Магнолії Betty, Merril, Lennei та Soulangeana: біологічні особливості, використання в озелененні, переваги

Мало кого залишають байдужими квітучі магнолії. Ці чарівні дерева (кущі) широко використовуються в озелененні міських парків, вулиць, скверів, внутрішніх двориків, приватних садів. З кожним роком популярність магнолій в Україні зростає. Проте, щоб деревце успішно прижилося в обраному місці, потрібно мати не лише велике бажання, але і володіти спеціальними знаннями. У цій статті ми розповімо Вам про біологічні особливості магнолій Betty, Merril, Lennei та Soulangeana, особливості успішного вирощування, можливості використання рослин у озелененні, переваги культур. Отож, перш ніж купувати посадковий матеріал, обов’язково ознайомтеся із важливою інформацію про неперевершені рослини роду Magnolia.

Merrill magnolia - Купити в інтернет-магазині Клуб Рослин

Біологічні особливості та специфіка вирощування магнолій Betty, Merril, Lennei та Soulangeana

Магнолія гібридна Бетті – зростає у вигляді куща округлої форми. Висота дорослих екземплярів – до 4 м. Цвіте у квітні та травні перед розпусканням листя. Квіти крупні (до 20 см у діаметрі), забарвлені у рожеві, червоні чи пурпурові відтінки. Кущ потребує сонячних або злегка затінених ділянок. Місця зростання мусять бути затишними. Найкраще зростатиме кущ на свіжих або вологих, пухких та родючих ґрунтах. Молоді екземпляри на зиму доцільно захищати спанбондом.

Betty magnolia - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Магнолія Лебнера Меррілл – гібридна культура, яка отримана у 1939 році від схрещування магнолії кобус та зірчастої. Крона куща конусоподібна. Цвіте рослина у квітні-травні до появи листя. Діаметр квітів – до 10 см. Колір квітів – білий, іноді присутня лілова смужка ззовні. Максимальна висота старих екземплярів – 5-7 м. Річний приріст становить усього 20-25 см. Культура потребує родючих, пухких та гарно зволожених ґрунтів. Найкраще висаджувати магнолію у захищеному від вітрів місці. На зиму слід подбати про укриття для молодих екземплярів.

Merrill magnolia - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Магнолія Суланжа Ленней – гібридна рослина, яка виведена на початку 19 століття. Дорослі екземпляри досягають 2-3 м заввишки. Кущ розлогий. Темп росту невеликий. Квіти пишні, темно-пурпурові ззовні, білі всередині. Ґрунти для куща слід обирати родючі, вологі та пухкі. Ділянки мусять бути сонячними та захищеними від протягів і сильних вітрів. На зиму часто є сенс влаштовувати укриття.

Lennei magnolia - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Магнолія Суланжа виникла внаслідок схрещування Magnolia denudata з Magnolia liliiflora на початку 19 століття у Франції. Згодом культура набула популярності і поширилася у Європі та Америці. Рослина зростає як деревце чи кущ. Максимальна висота – близько 10 м. Крона заокруглена або широко пірамідальна. Квіти крупні – понад 15 см у діаметрі. Забарвлення квітів біле, нижня частина пелюсток рожева. Цвіте з квітня до початку червня, до появи листя на гілках. Зацвітають магнолії на сьомому році життя. Існує велика кількість сортів даного гібриду. Рослини потребують вологих, багатих та рихлих ґрунтів, на зиму часто доречне укриття для молодих екземплярів. Дуже бажано кущі мульчувати торфом чи деревною стружкою, а у спекотні періоди своєчасно зволожувати.

Soulangeana magnolia - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Використання магнолій Betty, Merril, Lennei та Soulangeana в озелененні

Рослини придатні для вирощування у парках та лісопарках, ботанічних садах. З їх допомогою можна прикрасити подвір’я, зони навколо сакральних об’єктів, території біля дитячих садочків, шкіл, адміністративних споруд, ряду інших об’єктів. Неперевершено магнолії виглядають у місцях масового відпочинку людей. Враховуючи це, саджанці вигідно насаджувати біля альтанок, лавочок, прогулянкових доріжок. У приватних заміських садах магноліям завжди знайдеться максимально затишний куточок.

Betty magnolia - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Зазначені сорти можуть використовуватися як солітери, у комбінованих групах із іншими деревами, кущами та ліанами, в якості лінійних насаджень.

Хоч магнолія може іноді ушкоджуватися лютими морозами, на даний час вона рекомендована для вирощування практично по всій території України. Однак, успішне вирощування екземплярів Magnolia можливе лише у тих випадках, коли посадковий матеріал акліматизований, місце зростання обрано вдало і садівник професійно піклується про декоративний багаторічник.

Merrill magnolia - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Переваги магнолій Betty, Merril, Lennei та Soulangeana

  • рослини придатні для вирощування на території України майже повсюдно, чудово перезимовують;
  • магнолії доволі компактні, характеризуються повільним темпом росту;
  • квіти мають феєричний вигляд, рясно вкривають крону, довго зберігають свіжість, можуть наповнювати атмосферу неперевершеними ароматами;
  • цвітіння, як правило, відбувається до масового розпускання листя і триває доволі довго;
  • рослини можуть успішно використовуватися у озелененні, як невеличких ділянок, так і великих парків чи площ;
  • гарна стійкість до забруднень довкілля дозволяє ландшафтним дизайнерам вирощувати магнолії навіть у межах мегаполісів;
  • ціни на саджанці магнолій оптимальні, особливо якщо Ви купуєте їх у Інтернет-магазині Клубу Рослин.

Lennei magnolia - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Як вигідно купити саджанці рослин із роду Magnolia

Магнолії Betty, Merril, Lennei та Soulangeana найкраще купувати у компаній з гарною репутацією та позитивними відгуками клієнтів. До таких в Україні належить «Клуб Рослин». Дуже зручно замовляти посадковий матеріал у пластикових контейнерах для коренів. Етикетка повинна містити найважливіші дані про сорт (гібрид). Для початківців часто бажаним є попередній перегляд тематичних відеороликів про вирощування декоративних дерев і кущів. Так, Ви точно знатимете, як обрати, посадити та доглядати за магнолією.

Щиро бажаємо українським садівникам досягнення успіхів у вирощуванні магнолій Betty, Merril, Lennei та Soulangeana. Нехай вони багато десятиліть поспіль дарують безліч романтичних та ніжних квітів!

Soulangeana magnolia - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

  • Дата публікації: 18.06.2020


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...

Секатор FELCO 4C&H – краса і швейцарська якість за доступною ціною

Секатор Фелко 4C&H – незамінний інструмент в роботі квітникаря, ландшафтного дизайнера, флориста. Читайте статтю про переваги та особливості секатора Felco 4C&H. ...