Тсуга канадська Єддело (Tsuga canadensis Jeddeloh)

Tsuga canadensis Jeddeloh
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

На присадибних територіях найчастіше зустрічається сосна, ялина, туя. Але є ще одна декоративна рослина, яка характеризується хорошою приживлюваністю в середній смузі. Це тсуга канадська Єддело, по-іншому Tsuga canadensis Jeddeloh. Сорт відрізняється високою морозостійкістю і невибагливістю у догляді. Щоб рослина радувала красою, необхідно ознайомитися з тонкощами вирощування, посадки і догляду.

Опис 

Тсуга канадська Єддело – вічнозелена рослина чагарникового типу. Відноситься до декоративних сортів. Поширена в Канаді та інших територіях Північної Америки, зустрічається в гірських змішаних лісах. У країнах Європи стала активно використовуватися з 20 століття. Відрізняється від хвойних по характеристикам форми крони та розмірам. Класифікація тсуги канадської Єддело – карликовий чагарник. Зростає повільно, щорічний приріст становить 5 см. Тільки по закінченню 10 років може досягти півметрової висоти. Плодоносити тсуга починає у віці 1 року.

У дорослої рослини з'являються невеликі шишки яйцевидної форми. Плоди розташовані на короткому черешку, в довжину не перевищують 2 см. Декоративна культура росте досить повільно, у висоту досягає 5 м, в діаметрі - 50 см. Розмножується щепленням, насінням та живцями. 

У тсуги канадської форма крони щільна, каскадна. Пагони тонкі, що звисають, розташовані променисто від стовбура. Вони утворюють своєрідну шапочку з гніздовидною лійкою на маківці. Кора пагонів – фіолетово-сірого відтінку. Хвоя м'яка, блискуча, плоска, світло-зеленого кольору, голки невеликі – 1-1.5 см. 

Тсуга канадська служить прикрасою присадибних територій. Підходить як для великих, так і для маленьких ділянок. У декоративному відношенні сорт Єддело вважається універсальним.

Використання в ландшафтному дизайні

Вдало виглядає в групових та поодиноких посадках, гармонує в композиції з іншими хвойними. Нерідко висаджують з листяними рослинами. Підходить для альпінаріїв, прикраси бордюр та огорож, вересових і кам'янистих гірок.

Зимостійка, тіньовитривала рослина. Сорт Єддело морозостійкий і добре переносить низькі температури. З цієї причини користується популярністю у садівників. Взимку потрібно укриття для захисту від тиску снігу. 

Рослина погано переносить посушливу і жарку погоду. Холод і волога, навпаки, є оптимальними умовами для вирощування. 

Тсуга канадська Єддело відноситься до тіньолюбних культур. Але спокійно може перебувати півтіні і на сонці. У природі виростає у вологих ущелинах і холодних рівнинах. Зростає у вологому кліматі, віддає перевагу захищеним від вітру районам. Тому вирощувати необхідно в певних зонах присадибної ділянки.

Правила догляду за канадською тсугою 

Щоб тсуга радувала око і довго прикрашала сад, за нею слід правильно доглядати. Молоді саджанці, на відміну від дорослих дерев, дуже чутливі до зимових морозів, тому з осені їх слід накривати. Для цього можна використовувати торф і ялиновий лапник. Таку процедуру бажано проводити перші кілька років. Дорослі рослини бояться не холодів, а снігу. Тому його періодично потрібно струшувати з гілок, щоб під його вагою вони не зламалися.

 Хвороби та шкідники

При належному догляді Тсуга канадська Єддело володіє хорошим імунітетом. Молодий або ослаблений чагарник можуть заселити шкідники:

  • Метелик-п'ядун;
  • Щитівка;
  • Павутинний кліщ;
  • Тсуговий кліщ.

Комахи небезпечні не тільки своїми личинками і власної життєдіяльністю – через них передаються інфекційні захворювання. З цієї причини важливо своєчасно вживати заходів. Потрібно видаляти пошкоджені пагони, змивати шкідників водою зі шланга, обприскувати дозволеними для тсуги хімічними препаратами.

Пошкодити стовбур, молоді гілки і корінці можуть миші і зайці. Для захисту застосовуються пастки, сітки, мульчування ароматними рослинами. З хвороб небезпеку для  тсуги канадської Єддело представляє коренева гниль, що розвивається в умовах перезволоження і браку свіжого повітря. Боротьба з недугою полягає в створенні сприятливих умов.

Тсуга канадська Єддело відрізняється тіньовитривалістю і зимостійкістю. Вічнозелений чагарник використовується в ландшафтному дизайні. Культура добре переносить обрізку, а повільний річний приріст дозволяє довго зберігати форму. 

Інтернет-магазин «Клуб Рослин» організовує доставку саджанців в пластикових контейнерах до покупця в будь-яке місто України. Замовити рослини можна на сайті магазину, або зателефонувавши менеджеру. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатор LOWE 1-ї серії: вся міць німецького садового інструменту

У лінійку LOWE 1 входять чотири моделі секаторів. Виробник стверджує, що такий, практично універсальний інструмент, має бути в комплекті будь-якого садівника. Пропонуємо огляд серії Льове 1 ...

Секатор LOWE 14 серії: дбайливе ставлення до вашого саду

Німецька компанія LOWE пропонує фермерам і садівникам унікальний інструмент, який підходить для виконання основних робіт на ділянці. Це моделі 104 і 107 з 14 серії секаторів. Подробиці читайте в огляді ...

Каталог добрив + програми підживлення рослин

Новий каталог містить основні характеристики добрив, надає рекомендації щодо їх застосування та пропонує детальні програми підживлення для різних видів рослин ...

Секатор LOWE 9 серії: зручний інструмент під будь-яку руку

Огляд лінійки секаторів 9-ї серії німецької компанії LOWE, які підходять для зрізання фруктів і квітів, формування крони чагарників і дерев, обрізки виноградників та різних ліан ...