Юка нитчаста Брайт Едж

Показано 1–1 із 1 товар
Зображення
Артикул
Товар
Рейтинг
Ціна
Артикул: 110125000302
 • Рід: Юка
 • Вид: нитчаста
 • Сорт: Брайт Едж
 • Контейнер: C3
 • Власне виробництво: PC17
 • Форма: ліана (повзуча)
 • Колір рослини: темно-зелений
 • Колір квітки: кремовий
 • Габітус: багаторічна трава
 • Плодова: неплодовий
 • Призначення: альпійська гірка
 • Вимоги до грунту: поживний
 • Вологолюбність: не вибаглива
 • Світлолюбність: сонячні місця
 • Кліматична зона: 5
 • Стійкість до забруднення: стійке
 • Річний приріст: 20
 • Листопадність: нелистопадна

Юка — рослина, що походить з Південної Америки. Це представниця родини агавових.  Втім, хоч вона й росте у теплому кліматі, культура вирізняється морозостійкістю й є вічнозеленою.

Юку називають деревом щастя. На своїй батьківщині юка має значення не стільки як рослина декоративна, скільки як культура сільськогосподарська. Квіти юки використовують як інгредієнт для приготування їжі. З нектару юки, який культура виділяє досить щедро, виготовляють сиропи й цукор. Листя придатне для виготовлення деяких спиртних напоїв. Та найголовніша причина для вирощування юки як сільськогосподарської культури — її волокна. Волокна юки міцні й використовуються для створення не тільки канатів та мотузок, але й, наприклад, джинсів. Саме з волокон юки були виготовлені перші джинси — і досі збереглася технологія використання цих волокон для створення найдорожчих брендів джинсів. Юка затребувана в фармакології та в паперовому виробництві.

Юка представляє собою ефектну трав’янисту рослину з довгими, щільними та досить вузькими листками, зібраними в прикореневій розетці. Ширина мечоподібних листків не перевищує 8 см. Є різновиди, що мають на кінці листка колючки, волокна або ж зазубрені краї листя. Колір листя може бути різним — темно-зеленим, блакитно-зеленим чи навіть сіруватим. З часом старе листя по краях жовтіє й відмирає, а з центру розетки виростають нові листочки.

Окрасою юки є не вічнозелене листя, а шикарні суцвіття, розмір яких досягає у кліматі Південної Америки двох з половиною метрів у висоту! Квіти можуть бути білими, кремовими чи жовтуватими, за формою нагадують досить масивні — 5-8 см у довжину — дзвіночки. Пелюстки загострені, що надає особливої вишуканості квітам. На одній квітконіжці їх може бути сотня або й більше! Цвіте юка в середині літа, як правило, в липні.

В умовах Південної Америки Юка плодоносить м’ясистими коробочками з зерном, діаметр яких може досягати 10 см. Проте в умовах України здатен плодоносити лише один сорт юки — юка коротколиста. Це пояснюється тим, що цей сорт самозапильний, а решту запилює південноавмериканський метелик, який в Україна відсутній.

В умовах України юка розмножується відростками від коріння. Це дозволяє швидко одержати кущ, який буде активно цвісти. Якщо ж висадити юку з насіння, до першого цвітіння пройде не менше 2-3 років.

Юка витримує морози до -20°С. слід зазначити, що навіть взимку культура виглядає ефектно. Навіть квітконоси цупкі, тому не втрачають своєї декоративності й не ламаються під вагою снігу.

Юка потребує поживних ґрунтів та сонячної ділянки для вирощування. Бажане періодичне дощування, проте закисання ґрунту призведе до загибелі рослини, оскільки вона схильна до грибкових захворювань.

Юка нитчаста Брайт Едж (Yucca filamentosa Bright Edge): ознаки сорту

 1. Надзвичайно ефектний сорт, декоративність якому забезпечують не тільки квіти, але й оригінальне листя зі світлою облямівкою. Листя створює симпатичну крону висотою близько 50 см.
 2. А от суцвіття в неї не надто велике, проте в Україна небагато квітів можуть похизуватися суцвіттями в 1 метр висотою. Подібні до дзвіночків кремово-білі квіти досягають розміру 8 см.
 3. Цей сорт здатний витримувати до 30° морозу — один з найкращих показників серед всіх сортів юки.
 4. Рослина сонцелюбна та посухостійка.
 5. Юка нитчаста Брайт Едж за свій шикарний вигляд та особливу витривалість у 1993 році отримала Премію Королівського садового товариства Великобританії.

Посадка та догляд

Для висадки потрібно забезпечити сонячну ділянку. У тіні юка цього сорту  втратить свою шикарну світлу облямівку. Юка буде гарно почуватися на схилах, де вода стікає й не застоюється.

Яма має бути глибокою — не менше 80 см. На дно покладіть дренажний шар.

Потреба в поливі виникає лише під час тривалої посухи.

Позитивно відреагує юка на мульчування.

Після закінчення періоду цвітіння потрібно видалити квітконос.

Навесні видаляють старе листя з ознаками загнивання.

Використання у ландшафтному дизайні

Юка може бути як солітером, так і частиною міксборду. Дуже ефектно вона виглядає у комбінації зі злаковими. Висаджують юку у садах каміння та біля альпійських гірок.

Переваги придбання посадкового матеріалу в інтернет-магазині Клуб Рослин

Юка — культура, яку бажано купувати саме у місцевих розплідниках, адже вони пропонують акліматизовані рослини. "Клуб Рослин" пропонує якісний посадковий матеріал юки в контейнерах, які дозволяють перевозити розсаду на далекі відстані без школи для кореневої системи.

Розумні ціни.

Доставка по всій території України.