Створення живої стіни з моху

 • 2020-01-17

Сьогодні особливо модним є еко-стиль. Він відкриває нові можливості і дає змогу створювати унікальний декор простору без застосування надмірних зусиль. Такий спосіб прикрашання довкілля є економічно вигідним та не вимагає особливого «переоблаштування» уже існуючих декорацій. Жива стіна з моху – відмінний спосіб прикрасити інтер’єр без вкладання коштів. В даній статті ми поговоримо про те, як створити стіну з моху самостійно.

Зазначимо, що стіни з моху стають окрасою, що тримається доволі довго. Але за такою стіною потрібний належний догляд. Загалом, при створенні стіни з моху може бути два варіанти дій:

 • Купити підготоване панно, створене на основі стабілізованого моху;
 • Створити стіну самостійно, дотримуючись рекомендацій спеціалістів. 

Звісно, купити готове панно набагато легше, але це вимагає серйозних затрат. Адже для встановлення готової стіни потрібно буде придбати ще й набір спеціальних панелей. Таким чином, можна буде легко встановити панно і насолоджуватися його красою вже через короткий час після рішення обрати подібний вид декору. Перевага готового панно в тому, що не потрібно чекати, поки мох наросте – він уже готовий до експлуатації при продажі.

В тому випадку, якщо ви бажаєте створити панно самостійно, потрібно буде виростити мох на стіні. Перевагою самостійного вирощування моху є низька ціна – затрати при вирощуванні будуть мінімальними. Сировину для стіни з моху можна брати в парках або лісах. Крім того, в сучасних садових центрах продається спеціальний мох з інтенсивним темпом росту. 

Використання для стіни з моху стабілізованих рослин

Стабілізовані рослини – це ті культури, які можуть зберігати свою свіжість впродовж тривалих відрізків часу. Сучасні виробники для збереження властивостей та зовнішнього виду лишайників використовують гліцерин, що здатний замінити всі живильні речовини, необхідні рослинам. Оброблена гліцерином стіна з моху збереже свої естетичні особливості впродовж багатьох років. Ще одна перевага подібного сучасного декору в тому, що він не викликає алергії. 

Сучасні виробники пропонують покупцям панелі в кількох варіантах. Вони закріплюються на потрібній поверхні з використанням спеціальних кріпильних елементів. Але суттєвим недоліком такого декору буде його висока ціна. Особливо дорого обійдеться оформлення в тих випадках, коли задекорувати потрібно суттєву площу. В таких випадках багато дизайнерів та власників будинків вирощують мох самостійно в тих субстратах, які оптимальні для росту і розвитку лишайника.

Вирощування моху для створення живої стіни

Окремі дизайнери, щоб не морочитися з вирощуванням моху, фарбують поверхню стіни спеціальною фарбою, і після цього піклуються хіба що про збереження моху в презентабельному вигляді. Для цього лишайник потрібно регулярно зволожувати. Але ми поговоримо про те, як виростити красивий мох на стіні. Цей процес вимагає певних зусиль, але результат того вартий. 

 1. Першочергово потрібно буде визначитися, як закріпити нарощений в субстраті мох на поверхні стіни. Загалом, сьогодні існують безліч способів такого кріплення. Найпростіший з них – це фіксація сітки, виготовленої на основі полімеру, на горизонтальному пласті. Потім такий пласт повертається і встановлюється на стіну. Полімерна сітка достатньо міцна, щоб витримати вагу моху і субстрату.
 2. Але попередньо знадобиться гідроізоляція стіни – інакше поверхня буде зацвітати і в приміщенні почне тхнути сирістю.
 3. Субстрат разом з мохом зрізають пластами, після чого прикріплюють їх на поверхні. Для кріплення ми радимо використовувати нитки та клей ПВА.
 4. Замінити сітку з полімеру можна іншими подібними по структурі матеріалами – головне, щоб основа держалася міцно.
 5. Догляд за стіною з моху передбачає постійне зволоження змонтованої композиції. 
 6. Для отримання інтенсивного зеленого кольору мох потрібно підживлювати спеціальними комплексними добривами для лишайників.

Створення стіни за допомогою фарби

Для організації вертикальної стіни з моху знадобляться:

 • Свіжий мох;
 • Гідрогель;
 • Кефір або пиво;
 • Цукор.

Мох потрібно промити у воді. Після цього його замочують і змішують з такими компонентами:

 • Кефір або пиво (дві склянки);
 • Цукор (3 чайних ложки);
 • Гідрогель (3 столових ложки). 

Інгредієнти потрібно подрібнити (особливо мох). Перемішування здійснюється за допомогою блендера. Ідеальна консистенція отриманої суміші повинна нагадувати густу фарбу. В особливо рідку суміш додають моху. В окремих випадках зменшують кількість води. Цю суміш використовують для фарбування стіни. 

Для приживлювання лишайників, що в природних умовах росли на дереві, використовуйте дерев’яні панелі. Мох, що в природних умовах росте на землі, здатний приживатися і на бетоні.

При правильній підготовці суміші позеленніння стіни після фарбування відбувається через кілька тижнів. Зазначимо, що готову стіну з моху необхідно постійно зволожувати – оптимально здійснювати зволоження кілька разів на тиждень. В тому випадку, якщо стіна не прижилася, потрібно спробувати провести всю процедуру спочатку – імовірно, що мох не прижився внаслідок помилки при приготуванні фарби.

Загалом, створити живу стіну з моху нескладно – процес вимагає виключно уваги майстра. Але результат, який отримується після зусиль, вартий захоплення. 

 

Залиште коментар