«Рандеву у Клубі» зібрало близько 50 ландшафтних дизайнерів зі всієї України

  • 2023-09-19

Вже традиційна зустріч ландшафтних дизайнерів, яка сприяє новим знайомствам, взаємопідтримці та обміну досвідом відбулася 9 вересня 2023 року. Наші гості стали учасниками семінару «Рандеву у Клубі – Ландшафтний дизайн під час війни», а також побували на екскурсіях у розсадниках «Клубу Рослин».

Власне семінар відбувся у відпочинковому комплексі «Узвар» у місті Бібрка (Львівська область). Чотири лекції, які підготували для учасників Рандеву, були об’єднані спільною темою, актуальною для кожного з нас: «Як ландшафтники пережили минулий рік, і як вони бачать власне майбутнє».

Відкрила лекційну частину Людмила Волохатюк (Студія ландшафтної архітектури «Лада»). Тема її виступу «Як виживали... Стратегії  компанії, які допомагають вижити в критичних умовах. Висновки» з перших хвилин переросла у жваву дискусію учасників семінару.

У перші дні повномасштабного вторгнення пані Людмила разом із чоловіком доглядала сади, оскільки більшість працівників не могли дістатись до роботи. У попередні роки їхня студія намагалась зменшити частку послуг з догляду за садом, оскільки це дуже трудомісткий процес. Але у важкі часи саме ці послуги стали основними, що й дозволило бізнесу вижити. А ще дуже часто пані Людмила консультувала своїх клієнтів телефоном. Тому прості операції з догляду за садом вони взяли на себе, а заодно отримали чудову терапію, яку надає фізична праця.

Природний, малодоглядний сад, який здатен вижити в несприятливих умовах – тепер у пріоритеті серед проєктів студії Людмили Волохатюк.

Продовжила семінар Мар'яна Качмар з Івано-Франківська (Студія ландшафтного дизайну «Королівський сад»). Тема її виступу: «Ландшафтний бізнес у час війни: Від виживання до зростання. Чого хочуть зараз клієнти».

Мар’яна Качмар вважає, що саме сміливість не відступити, а вперто працювати допомогла встояти її бізнесу минулого року. І навіть дозволила зрости, оскільки багато інших ландшафтних бізнесів призупинили свою роботу.

Підсумувала лекційну частину Тетяна Чекалюк з Вінниці (Студія ландшафтного дизайну «Etis»). Тема її виступу – «Робота ландшафтної компанії в умовах війни. Досвід, помилки, пошук нових форм роботи».

Тетяна працює у ландшафтному дизайні 25 років, надає перевагу комплексному підходу до роботи та масштабним проєктам. Але минулого року цей підхід зіграв злий жарт, адже великих замовлень не стало взагалі. Та й загалом не було певності, як студія увійде в сезон весною 2023 року. В результаті з садового центру прибрали весь асортимент дрібних рослин, залишивши лише крупномірні дерева. Інколи було лише одне замовлення за два тижні, але воно компенсувало дрібні продажі. Залишили в асортименті лише те, чого не було в чотирьох найбільших розсадниках Вінниці.

«Так, як було раніше, вже не буде. Якщо ми не будемо змінюватись – ми не виживимо», – узагальнила свій виступ Тетяна Чекалюк. І такий висновок сьогодні цілковито виправданий для усіх сфер нашого життя.

Далі було невимушене спілкування учасників семінару та візит у розсадники «Клубу Рослин» у Вілявче та Стрілки, знайомство з асортиментом та технологіями вирощування рослин. Відбувся також анонсований майстер-клас, на якому учасникам семінару продемонстрували роботу машини для викопування рослин Ezendam. Завершився цей гарний день вже традиційним спільним фото учасників семінару.

Такі заходи як нещодавно проведене «Рандеву у Клубі» дуже важливі, адже дозволяють учасникам зустрітись зі своїми старими та новими друзями, поспілкуватися та поділитися досвідом з іншими колегами. А ще – підтримати одне одного порадою, а часом і просто добрим словом. Тому – далі буде. Слідкуйте за нашими анонсами!

Залиште коментар