Туя західна Кінг оф Брабант (Thuja occidentalis King of Brabant)

Thuja occidentalis King of Brabant
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Туя західна Кінг оф Брабант – це бездоганна рослина, яка є ідеальною для створення живих огорож. Група туй, висаджена рядочком, здатна захистити присадибну ділянку або двір не гірше, ніж паркан. В Україні туя Кінг оф Брабант може бути представлена в двох формах – деревця і чагарника. Дорослі рослини мають висоту від 3,5 до 4 метрів. Така красуня буде доречною як в невеликих садах, так і в міських парках та скверах. Рослина прекрасно переносить загазованість навіть великих мегаполісах, прикрашаючи собою майдани та двори адміністративних приміщень. 

Особливості туї Кінг оф Брабант

  • Рослина відрізняється швидким темпом росту;
  • За рік деревце може витягуватися у висоту до 30 сантиметрів;
  • Крона в діаметрі збільшується на 10 сантиметрів на рік;
  • Рослина має привабливу та акуратну крону;
  • Морозостійкість висока, відмінно переживає зими в кліматичних умовах України, але при великих морозах потребує укриття;
  • Вимоги до ґрунту – гарно зволожений, родючий суглинок (але може рости і в бідних ґрунтах);
  • Туя може прожити близько 1,5 століття;
  • Рослина є представницею сімейства Кипарисових.

Як посадити тую Кінг оф Брабант

Для посадки рослини слід обирати гарно освітлені місця, хоча вона може рости і в напівтіні. Важливо, щоб ділянка, де планується розташувати культуру, була захищена від протягів. Сорт погано переносить застої вод. Якщо ґрунтові води залягають близько до поверхні землі, для рослини потрібно організувати штучне підвищення, насипавши горбок висотою до 50 сантиметрів родючої землі.

Для посадки готують яму, яка по об’єму на порядок більша, ніж кореневий ком рослини з контейнером. Саджанець потрібно занурити у воду і почекати, поки зникнуть бульбашки, що йдуть від коренів. 

На дні посадкової ями обов’язково має бути присутнім дренаж. Для цього можна використати 15-сантиметровий шар керамзиту, битої цегли або гальки. Грунтову суміш потрібно завчасно заготувати. Для цього змішують дернову землю (суглинок) з торфом і піском. На дно посадкової ями насипають грунтосуміш та роблять невелике заглиблення для коренів. Контейнер потрібно акуратно розрізати, щоб не пошкодити кореневий ком. 

Рослину ставлять в яму, розправляють корінці і засипають підготованою землею. Кореневу шийку слід залишати на висоті 1 – 2 сантиметри над рівнем землі – таким чином, коли грунт усядеться, коренева шийка опуститься в оптимальне положення. Навколо саджанця потрібно зробити лунку і в неї налити води. Після поливу мульчують пристовбурне коло сосновою корою, щепою або соломою. Але солому можна використовувати в крайніх випадках, оскільки вона не є бездоганним захистом від росту бур’янів та швидко розкладається. 

Щойно висаджену рослину поливають із розрахунку один раз на тиждень. Під кожен саджанець потрібно виливати до 10 літрів води.

Догляд за рослиною

Щоб туя радувала своїм привабливим зовнішнім виглядом, за нею потрібно правильно доглядати. Перше і основне – це полив. Рослини поливають по мірі просихання грунту. Дана туя може виносити незначне перезволоження. Але в дощову пору поливи варто припинити. Після кожного поливу землю під рослиною розпушують на глибину від 8 до 10 сантиметрів. Глибше розпушувати не можна, оскільки туя має поверхневу кореневу систему. Не забувайте про мульчування пристовбурного кола – так утримуватиметься волога. Крім того, мульча запобігає росту бур’янів та здатна вберегти корені від перегрівання чи переохолодження.

Важливим етапом догляду за рослиною є підгодівлі. Якщо суміш ґрунтів при посадці була приготована правильно, то культурі вистачить поживних речовин на 2 роки. Коли ж мине 2 роки після посадки, саджанці підгодовують спеціальними комплексними добривами для хвойників. Купити якісні препарати для підгодівель рослин ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб рослин». У нас представлені найкращі добрива від визнаних виробників з різних країн світу.

Важливою в догляді за туєю є стрижка. Ми радимо здійснювати санітарну і формуючу обрізку навесні, коли починають набухати бруньки. Також можна обрізати тую влітку – вона прихильно ставиться до обрізки та швидко нарощує якісну і красиву зелену масу. 

 Якщо ви вирішили оселити тую Кінг оф Брабант на своїй присадибній ділянці, радимо купити за доступну ціну саджанці в спеціальних контейнерах для коренів, представлені в каталозі нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин». Ми гарантуємо швидку доставку рослин як по Києву та Львову, так і в усі інші міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Сучкоріз STAFOR 702.85: суворий професіонал з серйозними намірами

Огляд STAFOR 702.85 – одного з найбільших із представлених на ринку сучкорізів обвідного типу. Довжина його ручок дозволяє пробратися всередину будь-якого колючого куща й привести його до ладу. ...

Серія сучкорізів STAFOR 700 – обрізка в саду без втоми та проблем

Італійські сучкорізи STAFOR 700-ї серії мають маленьке лезо та призначені для роботи в обмеженому просторі. Про інші характеристики обвідного сучкоріза цієї лінійки читайте в нашому огляді. ...

Надійний помічник в саду: особливості італійських сучкорізів STAFOR

Італійський бренд STAFOR створює надійні сталеві сучкорізи для обробки жорсткої рослинності, які стануть в нагоді і професійним садівникам, і в особистому домашньому господарстві. Пропонуємо огляд садового інструменту Стафор. ...

Професійний сучкоріз ARS LPA-30L: прості рішення – відмінні результати

Невеликий і легкий японський сучкоріз, який робить важку роботу швидко, ефективно і без додаткових умов. Головна його особливість – механізм мультиплікації зусилля. Пропонуємо детальний огляд моделі ...