Штамбові троянди: правила вибору та висадки

 • 2019-10-04

Троянди штамбового виду – це привиті на підщепі рослини, які досить привабливо виглядають в будь-яких ландшафтних композиціях. Рози штамбові  можуть бути плакучими, каскадними або кущовими. Такі сорти можуть бути відмінним солітером – з їх допомогою створюється відповідний висотний рівень саду. Низькорослі штамби часто вирощують у різних за формою і розміром горщиках – і тоді такими рослинами прикрашають тераси, патіо, веранди, фасади будинків. 

Штамбові рози стали популярними завдяки своїй стійкості, яка отримується завдяки щепленню культурної сортової рослини на шипшину. Шипшину для цього дбайливо вирощують впродовж трьох років. Таким чином, вдається поєднати потужність кущів шипшини з невимовною красою вишуканої троянди

Принципи правильного вибору саджанців штамбових троянд

Є низка правил, дотримуючись яких можна обрати високоякісний саджанець рослини. Нижче ми перелічимо принципи правильного вибору посадкового матеріалу:

 1. Купуйте троянди виключно в повноцінних розплідниках. Для вирощування підщепи та здійснення якісного щеплення потрібен досвід, яким володіють виключно досвідчені квітникарі. 
 2. Рослини можуть продаватися з закритою і відкритою кореневою системою. Зупиняйте свій вибір на саджанцях, у яких коренева система закрита. Рози з відкритою кореневою системою важко приживаються. А от саджанці з закритою кореневою системою захищені від пересихання, гарно зберігаються і відмінно транспортуються. Такі рослини швидко приживаються в місці висадки і оперативно ідуть в ріст. Це пояснюється професійно підібраним субстратом, яким забезпечують посадковий матеріал в розпліднику.
 3. Діаметр штамбу повинен складати не менше, ніж 1 сантиметр. Якісний штамб – рівний, без потовщень та пошкоджень. 
 4. Плакучі троянди повинні мати штамб з діаметром не менше 2 сантиметрів.
 5. На щепленій кроні має бути як мінімум два щеплення – це забезпечить пишність куща в подальшому. 
 6. Крону мають складати кілька гарних, сильних і розгалужених пагонів. 

Догляд за штамбовими трояндами мало відрізняється від догляду за кущами звичайними. Проте, головні принципи посадки та догляду садівникові знати необхідно – і в такому разі штамбова культура подарує масу задоволення від споглядання акуратного, витонченого і квітучого куща. 

Як висаджувати штамбову розу

 1. Найкращий термін для висадки штамбового саджанця – весна або початок літа. Якщо ви купили рослину в пластиковому контейнері з відмінним субстратом, то висаджувати її можна в будь-який час теплої пори року. Посаджені навесні або на початку літа троянди встигають гарно вкорінитися до холодів та оптимально підготуватися до зимового сезону. 
 2. Для того, щоб мінімізувати стрес внаслідок пересадки та для швидкої адаптації саджанця спеціалісти радять використовувати препарат Агромікс Епін Максі. 
 3. Для того, щоб простимулювати ріст коренів, радимо застосовувати препарат Корневин. 
 4. Не можна висаджувати штамбову троянду на тому місці, де раніше вже росла роза. Якщо ж дане місце – єдине прийнятне для саджанця на вашій ділянці, то потрібно повністю замінити увесь ґрунт на новий. 
 5. Посадкова яма готується завчасно. Вона повинна мати глибину близько 70 сантиметрів і ширину в рамках 50 і більше сантиметрів. Місце посадки варто заповнити висококласним субстратом (найкраще – купити його разом з трояндою в розпліднику чи садовому центрі).
 6. В субстрат для висадки слід додати повноцінне мінеральне добриво для троянд, після чого суміш поливають і залишають постояти в такому вигляді впродовж кількох днів. 

При висадці слід дотримуватися низки рекомендацій. По-перше,  уникати перезволожених грунтів. Обов’язково організуйте дренаж на дні посадкової ями. Якщо троянди висаджуються в групі, то відстань до найближчої рослини має складати трохи більше 1 метра. Якщо ви висаджуєте ряд карликових сортів, то відстані між ними має складати стільки, скільки складає висота рослин. 

Важливо одразу після висадки облаштувати опору для троянди. По висоті опора повинна бути не меншою, ніж висота рослини. До цієї опори кріпиться штамб (найкраще кріпити в кількох місцях).

Догляд за трояндою після висадки

Рослина потребує помірного зволоження – обов’язково стежте, щоб земля не пересихала. Буде ідеально, якщо ви замульчуєте пристовбурне коло – для цього підійде мох, рослинні залишки чи торф. Мульча має залишатися під рослиною впродовж кількох тижнів. Радимо накрити крону агроволокном – таким чином, вона не буде пересихати в період укорінення рослини. Також рекомендується регулярне обприскування крони вранці або ввечері. 

Якщо ви вирішили посадити на своїй присадибній ділянці штамбові троянди, ми рекомендуємо ознайомитися з асортиментом сортів, представленим в «Клубі Рослин». У нас ви зможете купити здорові, життєздатні саджанці за доступними цінами. 

Залиште коментар