Ремонтантні великолисті гортензії на прикладі Forever Ever

  • 2020-03-12

Гортензія — родина надзвичайно вишуканий рід рослин, що об’єднує кілька різновидів. Виділяють садову, великолисту, волосисту пильчасту, дуболисту гортензії (інші різновиди не мають особливого значення для ландшафтного дизайну).

Рослина виглядає надзвичайно вишукано, має крону до 4 метрів у висоту. Тривалий час культура вважалася традиційною для приватних садів шляхетних осіб. Проте останніми десятиліттями використовували гортензію у парках чи на присадибних ділянках досить обачно. Причина проста — хоч зимостійкість дозволяє витримувати значні морози, та постраждалий від обмороження кущ втрачав наступного року здатність квітувати. Справа у тому, що квіткові бруньки закладаються на однорічних пагонах, тож взимку вони можуть постраждати.

Тож першим кроком селекціонерів, що працювали з гортензіями, стало виведення рослин, що здатні будуть квітувати щороку. Відповідають цим вимогам наразі великолисті ремонтантні гортензії.

Поява великолистих ремонтантних гортензій

Щоб досягнути щорічного цвітіння, селекціонери працювали над створенням компактних кущиків, які можливо вирощувати у контейнерах і заносити на зиму у приміщення, або без проблем накривати утепленням. Проте одного року в США, де працювали вчені-селекціонери, видалася надзвичайно морозна зима. У стресових умовах кілька кущів гортензій мутували — вони почали формувати квіткові бруньки не тільки на минулорічних, але й на молодих пагонах. Новий різновид гортензій одержав назву Endless Summer (Безкінечне літо) і поклав початок епохи ремонтантних гібридів.

На основі цих кущів були виведені зокрема й гібриди лінійки Forever Ever:

  • Blue Heaven;
  • White Ball;
  • Red Sensation;
  • Peppermint;
  • Summer Lace;
  • Fantasia та інші.

Forever Ever: особливості лінійки гібридів

Гортензії Forever Ever належать до одного з найкомпактніших гібридів — висота та діаметр крони не перевищують 1 метра. Завдяки цьому крона дуже компактна й кущик виглядає просто влитим квітами.

Та має такий розмір і ще одну перевагу.

Хоч гібрид Forever Ever витримує до -23°С морозу, та початок періоду цвітіння залежить від того, чи збереглися квіткові бруньки на минулорічних пагонах. Невеликий за розміром кущик значно простіше як утеплити, так і занести у приміщення для зимівлі більш успішної зимівлі.

Тому зазвичай квітнути така гортензія починає у травні й цвіте за умови видалення старих суцвіть до середини осені. Найбільш вражає перша хвиля цвітіння, наступні будуть скромнішими.

Суцвіття кулеподібні, а колір їх відрізняється — існують гібриди білі, червоні, рожеві, блакитні і навіть зелені. Робота над створенням нових гібридів триває і з’являються квіти нових відтінків та кольорових комбінацій, наприклад, білі з червоною облямівкою.

Рослина сонцелюбна, не переносить протягів та закисання ґрунту.

Стійка до впливу екологічного забруднення, тому часто використовується у мегаполісах.

Гортензія не вражається грибковими захворюваннями та комахами-шкідниками.

Слід бути обачним при внесенні добрив для гортензій — надмірно поживний ґрунт призведе до того, що кущ втратить свою компактну форму, окремі пагони більше постраждають від морозів і рослина наступного року гортензія цвістиме значно бідніше. Тому підживлення має бути на початку весни чи наприкінці зими досить помірним.

Обов’язковими є санітарна обрізка гортензії навесні та видалення зів’ялих суцвіть для того, щоб рослина формувала нові бутони.

Слід зазначити, що ці гібриди не розмножуються насінням, вони стерильні. Тож для розмноження використовують вегетативні способи — створення відводків чи посадку живців.

Для гортензії важливий режим помірного поливу та мульчування, що не дозволить пересихати ґрунту.

Використання у ландшафтному дизайні

При висадці у контейнері гортензія може стати окрасою ганку чи сонячної тераси.

Цю рослину часто використовують біля декоративних водойм, у рокаріях, біля альпійських гірок, у міксбордерах. Компактна ремонтантна гортензія прекрасно виглядає у комбінації з більш масивним бузком, хвойними, злаковими, різними сортами хости.

При масових висадках можна створювати з цієї гортензії бордюри для алей.

Гортензія затребувана для декору тих зон, де люди проводять багато часу. Це може бути лавка у затишному куточку саду чи бесідка.

Інтернет-магазин "Клуб Рослин" пропонує посадковий матеріал ремонтантних гортензій Forever Ever. Прості у догляді та з вражаючими декоративними якостями рослини порадують поціновувачів традицій та просто любителів чагарників з тривалим періодом цвітіння. Розсада реалізовується в контейнерах, що дозволяє транспортувати саджанці на далекі відстані без шкоди для кореневої системи.

Залиште коментар