Плетисті троянди - правильна посадка і догляд

Плетисті троянди серед усього «рожевого» царства знаходяться в привілейованому становищі, по праву вважаючись визнаними лідерами вертикального озеленення в ландшафтному дизайні присадибних ділянках, адже з їх допомогою можна буквально перетворити простір будь-якого саду, зробивши його неповторним і неймовірно привабливим.

Плетисті троянди допомагають влаштувати мальовничі арки, колони і гірлянди, яскраві тунелі та галереї в саду, перетворюючи стіни уздовж будівель, альтанки і балкони в живі килими, захоплюючи чудовим цвітінням, тонким ароматом і даруючи цілющу прохолоду. Якщо Ви мрієте, щоб сад "заграв" новими фарбами, обов'язково посадіть плетисті троянди: догляд за ними не принесе особливих труднощів, а пишне цвітіння у вдалому поєднанні з іншими рослинами і гармонійній єдності з ландшафтним дизайном саду стануть справжньою «родзинкою» заміського володіння.

Плетючі троянди

Основні правила, поради і маленькі «хитрощі» по догляду за «рожевою елітою»:


1. Грамотна посадка

Місцерозташування для посадки треба вибирати сонячне і добре провітрене. Троянди люблять світло і помірний вітерець, тому оптимальний варіант - біля стін і на опорах з південного боку, ні в якому разі на кутах - троянди не переносять протяг. Для куща досить смужки землі шириною 50 - 60 см і ямки 50 на 50, яку за день до посадки треба удобрити і полити. Після посадки, щоб кущ в майбутньому був сильним і рясно цвів, пагони необхідно обрізати на 15 - 20 см від рівня грунту. Не забудьте відступити від стіни (якщо троянда буде її декором) на 45 - 50 см.

Посадка троянд

2. Догляд за кущами

Після посадки для гарного росту і розвитку кущів потрібно підживлення, полив і правильна обрізка. Кращим добривом вважається гній, однак його прекрасно замінять будь-яка органіка або мінеральні добрива, застосовувані по черзі або разом. Добре «годує» троянду спеціальна квіткова суміш. Врахуйте, що до цвітіння троянду необхідно підживити 4 - 5 разів. Полив повинен бути помірним, так як троянди не люблять надлишку вологи і добре переносять посуху: досить раз в 8 - 10 днів.

Догляд за трояндами

3. Обрізка

Справжній догляд за плетистими трояндами неможливий без правильної обрізки, головна мета якої - формування крони, отримання рясного і тривалого цвітіння і підтримка куща в здоровому стані. Саме якісна обрізка допомагає домогтися суцільного обвиття пагонами стіни, альтанки або арки. Спеціальним інструментом для обрізки троянд - секатором слід прибирати не тільки старі гілки, а й молоді зайві пагони, які загущують кущ і заважають його правильному розвитку. Навесні обрізаються слабкі і замерзлі гілки, влітку - відцвілі пагони, тоді кущ «омолодиться» і будуть формуватися нові пагони, що забезпечують рясне цвітіння.

При правильній обрізці плетистих троянд Ви зможете забезпечити практично безперервне цвітіння троянди в саду весь сезон. Не забувайте і про своєчасну підв'язку: саме від неї залежить формування квітконосних пагонів і розташування крони в горизонтальному, похилому або спіральному положенні.

Обрізка троянд

4. Укриття на зиму

Кілька правильних підказок:

  • спочатку обрізаємо кінчики пагонів і пов'язуємо гілки;
  • укриваємо при температурі - 5 - 6 °C морозу в суху безвітряну погоду;
  • зняти пагони з опори і укласти на листя або лапник (можна на голу землю!), укрити плівкою або агроволокном з дотриманням основного правила: наявність «повітряної подушки», інакше троянда може загинути від вимокання під час відлиги;
  • зверху троянди укрити другим шаром «ковдри» з листя або трави;
  • біля основи кущ присипати землею або торфом на висоту 15 - 20 см.

Запам'ятайте! Знімати навесні укриття треба вчасно, інакше в «сорочці» без повітря троянда задихнеться і загине!

Укриття троянд

5. Захист від хвороб

Найпоширеніші захворювання плетистих троянд - борошниста роса і чорна плямистість (рак кори).

Борошниста роса (білі плями на листі) з'являється в жарку вологу погоду. Троянда починає погано рости і цвісти, може загинути, і допоможе їй проміжне подвійне обприскування бордоською рідиною. Чорна плямистість характеризується появою на корі коричневих плям, які розростаються, чорніють і «окільцьовують» всі пагони. Лікування в цьому випадку єдине і кардинальне - видалення хворої частини пагону і його повне знищення (необхідно відразу спалити!). Причина захворювання - вологість і темрява, профілактика - своєчасне укриття троянди на зиму і зняття, скасування осіннього підживлення.

Запам'ятайте! Цвітіння плетистих троянд в поточний сезон відбувається на минулорічних пагонах, тому їх треба зберегти на всю довжину, обрізавши тільки кінчики.

Захист троянд від хвороб

Щоб виростити пишно і безперервно квітучий кущ плетистої троянди, щоб отримати бажаний результат - треба правильно посадити кущ, вчасно його підживлювати, укрити на зиму і своєчасно відкрити навесні, грамотно обрізати, провести профілактику і боротьбу з хворобами і шкідниками - такі основні поради. Правила догляду не такі складні, просто треба ретельно і любовно, продумано і якісно їх виконати - і чудові елітні троянди наповнять Ваш сад красою і вишуканістю!

Автор статті: Назарій Зінько,
директор "Клубу Рослин" 

  • Дата публікації: 22.03.2016


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Карликові сорти плодових та я​гідних рослин

В Європі впродовж останніх років з’явився тренд, коли люди хочуть вирощувати собі їжу в маленьких садочках, або на балконах. Відповідно, дуже популярними стали плодові та ягідні рослини, які можна виростити на невеликому просторі. Здебільшого такі рослини швидко дають урожай. ...

День Відкритих дверей у Клубі Рослин: як це було!

Ми у Клубі Рослин давно визначили свою основну мету - робити простір навколо кращим. Саме з цією метою ми і створюємо наші події такі, як День Відритих Дверей та Рандеву у Клубі. Наші відвідувачі - це велика спільнота друзів, які збираються разом, щоб чудово провести час, поспілкуватись між собою, отримати натхнення та корисну інформацію. Будьте разом з нами. Давайте робити простір навколо кращим ...

Осіннє Рандеву у Клубі: Ландшафтна організація простору

А ми продовжуємо нашу серію Рандеву. Цього разу, плануємо зустрітись 2 та 3 листопада. Будемо говорити про ландшафтну організацію простору. Як вже склалось традиційно, ми запрошуємо тільки найкращих лекторів, від яких ви отримаєте максимально велику кількість корисної інформації. ...

Відповіді на запитання, які нам часто задають-частина 6

Надаємо вам розширені відповіді на запитання, які ви нам задаєте найчастіше. Все про те, чи можна оплатити замовлення при отриманні, способи та методи оплати замовлення, і т.д ...