Як вибрати секатор: керівництво до дії з порадами експерта

  • 2021-02-26

Секатор – найпопулярніший садовий інструмент, він є практично у кожного садівника. Проте, у багатьох користувачів виникають питання щодо правильного вибору секатору: як обрати саме такий інструмент, щоб робота з ним приносила задоволення, а прослужив він довго та якісно. Наш експерт систематизував питання та відгуки покупців, доповнивши їх багаторічним досвідом роботи в садовому розпліднику і допитливим дослідженням асортименту кожного з представлених брендів.

Типи садових секаторів

Перш ніж купити секатор, варто вирішити, які саме роботи потрібно буде виконувати з його допомогою. Треба пам’ятати, що різні типи секаторів призначені для обрізки різних видів рослин.

  1. Секатор-ножиці, леза якого заходять одне за одне, підійде для обрізки однорічних пагонів, трав'янистих рослин і для збору врожаю. Він робить легкий і чистий зріз, не відтягує кисть, дозволяє працювати швидко.
  2. Обвідний секатор з нижньою опорною губою, до якої примикає верхнє різальне лезо, може обрізати задерев'янілі живі пагони діаметром до 20-25 міліметрів. Бажано, щоб такі моделі були оснащені амортизаторами.
  3. Секатор з коваделком (різальне верхнє лезо і контрлезо у вигляді опорного коваделка) підходить для обрізки сухих твердих пагонів, оскільки живі гілки таким інструментом можна злегка пошкодити.
  4. Секатор гільйотинного типу з симетрично загостреними двома зустрічними лезами, який називають також італійським або оливковим секатором, підходить для всіх видів гілок.
Секатор з коваделцем
Секатор з коваделцем

Не варто гнатися за показником товщини зрізу (ця цифра зазвичай позначена на етикетці виробу). Як показує практика, секатором рідко зрізують гілки товщиною понад 15-18 міліметрів. Все, що грубіше, – вже серйозне навантаження, яке під силу не кожному садівникові. Для таких випадків існують зовсім інші інструменти – сучкорізи та пили.

Секатор з поворотним руків’ям
Секатор з поворотним руків’ям

Ергономічність інструменту

Щоб працювати з секатором було зручно та комфортно, його треба підбирати безпосередньо під свою руку. Оскільки рука людини має свої особливості, виробники виготовляють інструмент з несиметричним руків’ям з розрахунком на сторону, що домінує – тобто для правші або для шульги. Варто пам’ятати, що такі моделі є тільки у деяких виробників – наприклад, у Felco та Stafor.

Для обвідних моделей і секаторів-ножиць рука, що домінує, – важливий параметр, бо від нього залежать не тільки сторона розташування замку, але і сама механіка роботи інструменту.

Безпосередній розмір кожного інструменту – важливий показник. Не дарма відомі виробники (ARSFelco) роблять триступеневу розмірну лінійку для найпопулярніших моделей: секатор потрібно підбирати під розмір руки, тобто долоні.

Секатор правильного розміру в розкритому вигляді вільно розміщається у відкритій долоні, причому його можна акуратно закрити двома пальцями. У закритій руці інструмент лежить комфортно, верхні пальці захоплюють, а не впираються в руків’я. Саме верхнє руків’я уміщається в закритій долоні, доходить до краю й трохи виглядає за її межі. У деяких моделях секаторів нижнє руків’я поворотне. Це полегшує роботу внаслідок легкого підкручування.

При виборі секатора важливо також звернути увагу, чи не буде він травмувати шкіру рук, защемляючи її між руків’ями при закриванні інструменту. Пропонуємо переглянути відео, підготовлене нашим експертом, де йдеться про всі ці питання:

Ремонтопридатність і гарантії

Матеріал, з якого виготовлений професійний інструмент, визначає його якість і довговічність. У кожного виробника власні потужності, технологічні процеси, переваги й недоліки. Вся система виробництва й контролю досить дорога та витратна, тому професійний секатор не може коштувати дешево. Особливо коли для його виготовлення застосовуються якісні матеріали.

Водночас якісний професійний інструмент буде працювати роками, вимагаючи лише заміни незначних комплектувальних елементів, які завжди є в наявності в офіційних дистриб'юторів. З іншого боку, варто оцінити потреби: можливо, комусь більше підійде напівпрофесійний інструмент, який у разі поломки доцільніше буде замінити повністю.

Професійні садові інструменти можна замовити та купити в інтернет-магазині садового центру «Клуб Рослин». Наші консультанти допоможуть визначитися з вибором і забезпечать доставку товару в усі куточки України. «Клуб Рослин» – офіційний дилер світових брендів садових інструментів (Felco, ARS, Staffor, Lowe, Bacho та інших) в Україні, тому ми гарантуємо наявність змінних деталей, якість товару і гарантію виробника.

Залиште коментар