листя рослини овальне, поєднує у собі від 9 до 11 листочків маленького розміру, зелене, в осінній період – жовте;
  • Особливої краси чагарник набуває в період цвітіння.

Різновиди ка​рагани

Рід цих рослин включає в себе понад 70 різновидів. У наших широтах вирощують тільки 17 з них. Найбільш популярними в декоративному садівництві є такі сорти:

  1. Карагана чагарникова – кущі, які сягають у висоту до 1,5 – 2 метри. Мають густі гілки та світло-зелене листя, яке нагадує чотирилисткову конюшину. Цвіте поодинокими золотавими квіточками, які покривають рослину в травні. Цей сорт може утворювати справжні хащі з кореневих приростів.
  2. Карагана деревовидна – рослина, яку ще називають «жовтою акацією». Росте від 2 до 7 метрів у висоту. Гілки культури прямостоячі, крона багата, розкидиста. Листки світло-зеленого кольору досягають десятисантиметрової довжини. Кора культури має цікавий зеленувато-сірий колір. Квіти також забарвлені в жовте, можуть триматися як окремо, так і збиратися в суцвіття по 2-5 штучок. Цей різновид включає в себе цікаві декоративні форми – плакучі (Lorbergii, Pendula). Крім того, слід звернути увагу на сорти Anny’s’ Golden Cascade з плакучим гіллям, карликову карагану Nana, Spring Gold (з золотистими листочками навесні), Sutherland, Tidy, Albescens та оригінальний гібрид Walker, який зазвичай прищеплюють на штамб.

Як правильно в​ирощувати карагану?

Карагани ростуть досить швидко. Це – світлолюбні рослини, які гарно переживають посухи та морози. Але головна перевага цих рослин – невибагливість до ґрунтів. Спеціалісти стверджують, що карагани здатні збагачувати землю азотом за рахунок симбіозу з бактеріями, здатними фіксувати азот. В питанні вибору ґрунту важливо не допускати висадки на заболочених чи надмірно зволожених ділянках.

Якщо ґрунт у Вашому саду тяжкий, для карагани треба передбачити дренаж. Кореневу шийку при висадці можна заглиблювати не більше, як на 1 або 2 сантиметри. Рослина прекрасно адаптується після формуючої обрізки, тому її часто використовують в якості живих огорож. В такому випадку стригти чагарник треба на третину, або й половину у відношенні до довжини гілок.

В догляді за караганою слід велику увагу приділяти розпушуванню ґрунту та видаленню бур’янів. Молоді карагани потребуватимуть підгодівель мінеральними добривами.

Використання карагани в дизайні ла​ндшафтів

Найчастіше цю рослину використовують в створенні живих огорож. Завдяки її здатності бездоганно переживати обрізку, таким огорожам придають різноманітні форми. Крім того, карагану широко використовують в озелененні міст – вона чудово виглядає в паркових композиціях, на алеях та в поодинокій посадці.

Широкої популярності рослина набула в колі бджолярів – її нерідко можна зустріти поряд з пасіками. Жовта акація – бездоганний медонос. Крім того, цвітіння у такої культури відбувається саме тоді, коли всі інші вже відцвіли, або лише готуються до процесу цвітіння.

Де б не була висаджена карагана, користь від її присутності відчувається вже на другий рік життя рослини. Вона кардинально змінює зовнішній вигляд присадибних ділянок, парків і скверів.

Купити за доступною ціною карагану можна в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо життєздатний посадковий матеріал в пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, Ви зможете висадити красуню в будь-який зручний час. Доставка – в усі без виключення міста України.