Півроку цвітіння - яка рослина на таке здатна?

 • 2019-01-28

Аматори у сфері вирощування рослин черпають інформацію з відкритих джерел в інтернеті, а найбільш завзяті, навіть йдуть до бібліотеки чи книжкових магазинів, у пошуках справді корисної інформації, яка допоможе виростити неймовірно здорову та красиву рослинку.

Та, на превеликий жаль, корисної та правдивої інформації зовсім небагато. Ми у Клубі Рослин, обираємо різносторонні джерела, багато читаємо та аналізуємо, перед тим, як впроваджувати новинки по догляду чи висаджуванню рослин на наших розсадниках.

Своїми знаннями ми з превеликим задоволенням ділимось із нашими клієнтами та читачами. Тому сьогодні, хочемо поговорити про ремонтатні сорти рослин, адже впевнені, що аматори бачили такі рослини, але не знали, в чому їх секрет, а експерти - не завжди про них говорять багато.

Ремонтантність: як визначити ремонтанту рослину

Для того, щоб виростити новий, вдосконалений, стійкий та надзвичайно продуктивний сорт рослини - науковці та селекціонери працюють впродовж багатьох років. Найяскравішими прикладами їхньої роботи є ремонтантні сорти квіткових декоративних рослин.

Що ж таке ремонтатність? Даний термін означає повторне чи, навіть, багатократне цвітіння та плодоношення протягом теплого періоду року. Ремонтантами серед плодово ягідних культур прийнято вважати полуницю та малину. А от серед квітучих декоративних - азалію, вістерію та гортензію - про які ми і поговоримо більш детально.

Декоративний ремонтант: де висаджувати

Садовод аматор, ландшафтний дизайнер чи людина, яка прагне прикрасити свою прибудинкову територію, висаджуючи рослини, дерева та кущі, однозначно хоче, щоб краса, яку вони створили, чим довше дивувала їхнє око своїми кольорами.

Саме з цією метою, професіонали обирають ремонтантні або вічнозелені рослини. Погодьтесь, коли містечка та міста, парки та сквери яких впродовж теплого періоду року  постійно радують неймовірними квітами та різноманітними кольорами, привабливими запахами цвітіння - вони не можуть не приваблювати жителів прогулятись, подихати свіжим повітрям, помилуватись такою красою та не піднімати настрою.

Ремонтантна гортензія та вістерія: сорти

Садові центри, розплідники та спеціалізовані крамниці пропонують великий вибір готензій та вістерій, що поєднують найкращі ознаки декількох сортів. Такі сорти стійкі до зимування у відкритому грунті (якщо у вашому регіоні зима дуже холодна- ці сорти варто вкривати спеціальним агроволокном). Вирізняються вони красивим та пишним суцвіттям та повторним цвітінням.

Закладання квіткових бруньок відбувається на минулорічних та нових пагонах, тому навіть якщо зимою бруньки пошкоджені, гортензія буде квітнути цього року (на відміну від звичайних гортензій)!!! Ремонтантні гортензії ‘Forever&Ever’ значно стійкіші до вимерзання у порівнянні із сортами, що здавна культивуються в Україні – витримують до -23°С та нижче.

Суттєвою перевагою також є цвітіння впродовж п’яти чи шести місяців. Перші суцвіття зявляються навесні на пагонах минулого року, наступні – на нових пагонах впродовж літа і аж до заморозків. Суцвіття гортензії пишні, яскравих кольорів та відтінків. Їх колір з часом змінюється. Квіти стерильні.

Азалію прийнято вирощувати у відкритому грунті та на зиму обов'язково вкривати. Такий сорт азалії цінують за тривалу фазу цвітіння та яскравий колір квітів. Чудовим представником можна вважати Azalea Bloomchampion.

Якщо ж гортензія вам більше до вподоби, рекомендуємо звернути увагу на наступні сорти, які набирають все більшої популярності у професійних та аматорських колах садоводів та ландшафтників:

 • Hydrangea Forever and Ever (blue);
 • Hydrangea Forever and Ever (red);
 • Hydrangea Forever and Ever (white);
 • Hydrangea Endless Summer® 'The Bride';
 • Hydrangea Endless Summer®  ('blau');
 • Hydrangea Endless Summer® Bloom Star  ('blau-lila');
 • Hydrangea Endless Summer® Bloom Star  ('pink-rosa');
 • Hydrangea Endless Summer®  'Summer Love' ®.

Особливості ремонтантних сортів

Багаторічність. Якщо вирішили висадити один із таких видів, то ви зробили дуже правильне рішення. Адже зробивши це один раз - у вас є можливість насолоджуватись цвітінням впродовж багатьох років поспіль.

Шість місяців цвітіння. Гортензії, в залежності від сорту та області можуть цвісти впродовж шести місяців! За цей час вони не втрачають форми та насиченого кольору суцвіття.

Стійкість. Ви не встигли вкрити гортензію до початку перших заморозків? Не поспішайте засмучуватись, адже навіть якщо мороз і зміг пошкодити рослину, вона все одно не втратить своїх властивостей до цвітіння. І, звісно, завдяки чудовій роботі науковців та селекціонерів, ремонтанти володіють більшою стійкістю до несприятливих факторів середовища, у порівнянні зі звичайними видами.

Правильний вибір та догляд - запорука росту рослини

Отже, ви вирішили посадити у своєму саду гортензію. Які ваші наступні кроки:

 • ознайомлюйтесь  з вимогами до місця зростання;
 • зверніть увагу на те, який грунт потребує кожен окремий сорт;
 • висаджуйте таку рослину з “добрими сусідами”;
 • рослину купуйте у компанії, яка має хорошу репутацію;
 • рослини не повинні мати ознак захворювання, механічних пошкоджень, уражень шкідниками;
 • посадковий матеріал слід висаджувати у заздалегідь підібраних місцях, для контейнерних культур необхідно вчасно проводити підживлення та пересаджування в більші горщики;
 • обрізку пагонів радимо проводити вчасно, якісними та дуже гострими інструментами;
 • від якості обрізки залежатиме рясність майбутнього цвітіння.

Дотримуйтесь наших порад і ваш сад буде буяти впродовж шести місяців неймовірними барвами.

Залиште коментар