Нові сорти магнолій: Magnolia Sunrise, Magnolia Blue Opal, Magnolia Butterfly, Magnolia Flamingo

  • 2020-02-07

Магнолія — рослина, відома в Європі з ХVII століття. Її привезли в Європу з Азії, де культура протягом багатьох століть вважалася легендарною. У Китаї магнолія вважається символом дівочої краси та цноти. А в Японії ці ж квіти вважаються символом жертвенного кохання, адже легенда розповідає, як бідна квітникарка навчилася оживляти паперові квіти власною кров’ю й на вимогу свого жадібного коханого витратила на це всю кров до краплини. З квітки, яку вона оживила останньою краплею крові, і з’явилася магнолія.

Насправді магнолія — одна з найдревніших культур у світі. Відомі скам’янілі рештки квітів магнолії, які цвіли ще в крейдовий період. Перші магнолії з’явилися тоді, коли бджіл ще не було і їх запилювали жуки. Таку здатність до співпраці з комахами в процесі запилення рослина зберегла й дотепер.

Родина магнолій на сьогодні об’єднує близько 200 видів кущів чи чагарників, більшість з яких цвітуть на початку весни великими духмяними квітами, які буде ефектно виглядають на голих гілках. Втім, існують і різновиди, які розцвітають на початку літа.

На сьогодні існує чимало сортів магнолій, які здатні повноцінно розвиватися не у субтропічному кліматі, а в умовах України. І селекціонери продовжують поповнювати цей перелік. Про деякі новинки зі світу селекції магнолій ми вам розкажемо у цій статті.

Magnolia Sunrise

Сорт виведений у Китаї в 2009 році. Його назва перекладається як "Схід Сонця". Цей природний процес ніби проілюстрований на кожній пелюстці — на основі кожної кремової пелюстки присутня краплевидна фіолетово-рожева позначка.

Магнолія Санрайз — це компактний листопадний чагарник висотою не більше 3 метрів. Діаметр 10-річного куща не перевищує 2 метра.

Період цвітіння — квітень-травень, коли листя на гілках ще відсутнє. Форма квітки подібна до спрямованого вгору кубку.

Рослина сонцелюбна, потребує добре зволоженого, поживного ґрунту нейтральної кислотності чи дещо кислого. Морозовитривалість помірна — у сильні морози ця магнолія потребує укриття.

Magnolia Blue Opal

Ця магнолія походить з Південної Америки. Слід зазначити, що це єдиний в світі сорт магнолій з блакитними пелюстками! Щоправда, зеленувато-блакитний колір притаманний лише зовнішньому боку бутонів — внутрішня сторона пелюсток приємного жовтого кольору, а поступово і зовні квіти набувають теплого й приємного жовтого кольору. Діаметр квітів — близько 10 см.

Квітне ця магнолія після появи листя у травні-червні.

Крона досить масивна і може досягати за сприятливих умов 5-метрової висоти.

Рослина сонцелюбна, потребує родючих, гарно дренованих та помірно зволожених ґрунтів. Оскільки коріння розташоване близько до поверхні ґрунту, існує ризик його підмерзання, тому бажане мульчування протягом всього року та утеплення на зимовий період.

Magnolia Butterfly

Один з сортів магнолії, який здатен створити масивну крону. У віці 10 років рослина формує 4-метрову конічну крону, проте не припиняє рости і в 50-річному віці крона може досягати 10-метрової висоти!

Квітне до появи листя — у квітні-травні. Квіти масивні — до 12 см в діаметрі, яскраво-жовті, мають приємний аромат з лимонними нотками. Іноді на дереві можуть з’являтися зеленувато-червоні плоди.

Сонцелюбна рослина, яка потребує затишного місця вирощування, поживного нейтрального чи дещо кислого ґрунту, мульчування влітку та утеплення кореневої системи взимку. Витримує морози до -23°С.

Magnolia Flamingo

Один з витривалих та невибагливих сучасних сортів. Досягає в дорослому віці 8 і більше метрів у висоту. Крона масивна, може мати такий же діаметр, які і висоту.

Квітне у квітні-травні. Квіти великі, ефектні, рожеві.

Вимоги до ґрунту — нейтральний чи дещо кислий показник РН, родючі ґрунти з регулярним помірним зволоженням, мульчування та утеплення кореневої системи за зимовий період.

Правила використання магнолій у ландшафтному дизайні

Як ці, так і інші різновиди магнолій покажуть себе з кращого боку, якщо садівник врахує такі особливості рослини:

  • Магнолії не люблять пересадок і дуже болісно їх переносять, тому заздалегідь визначтеся з місцем, де буде рости ця красуня;
  • Оголення коріння — привід для послаблення цієї декоративної культури, тому купувати посадковий матеріал варто тільки в контейнерах;
  • Рослина потребує затишку й значно гірше почуватиметься на протягах.

Магнолія прекрасно виглядає і в якості солітера, і в групових посадках, однак потрібно враховувати, яким буде розмір крони дорослого дерева й не загущувати посадки.

Інтернет-магазин "Клуб Рослин" пропонує найновіші сорти магнолій, акліматизовані для вирощування в Україні. Весь посадковий матеріал — у контейнерах, що дозволяє уникнути травм кореневої системи при транспортуванні на далекі відстані.

 

Залиште коментар