Плетисті троянди - правильна посадка і догляд

  • 2016-03-22

Плетисті троянди серед усього «рожевого» царства знаходяться в привілейованому становищі, по праву вважаючись визнаними лідерами вертикального озеленення в ландшафтному дизайні присадибних ділянках, адже з їх допомогою можна буквально перетворити простір будь-якого саду, зробивши його неповторним і неймовірно привабливим.

Плетисті троянди допомагають влаштувати мальовничі арки, колони і гірлянди, яскраві тунелі та галереї в саду, перетворюючи стіни уздовж будівель, альтанки і балкони в живі килими, захоплюючи чудовим цвітінням, тонким ароматом і даруючи цілющу прохолоду. Якщо Ви мрієте, щоб сад "заграв" новими фарбами, обов'язково посадіть плетисті троянди: догляд за ними не принесе особливих труднощів, а пишне цвітіння у вдалому поєднанні з іншими рослинами і гармонійній єдності з ландшафтним дизайном саду стануть справжньою «родзинкою» заміського володіння.

Основні правила, поради і маленькі «хитрощі» по догляду за «рожевою елітою»


1. Грамотна посадка

Місцерозташування для посадки треба вибирати сонячне і добре провітрене. Троянди люблять світло і помірний вітерець, тому оптимальний варіант - біля стін і на опорах з південного боку, ні в якому разі на кутах - троянди не переносять протяг. Для куща досить смужки землі шириною 50 - 60 см і ямки 50 на 50, яку за день до посадки треба удобрити і полити. Після посадки, щоб кущ в майбутньому був сильним і рясно цвів, пагони необхідно обрізати на 15 - 20 см від рівня грунту. Не забудьте відступити від стіни (якщо троянда буде її декором) на 45 - 50 см.

2. Догляд за кущами

Після посадки для гарного росту і розвитку кущів потрібно підживлення, полив і правильна обрізка. Кращим добривом вважається гній, однак його прекрасно замінять будь-яка органіка або мінеральні добрива, застосовувані по черзі або разом. Добре «годує» троянду спеціальна квіткова суміш. Врахуйте, що до цвітіння троянду необхідно підживити 4 - 5 разів. Полив повинен бути помірним, так як троянди не люблять надлишку вологи і добре переносять посуху: досить раз в 8 - 10 днів.

3. Обрізка

Справжній догляд за плетистими трояндами неможливий без правильної обрізки, головна мета якої - формування крони, отримання рясного і тривалого цвітіння і підтримка куща в здоровому стані. Саме якісна обрізка допомагає домогтися суцільного обвиття пагонами стіни, альтанки або арки. Спеціальним інструментом для обрізки троянд - секатором слід прибирати не тільки старі гілки, а й молоді зайві пагони, які загущують кущ і заважають його правильному розвитку. Навесні обрізаються слабкі і замерзлі гілки, влітку - відцвілі пагони, тоді кущ «омолодиться» і будуть формуватися нові пагони, що забезпечують рясне цвітіння.

При правильній обрізці плетистих троянд Ви зможете забезпечити практично безперервне цвітіння троянди в саду весь сезон. Не забувайте і про своєчасну підв'язку: саме від неї залежить формування квітконосних пагонів і розташування крони в горизонтальному, похилому або спіральному положенні.

4. Укриття на зиму

Кілька правильних підказок:

  • спочатку обрізаємо кінчики пагонів і пов'язуємо гілки;
  • укриваємо при температурі - 5 - 6 °C морозу в суху безвітряну погоду;
  • зняти пагони з опори і укласти на листя або лапник (можна на голу землю!), укрити плівкою або агроволокном з дотриманням основного правила: наявність «повітряної подушки», інакше троянда може загинути від вимокання під час відлиги;
  • зверху троянди укрити другим шаром «ковдри» з листя або трави;
  • біля основи кущ присипати землею або торфом на висоту 15 - 20 см.

Запам'ятайте! Знімати навесні укриття треба вчасно, інакше в «сорочці» без повітря троянда задихнеться і загине!

5. Захист від хвороб

Найпоширеніші захворювання плетистих троянд - борошниста роса і чорна плямистість (рак кори).

Борошниста роса (білі плями на листі) з'являється в жарку вологу погоду. Троянда починає погано рости і цвісти, може загинути, і допоможе їй проміжне подвійне обприскування бордоською рідиною. Чорна плямистість характеризується появою на корі коричневих плям, які розростаються, чорніють і «окільцьовують» всі пагони. Лікування в цьому випадку єдине і кардинальне - видалення хворої частини пагону і його повне знищення (необхідно відразу спалити!). Причина захворювання - вологість і темрява, профілактика - своєчасне укриття троянди на зиму і зняття, скасування осіннього підживлення.

Запам'ятайте! Цвітіння плетистих троянд в поточний сезон відбувається на минулорічних пагонах, тому їх треба зберегти на всю довжину, обрізавши тільки кінчики.

Щоб виростити пишно і безперервно квітучий кущ плетистої троянди, щоб отримати бажаний результат - треба правильно посадити кущ, вчасно його підживлювати, укрити на зиму і своєчасно відкрити навесні, грамотно обрізати, провести профілактику і боротьбу з хворобами і шкідниками - такі основні поради. Правила догляду не такі складні, просто треба ретельно і любовно, продумано і якісно їх виконати - і чудові елітні троянди наповнять Ваш сад красою і вишуканістю!

Автор статті: Назарій Зінько,
директор "Клубу Рослин" 

Залиште коментар