Роботи в саду у травні

 • 2019-05-16

В цьому місяці вже можна милуватися першими результатами весняної діяльності, оскільки ділянка набуває майже довершеного вигляду. Але останній місяць весни – це ідеальний час для виправлення недоліків у плануванні саду, висадивши відповідні рослини. Більш пізня посадка вже не дасть позитивного результату. Як правило, посівний календар на травень місяць містить чіткий перелік культур, які рекомендується висаджувати в цей період.

Календар городника на травень

Ще з квітня на городі активно ростуть насадження цибулі, ревеню, редиски, салату, спаржі, кропу та щавлю. Рослини розвиваються як у відкритому ґрунті, так і в теплицях. Для городника важливо розуміти, що культури можуть пошкоджуватися заморозками, які трапляються і всередині травня. Тому слід підготуватися до несприятливих погодних умов та забезпечити себе індивідуальними та груповими засобами, які допоможуть врятувати рослини.

Місячний посівний календар на травень допоможе зорієнтуватися, коли краще саджати ті чи інші сорти рослин. Уже відбулося успішне щеплення дерев в березні, і помітні перші його результати. Прищеплені рослини потребують мінімального догляду, який полягає в поливі, підживленні та мульчуванні пристовбурного кола. Сучасні плівки для щеплення дозволяють не перейматися їх прибиранням з рослин – коли такі засоби стають непотрібними, вони відпадають і розкладаються самостійно.  

В травні здійснюють пізньовесняну посадку овочевих культур, які відрізняються теплолюбністю. В цей час висівають огірки, квасолю, дині, кавуни, кабачки та окремі сорти картоплі. Для здійснення робіт послуговуються мотиками, лопатами та граблями. Якісний садово-городній інструмент дозволяє ефективно здійснювати посадку.

У другій – третій декаді травня вже можна висаджувати у відкритий ґрунт розсаду помідорів, перцю та баклажанів. В кінці місяця буде доречним висадити капусту пізньостиглого сорту.

Які квіти сіяти в травні

У зв’язку з тим, що у першій половині травня погода може приносити «сюрпризи» з раптовим похолоданням, в цей час висаджують тільки квіти, які не страждають від холодів. Якщо вас цікавить, які квіти можна садити в травні, то це і однорічники, і багаторічники. Найкраще садити ті квіти в травні, насіння яких пробуде в ґрунті до проростання від 5 до 7 днів. Таким чином, насадження не постраждають від весняних приморозків. Початок травня – ідеальний час для висадки однорічників з коротким терміном вегетації. Нижче ми перелічимо сорти, які можна висівати в першій половині травня.

 1. Насіння гіпсофіли – посаджена у травні, рослина буде радувати цвітінням в липні місяці.
 2. Красолі – дивовижні квіти, які перечекають заморозки в ґрунті, щоб через 2 тижні прорости і активно розвиватися. Для таких рослин слід обирати ґрунти з помірною родючістю, оскільки в багатих на поживні речовини землях культура нарощує буйну зелену масу, але погано цвіте.
 3. Айстра – на початку травня варто висіяти однорічні сорти, які зацвітуть в кінці літа. Айстри – дуже зручні квіти, які відмінно переживають посухи та перезволоження.
 4. Насіння чорнобривців. В суху погоду глибина посіву 5 – 7 сантиметрів, а в вологій землі для насінин достатньо глибини до 3 сантиметрів. Сорти з тонким листям – ідеальний матеріал для створення живого бордюру.
 5. Маргаритки – рослини, які можна висадити насінням, а можна розмножити за допомогою ділення куща. Кущі ділити слід на початку травня.
 6. Ромен – один із сортів ромашок, може бути і однорічником, і багаторічником. Висаджувати культуру слід виключно на сонячних відкритих місцях, оскільки вона важко переживає тінь.

Ділення і висадка багаторічників у травні

Місяць травень – ідеальний час для того, щоб розмножити ранньоквітучі рослини. В цей час цвітіння вже відбуяло, а нові квіткові бруньки ще не зародилися. Нижче назвемо головні сорти рослин, які можна ділити в травні.

 • Примули – рослини, які слід починати ділити в 4-річному віці;
 • Хости – культури, які слід ділити і розсаджувати до настання спеки.

В першій половині травня слід також висадити бульби бегонії та цибулини гладіолусів. Ями для висадки слід готувати за допомогою штикової лопати або сапи відповідного розміру.

Висадка троянд та петуній

Троянди для того, щоб отримати цвітіння в цьому ж сезоні, слід висадити до 15 травня. Найкраще купувати рослини із закритою кореневою системою – наприклад, в пластиковому контейнері. Саджанці краще обирати з трьома потужними стеблами та коренем, не меншим 20 сантиметрів. Для посадки троянд необхідним інструментом буде садова лопата. Перед висадкою троянд кореневу систему посадкового матеріалу занурюють у воду. У воді можна розчинити спеціальний стимулятор росту.

Петунію висаджують в період, коли відцвітають вишні. Якщо ви вирішили виростити петунію з насіння, то висівати його краще в другій половині травня, коли встановиться оптимальний температурний режим.

Теплолюбні рослини та їх висадка

В другій половині травня спеціалісти рекомендують висаджувати такі культури:

 • Бегонія;
 • Цинерарія;
 • Хризантеми;
 • Віола (триколірна фіалка);
 • Рудбекія;
 • Незабудка;
 • Гесперис.

Підживлення рослин у травні

Весна – це той період, коли рослини починають активно рости – як в наземній частині, так і в підземній. Тому в цей період культури потребують підживлення з використанням мінеральних та органічних добрив. Особливо підгодівель у травні потребують такі рослини:

 • Яблуні;
 • Груші;
 • Сливи;
 • Вишні.

Для того, щоб підживити рослини, слід вносити добрива в борозни глибиною від 8 до 10 сантиметрів. Борозни потрібно розташовувати не ближче, ніж за 1 метр від штамбу. Для здійснення підживлення слід купити спеціальні добрива для плодових чи декоративних культур. Але рослини потребують ще й органіки – нею можна забезпечити насадження, використавши коров’як або пташиний послід.

Як бачимо, травень вимагає від садівників та городників відповідної активності. Але якщо роботи виконуються згідно рекомендацій спеціалістів, результат гарантовано порадує навіть найвибагливіших професіоналів у сфері садівництва.

Залиште коментар