Особливості вирощування і використання в озелененні перстачу кущового Кобольд та Ред Айс

 • 2020-06-23

Компактні кущі із численними квітами та тривалою фазою цвітіння високо цінуються у всьому світі. Такі рослини незамінні в озелененні садів, парків, міських площ, внутрішніх двориків, клумб, інших зелених зон. Однак, чимало декоративних культур є доволі примхливими і потребують від садівника особливих доглядових заходів.

Часто рослинам не підходить клімат, освітлення, надмірно забруднене повітря. Вирішенням подібної проблеми для садівників-любителів та професійних ландшафтних дизайнерів є покупка і посадка саджанців Potentilla fruticosa Kobold та Potentilla fruticosa Red Ace. Більш детально про специфіку вирощування та можливості використання в озелененні цих універсальних сортів, читайте далі.

Біологічні особливості сортів перстачу кущового Кобольд та Ред Айс

Кущі досягають заввишки 0,5-0,8 м та до 0,5 м у діаметрі. Цвітуть рослини з червня по вересень-жовтень. Екземпляри сорту Кобольд характеризуються рясним цвітінням, квіти яскраво-жовті. Під впливом палючого сонця пелюстки не втрачають яскравості. Кущики сорту перстачу Айс Ред характеризуються охайним виглядом, квіти численні, забарвлені вони у помаранчево-червоний колір. Розмір квіток – до 3 см. Пагони коричнево-червоні, густо розгалужені, листя дрібне. Плід має назву багатогорішок. Дозрівання припадає на серпень-жовтень. Міські умови, морози і засухи кущі даних сортів переносять напрочуд гарно. Річний приріст крони становить 10-20 см.

Як правильно посадити кущі перстачу сорту Кобольд та Айс Ред?

 • кущі із пластикових контейнерів можна висаджувати у відкритий ґрунт від весни до осені, якщо посадковий матеріал має відкриту кореневу систему – найкраще такі рослини висадити навесні чи восени;
 • місце зростання слід підготувати заздалегідь – ямка має бути глибиною 50-60 см;
 • шар дренажу у посадковій ямці повинен становити близько 15-20 см;
 • перегній, пісок, мінеральні добрива сприятимуть гарній адаптації рослин до нового місця зростання;
 • якщо планується щільна групова посадка, то між окремими екземплярами слід залишити до 80 см вільного місця;
 • ділянки необхідно обирати сонячні чи злегка затінені;
 • після посадки кущі потрібно добре підлити, згодом рекомендовано забезпечувати регулярний та помірний полив;
 • землі найкраще обирати із високим показником родючості;
 • по сусідству слід висаджувати ті культури, які найбільш гармонійно доповнять композицію та не вступатимуть у жорстку конкуренцію за життєво-важливі ресурси із перстачем (вологу, сонце, поживні речовини).

Поради для вдалого використання Kobold та Red Ace в озелененні

Компактна форма кущиків, рясне і тривале цвітіння дозволяють сформувати із перстачів неперевершені живі килими. Рослини придатні для одиночних насаджень – кущики завжди зачаровують погляди та акцентують увагу на ефектних квітах. За рахунок доброї піддатливості стрижкам, із перстачу можна сформувати акуратні лінійні насадження вздовж стін, парканів, бордюрів, прогулянкових доріжок. У групах однаково добре перстач виглядає із травами, квітами, кущиками чи декоративними деревами.

Загалом, сорти перстачу Кобольд та Айс Ред є рекомендованими для озеленення, як приватних зелених зон (дач, клумб, садиб), так і найрізноманітніших громадських просторів (парків, скверів, вулиць, площ). Екземпляри Potentilla fruticosa Kobold та Potentilla fruticosa Red Ace придатні для застосування в озелененні практично по всій території України. Можливе використання перстачів у озелененні безпосередньо в контейнерах – так можна прикрасити балкон, патіо, терасу чи веранду.

Декілька слів про догляд за перстачем

 • для обрізки гілочок радимо використовувати професійні садові ножиці чи секатори із ідеально заточеними та чистими лезами – обрати зручний інструмент можна у каталозі крамниці Клубу Рослин;
 • щоб цвітіння було щороку максимально рясним, кущики підстригають. Стрижка у вересні передбачає вкорочення на третину не здерев’янілих пагонів. Якщо стрижку проводять у березні-квітні, то вкорочують пагони на 10-20 см – це сприяє хорошому галуженню нових гілочок і подальшому рясному закладанню генеративних бруньок;
 • перед цвітінням важливо підживити кущики сірчанокислим калієм та суперфосфатом. Бажаним також є внесення комплексних добрив;
 • прополки та розпушування ґрунту навколо кущиків проводити потрібно регулярно;
 • при необхідності крону обприскують препаратами для захисту і профілактики від хвороб та шкідників. Особливу увагу звертають на боротьбу із борошнистою росою.

Де купити найкращі саджанці Potentilla Kobold та Potentilla Red Ace

Найкращі саджанці перстачу за рівнем акліматизації та показником життєздатності реалізовують крупні компанії із гарною репутацією. До таких в Україні належить Клуб Рослин. Тисячі клієнтів із різних областей України переконалися у хорошій якості посадкового матеріалу, замовленого у Інтернет-магазині Клубу Рослин. Завжди привабливими тут є не лише самі рослини, але і ціни. Отож, не баріться – купуйте саджанці Potentilla fruticosa Kobold та Potentilla fruticosa Red Ace та насолоджуйтеся сотнями яскравих квітів ціле літо!

 

Залиште коментар