Показано – із 0 товарів
Зображення
Артикул
Товар
Рейтинг
Ціна

Осока птахонога представляє багаторічні трав’янисті рослини. Культура належить до роду Осока сімейства Осокових. Рослина відрізняється яскраво-зеленим кольором та косо-висхідним кореневищем. Пагони рослини згори мають вигнуту форму. Загальна форма пагонів – тригранна. По висоті пагони складають 10 – 40 сантиметрів. Є сорти з пагонами довжиною 50 сантиметрів.

Листочки культури представлені в пласкій формі. Вони мають відмінну м’якість. За довжиною листки коротші за пагони, вони голі та яскраво-зелені.

В період цвітіння осока птахонога вкривається суцвіттями з довжиною від 1 до 2 сантиметрів. Суцвіття складають колоски – їх довжина складає від 0,8 до 1,5 сантиметрів. Колоски є верхніми та лінійними. Довжина верхніх колосків – всього 0,5 сантиметра. Пестичні колоски мають лусочки, що розширюються догори. Лусочки характеризуються зворотно-яйцевидною формою. Довжина лусочок – від 2,5 до 3,5 міліметрів.

Осоку птахоногу вирощують як у відкритому ґрунті, так і в контейнерах. Рослина невибаглива, стійка до морозів, хвороб та шкідників. Завдяки своїй вологолюбності осока птахонога часто росте на берегах озер та річок. Але вона може рости і в саду за умови постійного і регулярного поливу.

Найбільш популярним сортом осоки птахоногої є Варієгата. Дану рослину можна вирощувати по всій території України. Сорт демонструє високу декоративність. За умов дотримання принципів вирощування осока Варієгата буде радувати красою впродовж усього вегетативного сезону.

Осока птахонога Варієгата: особливості сорту

 • Форма – невисокий злак;
 • Цвіте суцвіттями, які поєднують в собі колоски з темним забарвленням;
 • В одному суцвітті налічується 3 колоски;
 • Листя рослини вигнуте;
 • Листочки характеризуються яскраво-зеленим забарвленням;
 • На поверхні листків спостерігаються смужки біло-кремового кольору;
 • Листя зберігає свою декоративність навіть в зимовий період;
 • Доросла рослина має висоту від 15 до 20 сантиметрів;
 • Листочки по ширині складають 3 міліметри;
 • Цвіте культура з червня по липень;
 • Суцвіття мають схожість з пташиною ніжкою (звідси і назва рослини);
 • Період висадки осоки птахоногої Варієгата – кінець весни – початок літа;
 • Для висадки потрібно обрати тінисте або напівтінисте місце;
 • Серед грунтів для рослини варто обрати вологі та поживні;
 • Рослина має відмінну морозостійкість, в кліматичних умовах України зимує без додаткового укриття.

Осока птахонога в декоративному озелененні

Рослину використовують для формування вишуканих композицій. Осоку можна поєднувати з епімедіумами, хостами та тіарелами. Культура однаково вигідно виглядає і в груповій, і в поодинокій посадці. Можна застосовувати рослину в якості грунтопокривної. Осока птахонога Варієгата ідеально доповнює композиційні рішення гравійних та малих садів. Можливе вирощування в контейнері.

Як виростити осоку птахоногу

Для висадки рослини обирайте тінисте або напівтінисте місце. Найкраще, якщо місце посадки буде захищеним від вітрів та протягів. Осока найкраще росте в теплих місцях. Оптимальне місце посадки – береги природних або штучних водоймищ.

Ми рекомендуємо купувати осоку в  спеціальному контейнері для коренів. Таким чином, рослину можна буде висадити в будь-який час теплої пори року. Крім того, контейнерні саджанці не травмуються при транспортуванні.

Висаджувати рослину потрібно в кінці весни або на початку літа. Цей період характеризується достатнім прогріванням температури повітря.

Серед ґрунтів для осоки обирайте поживні та родючі. Землесуміш для рослини повинна містити в своєму складі листову або дернову землю, річний пісок та торф у пропорції 1:1:1.

Розмір посадкової ями напряму залежить від об’єму кореневої системи рослини в контейнері. Викопуйте трохи більшу ямку, ніж об’єм коренів.

Посаджену рослину потрібно полити. Для поливу використовуйте відстояну воду.

Доглядаючи за осокою, потрібно постійно прополювати бур’яни. Також важливо регулярно поливати рослину.

Підгодівлі рослини здійснюють за допомогою органіки. Періодичність підгодівель – 1 раз на 2 – 3 тижні. Крім органіки, можна підживлювати рослину спеціальними комплексними мінеральними добривами.

Обрізка осоки здійснюється навесні. При цьому видаляються сухі листочки та пагони.

Купити недорого осоку птахоногу (Carex ornithopoda) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо якісний і здоровий посадковий матеріал в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставку рослин здійснюємо в усі без виключення міста України.