Новинки 2020 року в категорії «садові гортензії»

 • 2020-05-01

Скільки різноманітних гортензій Вам би не доводилася бачити в українських садах, усе одно ми маємо чим потішити та здивувати любителів новинок у цьому році! Але, перш ніж ми розповімо про них, нагадаємо деякі особливості біології цього багаторічника.

Поділ гортензій (Hydrangea) за цвітінням

 • традиційні сорти – квіти на кущиках Ви побачите кожного року, але за умови, що минулорічні пагони не було пошкоджено морозами чи випадково обстрижено. Суцвіття таких сортів мають гарний вигляд, але формуються вони виключно на минулорічних пагонах;
 • часткові ремонтанти – такі гортензії більшу половину суцвіть формують на старих пагонах, але поодиноко квітнуть і на молодих;
 • ремонтантні рослини пишно цвітуть щороку на молоденьких пагонах та на минулорічних здерев’янілих пагонах.

Саме на особливості закладання квіткових бруньок покупець мусить орієнтуватися, обираючи для себе багаторічну садову красуню. Враховувати потрібно регіон та кліматичні особливості місцевості, де заплановано вирощувати квітучий багаторічник. Гортензії навіть з укриттям взимку можуть зазнавати ушкоджень. Зважаючи на це, в місцях з холодними зимами, щоб не залишитися без розкішного цвітіння, найкраще обирати ремонтантні сорти, які формують значну кількість суцвіть на молодих  пагонах. Тривалість цвітіння кущів деяких сортів може продовжуватися навіть до п’яти місяців у північних регіонах. В комфортніших південних областях, можна сміливо вирощувати класичні сорти гортензій, часткові і повноцінні ремонтанти.

Розмаїття кольорів суцвіть гортензії нових сортів

Пелюстки гортензій дуже довго зберігають свіжий вигляд і чудову форму. Забарвлення і пишність суцвіть є вагомими критеріями, за яким садівники обирають сорт.

До гортензій із білими суцвіттями належать такі сорти: Hydrangea macrophylla Magical Anouk (під час цвітіння набуває рожево-зелених відтінків), Bride (спостерігається м’ятно-зелений відтінок), Magical Pearl (суцвіття забарвлюються у зеленуватий колір), Sneeuwball (колір не змінний), Cleopatra (пелюсточки з рожевою окантовкою, загальний тон змінюється до зеленкуватого), Snowdome (пелюстки набувають також рожево-зелених відтінків).

Суцвіття рожевих і червоних кольорів мають такі сорти гортензії: Hydrangea m. Magical Alegretto, Amore, Ballade, Bolero, Cantate, Cerise, Charlotte, Crimson, Dynamite, Glowing alps, Magical Opal, Pacific, Pink Cloud, Pink Ruby, Rubyred, Triumph.

Серед мультиколірних варті уваги наступні сорти гортензій: Hydrangea m. Magical Ornament (червоно-рожево-зелена), Ouverture (червоно-зелена), Colourdream (різнобарвна із широким спектром зеленого).

Любителям зелених квітів, які не змінюються протягом сезону або ж змінюються не сильно, варто купити екземпляри таких сортів, як Rhapsody, Wings. Серед сортів із фіолетовими чи ліловими суцвіттями заслуговують уваги наступні: Sunshine, Serenade, Revolution, Diamond, Candy Rock, Bluebells.

Стійкість до хвороб і несприятливих умов

Якщо Ви початківець і мало що знаєте про садові гортензії, рекомендуємо максимально прискіпливо підбирати місце зростання куща. Коли землі у саду дреновані, родючі, з рівнем рН близько 5,5 або із невеликим відхиленням від цього показника, ділянка злегка притінена і позбавлена протягів, шанси на успішне цвітіння гортензії є.

Щоб кущик був стійким до хвороб і несприятливих чинників довкілля, щороку зміцнювався і тішив не лише буйним листям, але і розкішними та рясними суцвіттями, його бажано вчасно поливати та підживлювати. Ефективними для гортензії є добрива пролонгованої дії Ekote, Yara Vila, інші препарати. Одним із вирішальних чинників, від якого залежить можливість закладати генеративні (квіткові) бруньки, є специфіка обрізки крони. Для гортензій практикують санітарну обрізку, формуючу стрижку, омолодження.

Поради садівникам для уникнення поширених хвороб гортензій і проблем із шкідниками

 • щоб кущ не отримував сонячних опіків та не загнивав, посадіть його в злегка затіненому і оптимально зволоженому (не вогкому і не сухому) місці;
 • якщо виникає хлороз (пожовтіння листя) – кущик має порушений обмін речовин, страждає від дефіциту заліза). Допомогти може пересаджування рослини чи корекція якості грунту завдяки внесенню добрив;
 • при ураженні сірою гниллю поспішіть видалити хворі ділянки і негайно утилізувати їх;
 • у боротьбі з борошнистою росою неодмінно застосовуйте фунгіциди;
 • від септоріозу (бурих плям на листі і пагонах) допоможе всім відомий мідний купорос;
 • вірусна кільцева плямистість призводить до відмирання фрагментів листових пластин і є вкрай небезпечною – для запобігання хворобі варто постійно дбати про кущ (забезпечувати достатній полив, своєчасні підкормки, інші доглядові заходи);
 • серед дрібних тварин найбільшої шкоди зазвичай здатні завдати попелиці, галові нематоди та павутинні кліщі – у боротьбі з ними незамінні пестициди.

Отож, не баріться – скоріше купіть саджанці гортензії в свій сад! Озброєні знаннями про цю королівську садову красуню, Ви зможете виростити пишні рослини, які щороку розквітатимуть численними суцвіттями найрізноманітніших кольорів та відтінків. А для любителів барвистих метаморфоз, митців та художників, перлинами їх садочків неодмінно стануть сорти, які декілька разів за сезон змінюють колір своїх пелюсток.

 

Залиште коментар