Туя в ландшафтному дизайні

 • 2018-12-27

Туї на ділянці - справжні королеви. Вони завжди звертають на себе увагу неординарною красою і вишуканістю форми. Туя посідає позиції лідерства серед рослин, які широко використовуються в озелененні. За допомогою таких дерев або чагарників декорують як невеликі простори, так і величезні площі. У нашій статті ми розповімо, як красиво посадити туї, щоб вони радували оточуючих своєю неординарністю і величчю.

Використання туї в ландшафтному дизайні

Ландшафтний дизайн з туями формується в залежності від виду рослин. Для того, щоб визначитися, яку тую посадити, варто розібратися з різними формами, що їх набуває та чи інша рослина:

 1. Пірамідальні туї – дерева, які можуть бути величезними (до 20 метрів) і гранично невисокими (до 2 метрів). Туї пірамідального типу краще висаджувати в одиночних насадженнях, але можна створити і невелику групу з рослинами інших видів.
 2. Туї колоновидної форми можуть виростати до 5 метрів у висоту. В основному цей вид використовують в якості живої огорожі. Часто зустрічаються «живі стіни», створені на основі подібних форм туї. Сорти рослин з такою формою можуть бути різними.
 3. Кеглевидні туї – це деревця висотою близько 2 метрів. Рослини мають щільні гілки, що зумовлює їх використання в створенні живоплотів.
 4. Парасолькоподібні форми – такі рослини мають невелику висоту, приблизно до 1 метра. Їх широко використовують для декору клумб невеликих розмірів.
 5. Кулясті туї з щільними, густими гілками мають дуже повільний темп росту. Красиво виглядають як в одиночних посадках, так і в групі.

Досліджуючи фото туї в ландшафтному дизайні, представлені у відкритому доступі мережі Інтернет, можна зробити висновок, що ці рослини використовувують для найрізноманітніших садів.

Популярність цих рослин пояснюється не тільки красою, але й високою стійкістю до міських умов. Крім того, майже всі сорти туї мають достатню морозостійкість для того, щоб вільно зимувати в межах України. Всі без винятку туї відмінно переносять різноманітні види стрижки.

Використання туї в ландшафтному дизайні – ідеальне рішення, яке виправдовує себе на практиці впродовж декількох століть. За допомогою крупномірів, які відрізняються щільними, фактично непроникними кронами, створюють різноманітні живоплоти. Такі «живі огорожі» можуть бути і вільно зростаючими, і стриженими.

Крім того, туя на участку – ідеальний матеріал для топіарного мистецтва. Дизайнери ландшафтів створюють на основі цих рослин надзвичайно красиві фігури, які дають право порівняти віддекорований простір з дендрологічним спектаклем.

Туя західна Смарагд в ландшафтному дизайні

Деякі сорти туї можуть виростати до 20 метрів у висоту. Звичайно ж, такі велетні не завжди можуть рости на невеликій ділянці. Тому фахівці часто радять садівникам звернути увагу на тую Смарагд, яка навіть в десятирічному віці не виростає вище 1 метра. Завдяки конічній формі крони за такими туями легко доглядати. З їх допомогою можна створювати унікальні садові фігури у формі шпилів, колон, арок. Крім того, така туя ідеальна в якості живої огорожі. Подібна огорожа не тільки захищає ділянку від непрошених гостей, але і позбавляє її від надлишку пилу.

Туя Брабант в ландшафтному дизайні

Туя Брабант – унікальна красуня, що має салатовий колір хвої і унікальні, ніби створені ювеліром, голочки. Рослина випромінює тепло і відрізняється високою естетикою. Туя Брабант в ландшафті найчастіше використовується для створення живоплотів. Але ті люди, які прагнуть до оригінальності, знають, що сорт Брабант дозволяє за допомогою стрижки отримати будь-яку, навіть саму химерну фігуру. Ці фігури можна розташовувати на ділянці поодиноко, а можна оточувати їх іншими листяними чи хвойними рослинами. Особливо красива така туя взимку: коли навколишні краєвиди стають смутними, королева ландшафту стає єдиним свіжим і веселим акцентом.

Туя Даніка в ландшафтному дизайні

Туя куляста Даніка в ландшафтному дизайні дуже популярна. Якщо Вас цікавить, де посадити тую, то її вважають актуальною в таких рішеннях декору простору:

 • Кам'янисті сади;
 • Маленькі ділянки;
 • Палісадники;
 • Альпінарії;
 • Газони громадських установ;
 • Живі бордюри, огорожі;
 • Оформлення терас, балконів.

Мініатюрність туї Даніка дозволяє висаджувати її на кожному кроці. А якщо у Вашому арсеналі є відмінні секатори, садові ножі та пили, з крони Даніки можна створити справжню садову скульптуру.

Як красиво посадити тую?

Перерахувати, з чим поєднується туя, в обсязі однієї статті важко. Тут слід покластися на власний смак і фантазію. Але все ж, якщо Вас цікавить – хто вони, ідеальні сусіди для туї, можемо запропонувати кілька варіантів.

Наприклад, відмінно з туями поєднуються злаки. В цьому випадку туя стає центром композиції, а костриці, колосняк, міскантус, ковила або бор розлогого сорту будуть її ідеально доповнювати. Перед висадкою злаків поцікавтеся їх характеристиками – Вам не підійдуть рослини, здатні виростати до величезних розмірів.

В композиції туї з іншими рослинами чудовим може стати рішення розташувати поруч з вічнозеленої красунею багаторічні квіти. В цьому випадку відмінно підійде рододендрон, гортензія, флокс, хризантема, клематис, лілія або лилейник. Поєднання туї з іншими рослинами є справою більше уяви, ніж рекомендацій. Тому сміливо дозволяйте собі експериментувати, адже туя на ділянці не є агресивною рослиною, не дуже замислює ґрунт і є відмінною сусідкою багатьом хвойним і листяним культурам.

Радимо розглянути ландшафтний дизайн з туями на фото, якими діляться багато садівників. Кожне з доступних зображень може стати тим єдиним рішенням, яке Ви шукаєте.

Вишуканих рішень дизайну ландшафту може бути безліч. Але одне можна говорити впевнено: туя є найуніверсальнішою рослиною для будь-якого декору навколишнього простору. А зважаючи на її невибагливість при вирощуванні, можна сміливо віддавати перевагу цій рослині серед великого різноманіття декоративних культур.

Залиште коментар