Жимолость блискуча Мейгрюн: найважливіше про біологічні особливості, посадку, вирощування та використання в озелененні

 • 2020-07-24

Серед розмаїття багМейгрюн аторічних декоративних рослин, які вирощуються в Україні, особливої уваги заслуговує жимолость блискуча Maigrun. Ця рослина належить до вічнозелених представників флори та має надзвичайно ефектний вигляд у різних ландшафтах. Детальніше про біологічні особливості, вибір посадкового матеріалу та посадку кущів, вирощування жимолості і можливості використання в озелененні, читайте далі.

Загальна інформація про жимолость блискучу  Мейгрюн 

Сорт походить із Західного Китаю. В теплому кліматі кущі можуть досягати до 300 см у висоту і стільки ж у діаметрі. На півночі 10-20-річні рослини досягають 100-150 см заввишки та у діаметрі. Крона компактна, щільна, густо розгалужена. Найбільш естетично кущики виглядають з травня до жовтня. Листя зеленого кольору, яйцеподібної форми, гладеньке. Квіти білі, дрібні, трубчасті, дуже ароматні. Цвітіння припадає на травень. Плід – ягода округлої форми та пурпурного кольору. Розмір ягід – до 4 мм. Плоди не їстівні! Найкраще росте на родючих та дренованих ґрунтах з помірним вмістом вологи. Однак, застійна волога на кущ завжди діє згубно. Оптимальний показник pH ґрунту становить 5,5-7,5. Рослина містить отруту, тому не лише ягоди, але і зелені частини заборонено для вживання у їжу. Особливих застережень потребують маленькі діти.   

Як вдало обрати саджанці жимолості блискучої Мейгрюн

 • купуйте рослини у компаній із гарним іміджем. До таких в Україні належить Клуб Рослин. Жимолості від Клубу Рослин, станом на даний час, прикрашають найрізноманітніші зелені зони практично по всій території України;
 • ретельно вивчіть характеристики товару на індивідуальній сторінці та вимогливість до клімату і інших умов зростання;
 • надайте перевагу зразкам у пластикових контейнерах для коренів – вони гарно переносять транспортування та легко приживаються після висадки у відкритий ґрунт;
 • зверніть увагу на загальний вигляд рослини – уникайте зразків із численними механічними ушкодженнями та вираженими ознаками захворювань;
 • перед покупкою рослин подивіться тематичні відео сюжети про посадку та вирощування жимолості;
 • дуже доречно із саджанцями купити сумісні агрохімікати та пристрої для внесення добрив, зручні ножиці і секатори для догляду за кроною.

Посадка жимолості та догляд за кущами

Пересаджування із контейнерів у відкритий ґрунт кущики переносить, як правило, дуже гарно. Найкращим часом посадки вважається осінь, хоча рослини із контейнерів можна висаджувати і в інші місяці. Між кущами слід залишити 150-200 см. Під час посадки слід підготувати суміш торфу, перегною і піску. Розмір посадкової ямки залежить від віку куща – може досягати 25-50 см у глибину та стільки ж у діаметрі. Кореневу шийку залишають на рівні ґрунту. Під час посадки рослин часто також вносять перегній, суперфосфат, калійну сіль. Дренаж мусить становити до 7 см.

Перші два роки кущі підкормлюють азотними добривами навесні. Обрізку крони слід проводити влітку чи восени. Для цього використовують ножиці або секатори із ідеально заточеними лезами. Зручну модель кожен садівник може підібрати у відповідному розділі Інтернет-магазину Клубу Рослин. На зиму в холодних регіонах кущі слід укривати хвойними гілками чи іншими придатними матеріалами. 

Хвороби та шкідники Lonicera nitida Maigrun

Якщо кущики зростають на сонячних чи злегка затінених місцях із оптимальними ґрунтами та отримують належний догляд (підкормки, стрижки, обрізку, інші заходи) – вони володітимуть високою стійкістю до хвороб. Серед шкідників найбільша імовірність виявити попелиць, щитівок та листовійок. Із захворювань садівники найбільш часто виявляють борошнисту росу, плямистість листя та всихання стовбурів. При правильному застосуванні сумісних агрохімікатів, подібні проблеми вдається швидко усунути. Народні засоби профілактики і лікування теж доречні та ефективні.

Використання Lonicera nitida Maigrun в озелененні

 • одиночні насадження серед газону на галявинах, у парадних місцях;
 • живоплоти, бордюри, береги декоративних водойм, зони поблизу альтанок, лавочок;
 • комбіновані групи із іншими декоративними рослинами (травами, квітами, кущами  і деревами);
 • вирощування у контейнерах для окраси терас, веранд, балконів, інших зон.

Достоїнства Lonicera nitida Maigrun

Цей чудовий і непримхливий у вирощуванні багаторічник має низку достоїнств: рослина формує акуратну крону із ефектними та яскравими листочками, квіти хоч і дрібні, але ніжні та ароматні. Рослина доволі вітростійка, добре переносить спеку, посуху, задимленість та загазованість. Враховуючи це, вона є ідеальним варіантом для великих міст, де екологічна обстановка часто не найкраща. Стрижку і обрізку кущі переносять завжди гарно. Хоч і жимолость витримує до -15°С взимку (зона морозостійкості 7а) та іноді у північних областях обмерзає. Проте чудово і швидко відновлюється. Ця культура може вирощуватися як садівниками-любителями, так і професійними ландшафтними дизайнерами. Стилі і модні напрямки, в яких присутній цей сорт, дуже різноманітні. 

Отож, не вагайтеся та купіть для свого саду красиву багаторічну рослину – жимолость блискучу Мейгрюн! Кущі допоможуть втілити у життя найсміливіші задуми та проекти із озеленення будь-якого ландшафту. 

Залиште коментар