Принципи правильного вирощування калли у горщику

 • 2019-07-31

Каллу, яка зростає в домашніх умовах, відносять до сімейства Ароїдних. Батьківщина цієї квітки Південна Африка. Вона схожа на болотяний білокрильник, який поширений у вологих лісових масивах, берегах річок та болотистій території. 

Види калли бувають різні:  

 • Кореневищна; 
 • У вигляді бульб. 

Калла відрізняється наступними особливостями:  

 • Коротким стеблом; 
 • Довгастим листям. Воно витягнуте, з довгим черешком. Колір – зелений, блискучий;
 • Жовтою, дуже дрібною квіткою, яка зібрана у вигляді довгої «свічки»; 
 • Ворончатою формою квітконосу-покривала, яка обрамувала качан-суцвіття. 

Звичайна калла відрізняється білим кольором. Квітка гібридних видів буває жовтуватою, червонуватою, з рожевим відтінком, бузковим, темно-фіолетовим або кремовим. 

Калла - це декоративна квітка, в якої багато листя та ніжні квіти. У кімнатних умовах квітки калли з'являються не завжди. Рослина дуже вередлива.

Ознайомившись із цією статтею, ви дізнаєтеся, як добитися цвітіння калл у горщику. 

Як доглядати квітку в домашніх умовах  

Необхідно слідувати загальним принципам вирощування рослин, щоб навчитися доглядати бульбові та кореневі види калл. Але є і відмінні моменти. 

При розведенні калл, необхідно стежити за наступними моментами:  

 • Температурою: калла віддає перевагу невеликій навколишній температурі повітря. Нормальна температура для неї до 18° C. Калла погано переносить жаркий клімат та різку зміну температури. Утворення квіток може не статися в таких умовах; 
 • Освітленістю: каллам імпонує тіньове місце у кімнаті. На підвіконні, яке знаходиться на східній стороні приміщення, калла відчуває себе прекрасно. Північна сторона теж для неї бажана. Коли дуже жарко – необхідно прибрати каллу з вікна. Для цвітіння рослини треба захистити її від сонячних променів. Наявність їх впливає на цвітіння негативно, та може погубити квітку. 
 • Полив та вологість: рослина потребує рясного поливу. Коли відбувається зростання рослини, ґрунт у горщику має бути весь час вологим. Листя теж потрібно бризкати водою двічі на день. У фазі спокою каллу необхідно поливати раз у сім днів. Обприскування листя не робіть. Сухість повітря негативно діє на зростання калли. 

Горщики та субстрати  

Калли в горщику врощувати не представляє складнощів, проте вимагає врахування деяких нюансів. Всі види калл люблять просторі горщики. Враховуйте наступне при посадці калли в горщик: висоту та ширину ємності. Горщик для квітів має бути великим. 

Однією з умов вирощування калли у горщику - це наявність нормального дренажу. Ґрунт має бути оптимальним. У нього необхідно включити землю з сухим листям, дерном, торфом, перегноєм та піском. Додають глину, щоб вода після поливу швидко не зникала. Глина затримує вологу. 

Калла у стані спокою  

Фаза спокою присутня в бульбових видах калл. Коли калла відквітла – не поливайте її. 

Листя отримує сигнал про скорочення або відсутність вологи. Воно підсихає.  Як тільки листя обпаде – це буде знак, що можна приступити до зберігання бульб. Поставте горщик у холодне, затемнене місце.  Через декілька днів, бульби витягують з нього та пересипають тирсою. Все це упаковується в пластиковий контейнер, та знову поміщається у прохолодне приміщення, або холодильник.

Як посадити каллу у горщик  

Правильна висадка рослин, значно впливає на початкове зростання калл.  Як посадити каллу в горщик? 

Необхідно зробити наступне:  

 • Підготувати об'ємний горщик для рослини
 • Насипати на дно дрібного щебеню або гранітного відсіву; 
 • Вкрити щебінь дерном; 
 • Перемішати землю з сухим листям, торфом, перегноєм та піском, потім насипати землі на одну третину по висоті у горщик; 
 • Обережно встановити каллу корінням у землю; 
 • Посипте з усіх боків рослину земляною сумішшю, не доходячи трошки до верхньої частини горщика; 
 • Притисніть землю та потім змочить водою; 
 • Коли грунт зсядеться та на поверхні землі не буде води, додайте ґрунту. Відстань від верху горщика до поверхні ґрунту має бути 1.5-2 сантиметра. 

Вирощування калли у горщику  

Якщо ви правильно доглядаєте рослину, ви отримаєте гарні квіти, що тішать око, та піднімають настрій. Калла регулярно буде квітнути. 

Головною умовою, щоб калла добре розвивалася є недопущення пересихання ґрунту у горщику. Необхідна також підгодівля у вигляді комплексних добрив, призначених для квітів. 

Підгодовувати необхідно один раз у чотирнадцять днів.  

Додаткове правило: догляд та тривалість життя квітки у горщику залежить від зміни ґрунту в контейнері. 

Після трьох років потрібно замінити ґрунт в горщику. Суміш робіть у рівній пропорції: перегній + земля + листя сухе + торф + пісок. Ґрунт має бути родючим та вільно пропускати воду. 

Як захистити калли від хвороб  

Рослини можуть заразитися такими грибковими хворобами:  

 1. Сіра гнилизна, яка впливає на всі види калл. Даний грибок можна виявити, звернувши увагу на зміну кольору калли. Вона стане сірою та борошнистою. Заражається рослина від сильно зволоженого ґрунту та занадто вологого повітряного простору, в якому тривалий час знаходиться рослина. Зробіть обробку квітки ровралем, вітаросом або іншим фунгіцидом. Надалі не забувайте часто провітрювати кімнату.
 2. Калла піддається зараженню антракнозом. Дана хвороба характеризується коричневими плямами на листі. Відбувається всихання листя. Що потрібно зробити? -  Швидко видалити все уражене листя та обробити негайно фунгіцидом. 
 3. Зараження коріння сухою гнилизною. Рослина в'яне. Якщо ви витягнете з горщика коріння, ви переконаєтеся, що воно покрите нальотом у вигляді сухої гнилизни. Хвороба виникає від дуже вологого ґрунту впродовж тривалого часу. Припиніть рясно поливати рослину, а краще всього просто зробіть заміну ґрунту на новий. Перед заміною ґрунту або припиненням рясного поливу обробіть коріння одним з видів фунгіциду. 

Яким чином розмножуються калли

Рослини розмножуються декількома методами:  

 • Діленням бульб; 
 • Насінням; 
 • Відростками.   

Найпоширеніший спосіб розмноження даної квітки – за допомогою бульб. Одна калла має невеликих діток-бульб достатню кількість. Треба відокремить їх від основної материнської бульби та висадити у окремий горщик. Коли у калли з'явилося перше листя, бульби розсаджують. Після появи другого листка можна робити підгодівлю рослин добривами, до складу яких входить значна кількість азоту та калію. При внесенні добрив на початковій стадії розвитку калли швидко зростають. 

Необхідно лише вручну розділяти бульби. Гострими предметами або ножем користуватися не рекомендується. Вони можуть пошкодити ніжні кореневища.  Обов'язкова наявність на бульбах хоча би однієї бруньки.  

Виконайте дезінфекцію місця розділення діточок-бульби від материнської рослини. Для цього підійде звичайне деревне вугілля. 

Свіжі бульби відразу після їх відділення не потрібно висаджувати в ґрунт. Вони повинні підсохнути протягом декількох днів. Після висадки нових молодих бульб не поливайте їх до трьох діб. Так вони краще приживуться.   

Придбати бульби домашньої калли ви можете в інтернеті-магазині «Клуб Рослин».

 

Залиште коментар