Плетиста троянда: висадка, догляд

 • 2019-10-08

Плетисті троянди – це вишукані садові красуні, які відносяться до роду шипшин. Їх широко використовують у вертикальному озелененні – такі рослини часто прикрашають різноманітні споруди, стіни та альтанки. За допомогою таких квітів можна прикрасити будь-яку будівлю – і монументальну, і невелику. Крім того, такі культури ідеальні для використання при створенні різних садових конструкцій – це можуть бути колони, альтанки, піраміди, гірлянди та арки. Ще однією перевагою плетистих троянд вважають можливість поєднання з рослинами інших сортів. В даній статті ми розповімо, як правильно посадити плетисту троянду та як за нею доглядати.

Як посадити плетисту троянду у відкритий ґрунт?

Будь-який сорт подібних роз відрізняється вередливим характером. Тому висаджуючи таку рослину, слід дотримуватися певних правил. 

Вибір місця для рослини

Подібні рослини потребують ділянок, які зранку і до обіду будуть осяяні сонячними променями. Таким чином, роса, що збирається на рослинах, буде вчасно висихати – це допоможе уникнути грибкових захворювань. Але зважайте на те, що в обідній час, коли промені сонця особливо палючі, троянда потребує притінення, щоб на листі та квітах не з’явилися опіки. Найкраща ділянка для плетистої троянди – розташована з південної сторони від будівлі. Зазначимо, що спеціалісти не рекомендують прикрашати такими рослинами кути будівель – присутні там протяги цілком здатні погубити рослину. Також зберігайте дистанцію між рослинами (або від стіни будівлі), яка буде не меншою від 50 – 100 сантиметрів. 

Головні принципи висадки

 • Земля, у якій ідеально росте плетиста троянда, відмінно пропускає воду;
 • Якщо відомо про близьке залягання ґрунтових вод, саджанець варто висадити на штучно створеному підвищенні;
 • Коренева система троянди може заглиблюватися в землю на глибину до 200 сантиметрів – це потрібно враховувати при посадці;
 • Щоб уникнути застоїв води, троянди висаджують на ділянках з нахилом (хоча б мінімальним);
 • Ідеальний ґрунти для рослини – суглинки;
 • В піщану землю при висадці додають глину, а в глинисту – пісок;
 • При висадці культури слід обов’язково здобрювати землю перегноєм або гумусом;
 • Для достатньої кількості фосфору в посадкову яму додають кісткове борошно;
 • Ґрунтосуміш для троянди готують завчасно – в ідеалі за півроку до висадки (можна готувати землю за 4 тижні до посадки);
 • Саджанці з відкритою кореневою системою на 1 добу занурюють у воду;

Посадку плетистих роз найкраще здійснювати в період від кінця вересня до середини жовтня. Проте, можлива і весняна посадка з другої половини квітня до закінчення травня. 

Догляд за плетистими трояндами

 1. Для активного росту і розвитку такої рослини слід здійснювати правильний полив, підгодівлі та обрізку. Також важливо стежити за станом здоров’я садової красуні, вчасно винищуючи шкідників. 
 2. Важливим етапом догляду за трояндою є підготовка до зимівлі – кущі потребують якісної, надійної опори. 
 3. Плетисті троянди здатні відмінно переносити посуху, тому дуже рясного поливу не потребують. Оптимальний полив – це 1 раз на тиждень. При цьому під кущ слід виливати від 10 до 20 літрів води. Через 2 – 3 доби після поливу слід розпушити під трояндою землю. 
 4. Внесення добрив для щойно посаджених кущів не рекомендується аж до завершення літа. В кінці літа вносять суміш, що містить калій – таке підживлення допоможе троянді підготуватися до зими. Також в кінці літа можна внести настій деревної золи. 
 5. На другому році життя саджанець підгодовують мінеральними та органічними добривами, чергуючи їх. 
 6. Троянди, що досягли трирічного віку (і старші) підживлюють виключно органікою. Ідеальна суміш для підживлення таких троянд – 10 літрів води, 1 літра навозу, 1 столова ложка деревної золи. 
 7. В період, коли рослина інтенсивно розвивається, підгодівлю здійснюють не менше 5 разів. Але зазначимо, що в період цвітіння слід припинити будь-які підгодівлі. 

Опори для плетистих троянд

В якості опори для рослин можна використовувати дерева, або дерев’яні чи металеві арки чи решітки. Останнім часом стали популярними полімерні опори для рослин. Відмінно тримають рослини і дугоподібні металеві прути. Але в усі часи найкращою опорою для плетистої троянди були будівлі. Пагони на опорі фіксують за допомогою шпагату чи спеціального агрошнурка. Дріт для цієї мети не годиться – такий елемент кріплення може пошкодити рослину. Впродовж усього періоду росту троянди слід перевіряти елементи кріплення на предмет пошкоджень – якщо кріплення порветься, то троянда може сильно постраждати. 

Якщо ви вирішили посадити плетисту троянду в своєму саду, радимо купити саджанці троянд в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми пропонуємо виключно життєздатні рослини, оснащені пластиковими контейнерами для коренів. Такий посадковий матеріал стовідсотково приживається і за короткий термін набуває необхідної декоративності. 

Залиште коментар