Молінія

(Знайдено: 1 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
 • Сортування:

Молі​нія

Молінія – це багаторічник з сімейства Злакових, який формує невеликий за розмірами кущик із зелених листків, що восени стають ніжно-золотистими. Цікаво, що використовувати молінію у дизайні ландшафтів почали не так давно – до недавнього часу вона не вважалася декоративною рослиною. В природі культуру можна зустріти на трав’янисто-мохових болотистих ділянках, луках з високим показником вологості, а також у лісах, де пахне сирістю.

Переваги мо​лінії

 • Рослина має ідеальну форму куща;
 • Над соковитими вузенькими листочками піднімається оригінальний пагін, на якому дозріває цвітіння;
 • Вузенькі суцвіття мають цікаву форму віничків;
 • Рослина дуже морозостійка;
 • Вирощувати молінію легко – вона абсолютно невибаглива в догляді.

Класифікація видів​ і сортів молінії

В наших широтах зустрічаються два види молінії. Обидва вони прекрасно доповнюють дизайн ландшафту та допомагають садівникам створювати бездоганні композиції.

Молінія блакитна – багаторічна рослина, яка росте у формі куща. В перший рік після висадки рослина цього сорту виростає на 40 сантиметрів. Надалі вона продовжує ріст і в дорослому віці може сягати до півтора метри у висоту. Пагони блакитної молінії довгі, спрямовані вгору. Вони ніби постають гордими стеблами над масою листя, яке залишається внизу. Листки рослини мають характерні загострення. По розміру кожен листок досягає від 8 до 50 сантиметрів довжини і від 3 до 10 міліметрів у ширину. Кінчики листків мають схожість з волосинками. В період цвітіння рослина формує колоски з фіолетовим забарвленням. Блакитна моління може похвалитися такими різновидами:

 • Heidebraut – сорт, який відрізняється вузькими, компактними формами кущів, рідкими листочками та рівними стеблами;
 • Rotschopf – кущі цього сорту також вузенькі, листя має оригінальне зелене забарвлення з бордовою окантовкою;
 • Dauerstrahl – відрізняється широкими кущами та цікавими згинами стебел;
 • Moorhexe – неповторні по своїй красі вузькі кущі з прямими стеблами;
 • Variegata – низенькі кущі висотою від 30 до 50 сантиметрів, листя має зелений окрас, прожилки листків жовті;
 • Strahlenquelle – стебла цього сорту мають форму дуги.

Другим популярним видом вважається молінія очеретяна. Вона росте фактично в кожному листяному лісі в межах Європи, де достатньо світла. Це – багаторічний кущ, який влітку має зелене забарвлення, а восени – золотисте. Кущі відрізняються пишністю та об’ємністю, у висоту можуть сягати до 110 сантиметрів. Суцвіття не дуже показні – невибагливі вінички коричневого або бурого кольору. Особливо красивим кущ стає при досягненні трирічного віку. Серед сортів молінії очеретяної виділяють такі:

 • Skyracer – величезна за своїми розмірами рослина з тонкими стеблами, може досягати 2,4 метри у висоту;
 • Windspiel – кущ висотою до 2,1 метри з гнучкими стеблами і красивою кроною;
 • Fontane – стильний кущ висотою до двох метрів з колосками, спрямованими в різні боки;
 • Staefa – оригінальні кущевидні рослини з висотою 1,5 метра;
 • Transparent – широкі кущі висотою до двох метрів, цвітуть справжньою копною колосся.

Особливост​і вирощування

Рослина не терпить багато сонця – її краще висаджувати в тіні або напівтіні, поблизу водойм, де є достатній рівень сирості. В особливо посушливі періоди молінія може втратити декоративність, або загинути. Ґрунти для молінії краще обирати родючі і гарно зволожені. Рослина потребуватиме регулярного і постійного поливу. Варто стежити, щоб вологість трималася постійно. Обрізати сухі пагони і листки найкраще у травні. Підгодівель мінеральними добривами красуня молінія не потребує. Навіть більше – всі строкаті сорти краще за все почувають себе в бідних ґрунтах. Серед хвороб молінію може вражати гниль. Якщо Ви помітите ознаки хвороби, обов’язково приберіть вражений пагін, щоб він не став причиною зараження всіх інших.

Використання

Найкраще такі рослини виглядають біля водойм. Не менш привабливою вона буде в альрпрінарії, або на краях садових доріжок. Суцвіття молінії часто використовують для створення сухих та живих букетів. Купити молінію можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Саджанці пройшли адаптацію і надсилаються клієнтам в пластикових контейнерах. Доставка – в усі куточки України.

Найпопулярніші
Показати всі товари
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Карликові сорти плодових та я​гідних рослин

В Європі впродовж останніх років з’явився тренд, коли люди хочуть вирощувати собі їжу в маленьких садочках, або на балконах. Відповідно, дуже популярними стали плодові та ягідні рослини, які можна виростити на невеликому просторі. Здебільшого такі рослини швидко дають урожай. ...

День Відкритих дверей у Клубі Рослин: як це було!

Ми у Клубі Рослин давно визначили свою основну мету - робити простір навколо кращим. Саме з цією метою ми і створюємо наші події такі, як День Відритих Дверей та Рандеву у Клубі. Наші відвідувачі - це велика спільнота друзів, які збираються разом, щоб чудово провести час, поспілкуватись між собою, отримати натхнення та корисну інформацію. Будьте разом з нами. Давайте робити простір навколо кращим ...

Осіннє Рандеву у Клубі: Ландшафтна організація простору

А ми продовжуємо нашу серію Рандеву. Цього разу, плануємо зустрітись 2 та 3 листопада. Будемо говорити про ландшафтну організацію простору. Як вже склалось традиційно, ми запрошуємо тільки найкращих лекторів, від яких ви отримаєте максимально велику кількість корисної інформації. ...

Відповіді на запитання, які нам часто задають-частина 6

Надаємо вам розширені відповіді на запитання, які ви нам задаєте найчастіше. Все про те, чи можна оплатити замовлення при отриманні, способи та методи оплати замовлення, і т.д ...