Поліантові троянди: сорти, види, догляд

 • 2019-10-09

Поліантові троянди садівники вирощують, починаючи з 19 століття. Вони були виведені відомим селекціонером Ж. Б. Гійо і швидко завоювали популярність в колах дизайнерів ландшафту. Такі троянди являють собою гібридні рослини, які з’явилися завдяки схрещуванню чайних китайських троянд та мініатюрних японських. Зазначимо, що в перекладі на нашу мову слово «поліантова» означає «багатоквіткова». І така особливість даного виду рослин є головною їх перевагою. Особливої цінності культурі надає той факт, що квіти ростуть не поодиноко, а збираються в шикарні суцвіття, які можуть налічувати по 50 квіток. 

Переваги поліантових троянд

 • Даний вид троянд характеризується відсутністю шипів;
 • Рослини формують суцвіття на кожному здоровому пагоні;
 • Дані троянди дуже морозостійкі;
 • Кущі стійкі до хвороб та шкідників;
 • Рослини дуже живучі – навіть за умови загибелі всього куща пагони можуть проростати з кореневища;
 • Виростити таку троянду може навіть недосвідчений садівник – вона абсолютно невибаглива у догляді.

Завдяки морозостійкості, даний вид троянд використовується набагато ширше, ніж інші види. Мінусами рослини є хіба що обмежена кольорова гама та невиразний аромат. 

Види і сорти поліантових троянд

Серед всієї сукупності подібних рослин виділяють два види:

 • Низькі поліантові троянди (мають висоту в межах 30 сантиметрів);
 • Високорослі кущі (висота – до 0,5 метра).

Для оформлення бордюрів, рабаток та кашпо спеціалісти радять обирати низькорослі сорти. Високорослі ідеально підійдуть для саду, клумби та інших ландшафтних рішень. 

Популярні сорти поліантових троянд

 1. Крила Янгола – рослини, які ледве сягають висоти 30 сантиметрів. Характеризуються махровими квітами. Квіточки дрібні, проте густо вкривають кущ і роблять його особливо пишним. Листки такої троянди мають характерний глянцевий блиск та соковитий зелений колір.
 2. Оранж Тріумф – низькорослі кущі, які можуть сягати у висоту до 0,5 метра. Сорт часто використовують в якості бордюрів. Дрібні квіти збираються в багаті суцвіття. 
 3. Спартак – кущ, що може сягати у висоту до 80 сантиметрів. Бутони даного сорту доволі крупні. Колір цвітіння – помаранчевий або червоний. Дані троянди дуже стійкі до зовнішніх чинників та хвороб, невибагливі в догляді. 
 4. Айсберг – одна з найвищих поліантових троянд. Кущі можуть виростати до висоти 1,5 метра. Найбільш поширена висота – від 1 до 0,2 метра. Даний сорт є плечистим і тому широко використовується в вертикальному озелененні. Цвіте білими квітами, що мають кремово-жовтувату серединку. Аромат квітів приємний, але слабкуватий. 
 5. Маскарад – сорт, який відмінно зарекомендував себе в квіткових композиціях. По висоті кущ може сягати 70 сантиметрів. Квіти – помаранчеві, червоні (іноді рожеві). Рослини даного сорту мають контрастне темно-зелене листя, на фоні якого квіти виглядають набагато вигідніше. 
 6. Де Капо – рослини, що мають крупні квіти, представлені в ніжно-рожевому відтінку.
 7. Ред Діадем – троянди з яскравими червоними квітами.

Серед сортів поліантових троянд можна обрати рослини з помаранчевими, червоними, рожевими квітами. Популярні також сорти, що мають бузкові та білосніжні квіти.

Догляд за поліантовими трояндами

Для того, щоб отримати пишне і тривале цвітіння, за рослинами слід правильно доглядати. І, хоча догляд за ними нескладний, головні принципи вирощування троянд даного типу слід знати. 

Поліантова троянда дуже легко переносить посушливі періоди. Вона є стійкою і при перезволоженні. Проте, надмірний полив негативно впливає на формування квітів. Тому троянду слід поливати тільки тоді, коли земля під нею суттєво підсохла. Найкраще, якщо зрошувати культуру раз на тиждень. Зазначимо, що полив доцільний виключно в період формування бутонів та цвітіння.

В період ранньої весни починаються підгодівлі троянди. Для цього можна послуговуватися спеціальними мінеральними добривами для квітучих рослин, а можна готувати суміш для живлення самостійно. До прикладу, троянду можна порадувати розчином пташиного посліду із розрахунку 1 частка посліду на 20 часток води. Зазначимо, що азотні добрива слід вносити обережно – надлишок такої суміші може призвести до неконтрольованого росту кущів. Таким чином, розростається зелена маса, а квіти формуються гірше.

Важливим етапом догляду за поліантовою трояндою є формуюча обрізка, яка здійснюється поетапно. Першу обрізку здійснюють ранньої весни, коли на рослині починає з’являтися листя. При цьому слід прибирати старі та пошкоджені гілки. Важливо також прибрати гілки, які ростуть всередину куща – вони лише загущують крону та не дають простору для розвитку квітів. Для формування куща слід зрізати до третини всіх пагонів. 

Найкращі сорти поліантових троянд представлені в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Обирайте «свою» троянду та радійте її невимовній красі!

Залиште коментар