Клен пальмолистий Скітерс Брум

Показано 0–16 із 16 товарів
Показано 0–16 із 16 товарів

Клен пальмолистий – рослина, що отримала свою назву за схожість листя з листям пальми. Крім того, дану рослину ще називають кленом віяловим та кленом долоневидним. Є багато сортів даного виду. До прикладу,, слабкорослі сорти можуть мати висоту всього 1,5 – 2 метри. А середні сорти сягають в середньому до висоти 3 метри. Але є й високорослі рослини, що виростають до 6 метрів. Клен віяловий – це мальовничий чагарник або деревце з багатьма стовбурами. Гілки прямі, тонкі, не опушені. Форма крони здебільшого округла, але може бути і парасольковидною. Листочки клена налічують від 5 до 7 лопастей. Кількість лопастей визначається сортовою приналежністю. Літнє забарвлення листя – зелене або темно-червоне. Восени листочки грають барвами, варіюючи від помаранчевого кольору до різних відтінків червоного. Цвіте клен пальмолистий в травні. Квіти зібрані в пониклі кисті. Забарвлення цвітіння – пурпурове. Плодоносять рослини даного виду крилатками з розміром близько 2 сантиметрів. При зароджені крилатки червоні, а при дозріванні забарвлюються в коричневий колір. 

Клен пальмолистий можна висаджувати на ділянках від сонячних до напівзатінених. Серед ґрунтів для рослини краще обрати вологопроникні, гарно дреновані. Молоді саджанці можуть страждати від заморозків – тому їх потрібно укривати на зиму мішковиною, лапником або агроволокном. Навесні молоді пагони потребують захисту від сонця. 

Клен долоневидний – рослина, що гарно росте в контейнері. При контейнерному вирощуванні потрібно стежити, щоб у горщику не застоювалася вода. Клени даного виду – відмінні рослини-солісти для окраси балконів та терас. 

Особливості сорту Скітерс Брум

 • Рослина росте у формі карликового прямостоячого деревця;
 • Листя при зародженні має яскраво-червоний колір, влітку – фіолетовий, а восени – рубіновий;
 • Живе і розвивається даний клен впродовж 50 років;
 • Сорт стійкий до загазованості і задимленості повітря, тому може вирощуватися в містах;
 • Рослина проявляє чутливість до перепадів температури, тому на зиму потребує укриття з лапнику;
 • Доросле дерево має висоту від 3 до 5 метрів;
 • Ширина крони дорослого клена – від 2 до 3 метрів;
 • Темп росту – повільний;
 • За рік рослина нарощує до 15 сантиметрів зеленої маси;
 • Вимоги до освітлення: найкраще росте за умови помірного або яскравого сонячного світла;
 • Вимоги до ґрунту: оптимальні добре дреновані, здобрені перегноєм ґрунти;
 • Морозостійкість : відмінно зимує в кліматичних умовах України, в особливо суворі зими потребує укриття.

Клен Скітерс Брум в дизайні ландшафтів

Даний клен неперевершено виглядає в декорі невеликих садових композицій. Сорт ідеальний для японських садочків. Часто такий клен висаджують по центру газону. Рослина придатна до контейнерного вирощування, гарно переносить стрижку. Можливе використання кленів в якості живих огорож на заміських ділянках. В містах подібні рослини вирощують в парках, скверах, на алеях та прибудинкових територіях багатоповерхівок.

Як посадити клен Скітерс Брум

Ми рекомендуємо купувати для посадки рослини в спеціальних контейнерах для коренів. Контейнерні саджанці гарно переносять транспортування та швидко приживаються після висадки. Якщо посадити такий клен навесні, то вже в середині літа можна спостерігати багаті молоді прирости. 

Для посадки потрібно правильно обрати місце. Найкращим місцем для клена Скітерс Брум буде гарно освітлене, або напівзатенене. Важливо, щоб ділянка була захищена від вітрів та протягів. Рослина не терпить перезволоження, тому її не можна висаджувати в місцях, де спостерігаються застої води внаслідок танення снігів чи в дощові періоди. 

Для посадки готують яму, більшу за об’єм кореневої системи в два рази. Садівники та дизайнери ландшафтів рекомендують висаджувати клен в яму з розмірами 50*70 сантиметрів.

На дно посадкової ями обов’язково потрібно покласти дренаж – до 15 сантиметрів битої цегли, керамзиту, гальки або щебеню. 

Землесуміш для засипання коренів повинна бути поживною. Її готують з трьох частин торфокомпосту або перегною, двох частин дернової землі та однієї частини піску. Для кращого росту і розвитку рослини в посадкову яму додають від 120 до 150 грамів нітроамморфоски.

Рослину в контейнері рясно поливають перед посадкою. Контейнер потрібно акуратно розрізати, щоб не порушити кореневий ком. 

Кореневу шийку слід залишити на рівні ґрунту. 

Посаджений клен поливають та мульчують пристовбурне коло. В якості мульчі ми рекомендуємо використовувати торф, дерев’яну стружку, солому або подрібнену кору.

Купити за доступну ціну клен пальмолистий Скітерс Брум (Acer palmatum Skeeters Broom) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Всі саджанці нашого асортименту продаються в спеціальних контейнерах для коренів. Такі рослини можна висаджувати в будь-який час теплої пори року. Доставку посадкового матеріалу гарантуємо в усі без виключення міста України.