Panicum virgatum MIX

Panicum virgatum МІХ
(Знайдено: 1 товарів)
 • Сортування:
Просо прутовидне(а) PC15 C2 / H40-60
110.00 грн.
0 відгуків
*Ми повідомимо про появу
 • Категорія - Просо прутовидне в асортименті
 • Власне виробництво - PC15
 • Контейнер - C2
 • Вид - прутовидне(а)
 • Вимоги до грунту - поживний
 • Висота - 40-60
 • Вологолюбність - вологолюбна
 • Габітус - багаторічна трава
 • Кліматична зона - 4
 • Колір квітки - не має
 • Колір рослини - світло-зелений
 • Листопадність - нелистопадна
 • Плодова - неплодовий
 • Призначення - берег водойм
 • Рід - Просо
 • Річний приріст - 30
 • Світлолюбність - сонячні місця
 • Стійкість до забруднення - стійке
 • Форма - розлога

Просо прутовидне є багаторічним злаком, що походить з теренів Північної Америки. В умовах дикої природи рослина росте в преріях, а також на залізничних насипах та пустирях. Рослина характеризується густолистяним стеблом, що має довжину від 0,9 до 2 метрів. Листя культури вузьке, спрямоване вгору. Але є й сорти з поникаючим листям. Молоді рослини мають яскраво-зелене або сіро-блакитне листя (забарвлення листя залежить від сорту).

Коли рослини входять у фазу цвітіння, їх загальне забарвлення змінюється на червоне або жовте. Такий вигляд зберігається до настання холодів. Взимку просо має блідіше забарвлення – воно може бути світло-бежевим. В цьому забарвленні рослина переживає зиму.

Цвіте просо прутовидне крупними мітелками. Період цвітіння – кінець літа – початок осені. Цвітіння культури схоже на легкі хмарки, розташовані над листками. Цвітіння може бути різним – рожевим, червоним, бузковим або бежевим. Коли настають холодні дні, суцвіття, як і листя, блідішають. Взимку мітелки мають сіре або світло-коричневе забарвлення.

Вегетаційний період у рослини починається пізно. Рослина починає рости в кінці травня або й в червні. Для росту потрібно, щоб температура повітря прогрілася до +20 – 25 градусів.

Популярні сорти проса прутовидного

Сьогодні відомо багато різних сортів даної рослини. Вони відрізняються між собою забарвленням листя та цвітінням. Серед популярних сортів можна назвати такі:

 1. Hanse Herms – рослина, листя якої в серпні забарвлюється в червоний колір. Восени рослина яскраво-бордова. Мітелки представлені в бузковому кольорі, який згодом переходить в яскраво-червоний. Доросла рослина має висоту до 1 метра.
 2. Rehbraun – рослина, що після дощу набуває розкидистої форми.
 3. Rotstralbusch – сорт, що сягає у висоту до 1,5 метра. Рослина характеризується сталою формою. Восени листя стає двоколірним: згори листочки червоні, внизу – жовті. Суцвіття представлені в кремово-червоному кольорі.
 4. Squaw – рослина з красивими мітелками, що поєднують рожевий та бузковий кольори. Висота дорослої рослини – 1,7 метра.
 5. Strictum – культура, що має зелено-блакитне листя. Восени листя забарвлюється в жовтий колір. Мітелки представлені в бежево-зеленому кольорі. Висота даного проса – від 1,8 до 2 метрів.
 6. Heavy Metal – сорт з сіро-зеленим листям та бежево-червоними мітелками. Цвіте дуже рясно. По висоті така рослина складає 1,5 метра.
 7. Dallas Blues – рослина, що зацвітає в вересні або жовтні. Сорт має високе стебло довжиною до 2 метрів. Листя влітку зелено-блакитне, восени стає жовтим. Цвіте бежево-зеленими мітелками.
 8. Northwind – рослина з блакитнуватим листям та бежзевими мітелками. Період цвітіння – початок вересня. Листя жовтіє поступово, надаючи рослині схожості з зеброю.

Просо прутовидне в дизайні ландшафтів

Рослина однаково вигідно виглядає і в поодинокій посадці, і в крупному масиві. Дана рослина здатна утворювати динамічний екран в саду з природним стилем. За допомогою проса прутовидного часто декорують неприглядні місця на присадибній ділянці. Більш низькорослі сорти гарно підходять для створення бордюрів. Рослину можна висадити на передньому плані газону або в міксбордері. Дуже ефектно виглядає поєднання проса з контрастними квітами.

Особливості вирощування проса прутовидного

Рослина є досить невибагливою. Для отримання найкращого ефекту слід правильно підібрати місце для посадки рослини. Культура є світлолюбною, тому ділянка повинна бути гарно освітленою. Серед грунтів найкращими для проса є бідні – на родючих землях кущі виростають надто пухкими і часто розвалюються.

Якщо ви висаджуєте високорослі сорти, то їх потрібно розташовувати по 2 – 3 штуки на квадратному метрі. А для низькорослих щільність посадки складає 5 рослин на квадратному метрі.

Цвісти рослина почне вже в перший рік після висадки.

Розмножувати просо можна насінням або діленням кущів. Догляд за рослиною передбачає весняну обрізку минулорічного листя, помірний полив під час посух, підживлення. Підгодовувати рослину потрібно фосфорно-калійними добривами. За вегетативний сезон підгодівлі здійснюють 1 – 2 рази.

Просо прутовидне також можна вирощувати в контейнері. При цьому на дні ємності повинен бути дренаж. Контейнерні рослини ділять щороку. Взимку контейнерні рослини заносять в прохолодні приміщення.

Просо прутовидне є досить морозостійким, і за умови вирощування у відкритому грунті не потребує укриття на зиму.

Купити за доступну ціну просо прутовидне в асортименті (Panicum virgatum MIX) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Всі рослини нашого асортименту адаптовані під умови вирощування в Україні. Саджанці продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставка посадкового матеріалу здійснюється в усі без виключення міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...