Особливості правильної посадки вейгели в ландшафтному дизайні

  • 2019-08-06

Вейгела – одна з найяскравіших кущових культур, адже вона спроможна порадувати квітами двічі-тричі на рік. Кожен період цвітіння може тривати до місяця. Самі квіти виглядають вражаюче завдяки елегантній видовженій формі та великій кількості – дорослий кущ вейгели квітує в ландшафтному дизайні протягом місяця, і в цей період просто влитий квітками.

Колір квітів залежить від сорту – можна підібрати різновид з білими, кремовими, жовтими, рожевими, кораловими, червоними, бордовими квітами. Відрізнятися може й колір та форма листя.

Вейгела у ландшафтному дизайні: масові та одиночні посадки

Хоч існують окремі сорти вейгели, які вирізняються компактністю, зазвичай рослина досягає хоча б двох метрів у висоту. Про це потрібно пам’ятати, плануючи посадку. Кількість кущів значно залежить від площі ділянки.

У деяких випадках карликові сорти вейгели висаджують у вазони. Слід врахувати, що ґрунт у вазонах промерзає значно сильніше, ніж на клумбі, тож композицію на зимовий період утеплювати обов’язково. При висадці таким способом слід регулярно обмежувати розмір крони.

Ефектно виглядає бонсай з вейгели, який, до речі, можна розміщувати не лише надворі, скажімо, як елемент саду каміння, але й на підвіконні.

Оригінальним способом привернути увагу до ландшафту є посадка вейгели на штамбі. В такому випадку замість об’ємного куща на ділянці з’являється невисоке компактне деревце.

Для невеликої присадибної ділянки зазвичай невиправданою є висадка значної кількості вейгели, зазвичай використовують один чи кілька компактних кущиків на клумбі або у саду каміння. Винятком є жива огорожа, яку створюють масштабними висадками власне вейгели чи суміші культур.

Якщо мова йде про оздоблення парку чи іншої великої ділянки, можна використовувати масову і суцільну висадку в монокультурі (наприклад, створення вейгелових алей, зонування простору) або ж розміщувати у ключових точках кілька окремих кущів.

Що може стати ідеальним фоном для вейгели

Будь-яка культура, яка квітує, ефектно виглядає у монопосадках чи на однотонному фоні. Створити клумбу, на якій одночасно квітують 3-4 культури і при цьому вона виглядає елегантно, а не пістряво, дуже складно.

Тож оптимальними способами підкреслити красу вейгели є такі:

  1. Розміщення карликових кущиків у саду каміння. Звичайно, для такого варіанту слід добирати сорт вейгели, квіти та листя якого будуть красиво виглядати на фоні саме наявної в саду породи. Оскільки в саду каменів зазвичай досить мало рослин, а вейгела квітне хоч і довго, проте не все літо, варто звертати увагу на ті сорти, які мають цікаве за кольором і формою листя. Наприклад, гарний варіант - вейгела Minor Black.
  2. Висадка на зеленому газоні. 
  3. Композиція з вейгели та травʼянистих культур. Можна використати хости різного сорту, злакові – такі, як міскантус. Якщо на клумбі розміщати однорічні чи багаторічні квіти, вони мають квітувати тоді, коли вейгела перебуває в спокої. Наприклад, кущі вейгели прекрасно комбінуються з маками, лілійниками, ірисами та півниками. Коли такі культури квітують, це привабливо виглядає на фоні зеленої вейгели, а після періоду цвітіння клумбу прикрашає листя оригінальної форми.
  4. Висадка в комплекті з іншими культурами, які квітнуть у різний з вейгелою час. Наприклад, у бордюрних посадках та живій огорожі використовують разом з вейгелою кущі бузку, форзиції, спіреї. Можна також дібрати для такої цілі кущі, які восени, коле вейгела вже не квітне, будуть плодоносити яскравими ягодами.
  5. Комбінація з вічнозеленими кущами – наприклад, ялівцями. Важливо обрати такі сорти вейгели та хвойників, які будуть відрізнятися кольором листя на хвої.

Дотримуйтесь цих нескладних рекомендацій – і ваша вейгела в ландшафтному дизайні на фото стане окрасою будь-яких соцмереж.

Вейгела: посадка та догляд

Ця культура потребує легкого і поживного ґрунту, багато сонця, регулярного поливу та в деяких випадках – укриття від зимових морозів. Зате вейгела практично невразлива до різноманітних шкідників, її не доведеться обробляти пестицидами, тож рослина виділятиме винятково кисень і наколи не стане носієм отрути.

Для вейгели терміни посадки найоптимальніші – друга половина квітня. Якщо саджати рослини з контейнерів, це дозволить уникнути травмування кореневої системи, тому терміни посадки значно збільшуються – кущ приживеться, навіть якщо його посадити влітку. Полив необхідний у будь-якому разі.

Не варто саджати цю культуру восени – якщо рослина не встигне належним чином укорінитися, вона взимку загине.

Для вейгели правила посадки передбачають створення оптимального середовища. Після вибору сонячного місця, слід викопати яму глибиною 50 сантиметрів. Відстань між ямами для посадки вейгели залежить від вибору сорту – високорослі різновиди, які у дорослому віці сягатимуть чотириметрової висоти, потребують більше місця для розвитку, тож між ямами відстань має становити 2,5-3 метра. Карликові та середньорослі варіанти саджають на відстані від 80 сантиметрів один від одного.

На дно слід викласти биту цеглу, пісок, гравій чи інші матеріали, які забезпечать належний дренаж.

Вейгелу саджають у поживний грунт. Якщо земля «важка» (глинозем, чорнозем), її слід перемішати з піском. Обов’язковий полив та догляд за пристовбурним колом, мульчування.

На зиму вейгелу можна вкрити волокном, проте необов’язково – існує достатня кількість морозостійких сортів.

З вейгели можливо формувати фігури строгої форми за допомогою садових ножиць. Рослина прекрасно переносить стрижку. Однак пам’ятайте, придбавши вейгелу: правильна посадка, полив, удобрення не спричинять бурхливого цвітіння, якщо обрізати забагато однорічних пагонів. Всі квіткові бутони закладаються на пагонах, які з’явилися минулого року. Якщо бажаєте підтримувати вейгелу обрізкою, видаляйте сухі гілки та застарілі. Омолоджувальну обрізку проводять раз на 2-3 роки, санітарну – щовесни, коли стає зрозуміло, які з гілок постраждали від морозів взимку.

Пропонуємо купити вейгелу в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Тут не тільки запропонують відмінні сорти, але й проконсультують щодо посадки та догляду за рослиною. 

Залиште коментар