Ялина колюча Глаука Глобоса (Picea pungens Glauca Globosa)

Picea pungens Glauca Globosa
(Знайдено: 25 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
  • Сортування:

Ялина голуба Glauca Globosa

Ялина голуба Glauca Globosa (вона ж колорадська або блакитна ялина) в Європі ХХ-го століття перетворилася на символ достатку, що посприяло її активному поширенню. Це дерево виглядає досить ефектно, живе до 400 років, не вимагає складного догляду, і на додачу ще й є постійним джерелом фітонцидів, знезаражувальних для повітря. Сьогодні важко уявити бодай якесь місто, де не ростуть ці бездоганні хвойники. І час не стає на заваді – блакитна ялинка гордо тримається на піку визнання в усьому світі.

Предки культурних сортів блакитної ялини виростали в Північній Америці. Селекціонери багато років відбирали ялинки з найбільш сріблястою хвоєю, тому культурні рослини мають більш ніжний відтінок, але, при цьому, такі ж стійкі до впливу хвороб і шкідників, як і їх дикі родичі.

За стійкістю блакитна ялина значно перевершує зелені сорти. Ялина блакитна не визнає конкуренції у питаннях декору ландшафтів. Вона прекрасно виглядає в одиночних посадках, але не менш чаруюче – в групових насадженнях та поєднаннях з іншими видами рослин.

Сьогодні Glauca Globosa використовують чи не в усіх країнах Європи – В Польщі, Італії, Данії, Німеччині, Румунії тощо. Її висока декоративність при абсолютній невибагливості часто відіграє вирішальну роль, коли господар обирає, чим прикрасити простір біля будинку. Ще один незмінний плюс рослини – її надзвичайна компактність, завдяки якій ялина стає доречною абсолютно в усіх випадках.

Опис, особливості блакитної ялини

Існує кілька різновидів блакитної ялини. Однією з найпопулярніших є Глаука Глобоза – карликовий різновид, який в молодому віці виглядає як кулястий кущик, а потім формує верхівку і набуває конусоподібної форми.

Існують сорти, які досягають 20-ти і більше метрів у висоту, а також – карликові форми.Кожен із сортів має свої особливості, які відрізняють їх між собою. Об'єднують їх такі якості:

  • чотиригранна густа хвоя блакитного відтінку, яка тримається на гілках 3-7 років (залежно від умов вирощування);
  • кора у молодих ялинок сіра, а у дорослих дерев – червоно-коричнева;
  • наявність чоловічих і жіночих квітів, шишки дозрівають у вересні, але висять на гілках до наступного року;
  • в юності ялинки ростуть повільно, динамічний приріст (до 30 сантиметрів на рік) показують дерева у віці, старші 10-15 років;
  • розмножуються ялини зимовими живцями і насінням, але виростити ялинку і першим, і другим методом непросто;
  • тіньовитривалі дерева, але в тіні хвоя втрачає сріблястий відтінок;
  • ялина витримує як морози, так і спеку;
  • добре пристосовується до міських умов і витримує загазованість;
  • вітростійка культура.

Ялина голуба – це та з небагатьох рослин, які мають здатність перевтілюватися при незмінному забарвленні крони. Допомагає їй видозмінюватися форма крони – в перші роки життя вона має форму приплюснутої кулі, а вже з віком стає трикутною. Причиною зміни форми крони стає пагін, що вибивається в лідери і зростає у висоту до 2-3 метрів.

Звісно, дизайнери зазвичай не дають пагону-лідеру розвиватися самостійно, і в результаті ялинка так і живе в кулястій формі. Проте, особливо винахідливі люди можуть формувати крону так, як їм забажається – ялина голуба Glauca Globosa прекрасно реагує на формуючу обрізку.

Цікаво, що пагони такої ялини дуже щільно прилягають одне до одного, а хвоїнки розміром в 10-12 міліметрів і шириною в 1 міліметр створюють навколо стовбура бездоганне блакитне видиво. Така ялинка гарантовано створюватиме гарний настрій та даруватиме позитив, де б не була висаджена. Акуратна, в міру розлога і в міру підібрана, рослина має неабияку популярність.

Використання в ландшафтному дизайні

Блакитна ялина буде домінувати на ділянці, у міру дорослішання витісняючи інші багаторічники. Вона поєднується з такими листяними культурами, як береза і горобина. Завдяки своїй блакитній вишуканості ялина надасть пікантності будь-якій присадибній ділянці та зможе відтінити листяні, зробивши їх привабливішими на своєму тлі.

Красиво відтіняють блакитний колір пухнастої красуні яскраво-зелені туї та горизонтальні ялівці, з якими дизайнери ландшафтів часто поєднують цей сорт.

Приємне враження справляють алеї з блакитних ялин, клумби з ялинами і багаторічними квітучими культурами. Доречною виглядає ялина на кам'янистій площі, на берегах «сухих струмків». Деякі сорти можна застосовувати для створення живоплотів і підстригати – вони відмінно виконуватимуть функцію живої огорожі. Часто такі ялини можна побачити на центральних майданах міст та перед фасадом різноманітних адміністративних будівель. Така красуня – найпростіший спосіб додати переконливої краси абсолютно в різних випадках!

Висадка і догляд

Для посадки вибирайте ялину, висота якої не перевищує 1,5-2 метра. В ямі потрібно передбачити близько 20 сантиметрів дренажу. У якості дренажу традиційно використовують биту цеглу або гальку. Оптимальна глибина ями для висадки ялини – 65-70 сантиметрів.

Ідеальний ґрунт – підзолистий, але ростиме ялинка і на супіщаних ґрунтах. Рівень кислотності повинен бути нейтральним або слабкокислим. У виборі ґрунту для ялини слід пам’ятати, що високорослі рослини люблять більш поживний, а от низькорослі сорти ялин, навпаки, він надто поживного ґрунту страждають і хворіють.

Після посадки варто ретельно замульчувати землю під рослиною, і зовсім добре, якщо знайдеться можливість попередньо рясно полити саджанець. Шар мульчі (торфу, або листя) має сягати 7 сантиметрів – тоді рослина не страждатиме від непомірної втрати вологи. Коренева шийка має обов’язково лишатися відкритою, щоб повітря мало до неї доступ.

Поливати потрібно тільки теплою водою, а підгодовувати – тільки мінеральними добривами. Для формування красивої крони бажана санітарна обрізка.

Інтернет-магазин «Клуб рослин» реалізує блакитні ялини в контейнерах, які захищають коріння від пересихання, завдяки чому ялина успішно переживає пересадку. Купити голубу ялину можна просто зараз – для цього слід оформити замовлення будь-яким зручним для Вас способом. Доставка по всій Україні. Адекватні ціни.

Найпопулярніші
Показати всі товари
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Карликові сорти плодових та я​гідних рослин

В Європі впродовж останніх років з’явився тренд, коли люди хочуть вирощувати собі їжу в маленьких садочках, або на балконах. Відповідно, дуже популярними стали плодові та ягідні рослини, які можна виростити на невеликому просторі. Здебільшого такі рослини швидко дають урожай. ...

День Відкритих дверей у Клубі Рослин: як це було!

Ми у Клубі Рослин давно визначили свою основну мету - робити простір навколо кращим. Саме з цією метою ми і створюємо наші події такі, як День Відритих Дверей та Рандеву у Клубі. Наші відвідувачі - це велика спільнота друзів, які збираються разом, щоб чудово провести час, поспілкуватись між собою, отримати натхнення та корисну інформацію. Будьте разом з нами. Давайте робити простір навколо кращим ...

Осіннє Рандеву у Клубі: Ландшафтна організація простору

А ми продовжуємо нашу серію Рандеву. Цього разу, плануємо зустрітись 2 та 3 листопада. Будемо говорити про ландшафтну організацію простору. Як вже склалось традиційно, ми запрошуємо тільки найкращих лекторів, від яких ви отримаєте максимально велику кількість корисної інформації. ...

Відповіді на запитання, які нам часто задають-частина 6

Надаємо вам розширені відповіді на запитання, які ви нам задаєте найчастіше. Все про те, чи можна оплатити замовлення при отриманні, способи та методи оплати замовлення, і т.д ...