Ялина колюча Глаука Глобоса (Picea pungens Glauca Globosa)

Picea pungens Glauca Globosa
(Знайдено: 26 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
  • Сортування:

Ялина голуба Glauca Globosa

Ялина голуба Glauca Globosa (вона ж колорадська або блакитна ялина) в Європі ХХ-го століття перетворилася на символ достатку, що посприяло її активному поширенню. Це дерево виглядає досить ефектно, живе до 400 років, не вимагає складного догляду, і на додачу ще й є постійним джерелом фітонцидів, знезаражувальних для повітря. Сьогодні важко уявити бодай якесь місто, де не ростуть ці бездоганні хвойники. І час не стає на заваді – блакитна ялинка гордо тримається на піку визнання в усьому світі.

Предки культурних сортів блакитної ялини виростали в Північній Америці. Селекціонери багато років відбирали ялинки з найбільш сріблястою хвоєю, тому культурні рослини мають більш ніжний відтінок, але, при цьому, такі ж стійкі до впливу хвороб і шкідників, як і їх дикі родичі.

За стійкістю блакитна ялина значно перевершує зелені сорти. Ялина блакитна не визнає конкуренції у питаннях декору ландшафтів. Вона прекрасно виглядає в одиночних посадках, але не менш чаруюче – в групових насадженнях та поєднаннях з іншими видами рослин.

Сьогодні Glauca Globosa використовують чи не в усіх країнах Європи – В Польщі, Італії, Данії, Німеччині, Румунії тощо. Її висока декоративність при абсолютній невибагливості часто відіграє вирішальну роль, коли господар обирає, чим прикрасити простір біля будинку. Ще один незмінний плюс рослини – її надзвичайна компактність, завдяки якій ялина стає доречною абсолютно в усіх випадках.

Опис, особливості блакитної ялини

Існує кілька різновидів блакитної ялини. Однією з найпопулярніших є Глаука Глобоза – карликовий різновид, який в молодому віці виглядає як кулястий кущик, а потім формує верхівку і набуває конусоподібної форми.

Існують сорти, які досягають 20-ти і більше метрів у висоту, а також – карликові форми.Кожен із сортів має свої особливості, які відрізняють їх між собою. Об'єднують їх такі якості:

  • чотиригранна густа хвоя блакитного відтінку, яка тримається на гілках 3-7 років (залежно від умов вирощування);
  • кора у молодих ялинок сіра, а у дорослих дерев – червоно-коричнева;
  • наявність чоловічих і жіночих квітів, шишки дозрівають у вересні, але висять на гілках до наступного року;
  • в юності ялинки ростуть повільно, динамічний приріст (до 30 сантиметрів на рік) показують дерева у віці, старші 10-15 років;
  • розмножуються ялини зимовими живцями і насінням, але виростити ялинку і першим, і другим методом непросто;
  • тіньовитривалі дерева, але в тіні хвоя втрачає сріблястий відтінок;
  • ялина витримує як морози, так і спеку;
  • добре пристосовується до міських умов і витримує загазованість;
  • вітростійка культура.

Ялина голуба – це та з небагатьох рослин, які мають здатність перевтілюватися при незмінному забарвленні крони. Допомагає їй видозмінюватися форма крони – в перші роки життя вона має форму приплюснутої кулі, а вже з віком стає трикутною. Причиною зміни форми крони стає пагін, що вибивається в лідери і зростає у висоту до 2-3 метрів.

Звісно, дизайнери зазвичай не дають пагону-лідеру розвиватися самостійно, і в результаті ялинка так і живе в кулястій формі. Проте, особливо винахідливі люди можуть формувати крону так, як їм забажається – ялина голуба Glauca Globosa прекрасно реагує на формуючу обрізку.

Цікаво, що пагони такої ялини дуже щільно прилягають одне до одного, а хвоїнки розміром в 10-12 міліметрів і шириною в 1 міліметр створюють навколо стовбура бездоганне блакитне видиво. Така ялинка гарантовано створюватиме гарний настрій та даруватиме позитив, де б не була висаджена. Акуратна, в міру розлога і в міру підібрана, рослина має неабияку популярність.

Використання в ландшафтному дизайні

Блакитна ялина буде домінувати на ділянці, у міру дорослішання витісняючи інші багаторічники. Вона поєднується з такими листяними культурами, як береза і горобина. Завдяки своїй блакитній вишуканості ялина надасть пікантності будь-якій присадибній ділянці та зможе відтінити листяні, зробивши їх привабливішими на своєму тлі.

Красиво відтіняють блакитний колір пухнастої красуні яскраво-зелені туї та горизонтальні ялівці, з якими дизайнери ландшафтів часто поєднують цей сорт.

Приємне враження справляють алеї з блакитних ялин, клумби з ялинами і багаторічними квітучими культурами. Доречною виглядає ялина на кам'янистій площі, на берегах «сухих струмків». Деякі сорти можна застосовувати для створення живоплотів і підстригати – вони відмінно виконуватимуть функцію живої огорожі. Часто такі ялини можна побачити на центральних майданах міст та перед фасадом різноманітних адміністративних будівель. Така красуня – найпростіший спосіб додати переконливої краси абсолютно в різних випадках!

Висадка і догляд

Для посадки вибирайте ялину, висота якої не перевищує 1,5-2 метра. В ямі потрібно передбачити близько 20 сантиметрів дренажу. У якості дренажу традиційно використовують биту цеглу або гальку. Оптимальна глибина ями для висадки ялини – 65-70 сантиметрів.

Ідеальний ґрунт – підзолистий, але ростиме ялинка і на супіщаних ґрунтах. Рівень кислотності повинен бути нейтральним або слабкокислим. У виборі ґрунту для ялини слід пам’ятати, що високорослі рослини люблять більш поживний, а от низькорослі сорти ялин, навпаки, він надто поживного ґрунту страждають і хворіють.

Після посадки варто ретельно замульчувати землю під рослиною, і зовсім добре, якщо знайдеться можливість попередньо рясно полити саджанець. Шар мульчі (торфу, або листя) має сягати 7 сантиметрів – тоді рослина не страждатиме від непомірної втрати вологи. Коренева шийка має обов’язково лишатися відкритою, щоб повітря мало до неї доступ.

Поливати потрібно тільки теплою водою, а підгодовувати – тільки мінеральними добривами. Для формування красивої крони бажана санітарна обрізка.

Інтернет-магазин «Клуб рослин» реалізує блакитні ялини в контейнерах, які захищають коріння від пересихання, завдяки чому ялина успішно переживає пересадку. Купити голубу ялину можна просто зараз – для цього слід оформити замовлення будь-яким зручним для Вас способом. Доставка по всій Україні. Адекватні ціни.