Жива огорожа. Види живих огорож

Жива огорожа — не просто спосіб структурувати простір. Таким чином можна відокремити житлову забудову від дороги, створити фільтр, що мінімізує потрапляння пилу та шкідливих для здоров’я газів до прогулянкової території. Зелена огорожа має велике значення для створення затишку, оскільки створює перепону для проникнення звуків. А ще це просто красиво!

Якщо у вас є бажання створити живу огорожу, насамперед потрібно визначитися, навіщо вона вам, якого вона має бути розміру і які рослини використати для її створення.

Розміри живих огорож та навіщо використовуються насадження різної висоти

Існує три типи зелених огорож, які розрізняються за висотою:

  • Бордюри з зелених насаджень — щільна лінійна посадка рослин, які не перевищують у висоту 1 метра;
  • Стандарт — висота зеленої огорожі 1,5-2 метри;
  • Висока огорожа — 3 і більше метра.

Бордюрна посадка — гарний спосіб оздоблення алей. Таким чином нерідко структурують простір у парках, дитячих закладах, де важлива можливість гарного огляду території.

А от стандартні та високі огорожі стануть прекрасним способом відділити присадибну ділянку від міського чи сільського громадського простору.

Таким чином, у залежності від висоти огорожі можна розділити на внутрішні та зовнішні.

Яке значення має форма живої огорожі

Рослини у таких насадженнях можуть бути природної форми або стрижені.

Якщо кущі зберігають природну форму, огорожа займає значно більше місця в просторі. Зазвичай кущі, які використовують для таких насаджень, мають у діаметрі 3 і більше метра, відповідно огорожа має саме таку товщину. З одного боку, виглядає така огорожа вражаюче, адже рослини зберігають свою індивідуальність, можуть цвісти та плодоносити.

З іншого боку, нестрижена жива огорожа займає так багато місця, що далеко не всі люди можуть дозволити собі таку розкіш.

Стрижена огорожа значно компактніша. Проте і вона має свої недоліки, зокрема потребує багато клопотів для підтримання форми. Зазвичай для того, щоб форма підтримувалася такою, як була задумана, й огорожа виглядала акуратно, потрібно 2-3 обрізки на рік за умови, що використовуються для створення об’єкту культури, які мають низький темп розростання.

Які рослини можна використовувати для створення живої огорожі

Існує три типи огорож у залежності від того, які культури були застосовані:

  • Огорожа з монокультур;
  • Огорожа з кількох культур (може бути висаджена для створення одного ярусу або в кілька ярусів;
  • Кам’яна чи інша огорожа, обплетена ліанами чи задекорована культурами, зазвичай хвойними чи квітучими. Така огорожа не є повноцінно "живою", проте останнім часом теж набуває все більшої розповсюдженості.

Навіть при створенні огорожі з монокультур, вона може видозмінюватися, наприклад, можна використати кілька сортів бузку з різним кольором та періодом цвітіння.

Та зазвичай для того, щоб отримати живу огорожу, яка буде постійно вражати естетичним виглядом, використовують кілька культур з різним періодом цвітіння та контрастними кольорами листя чи хвої.

Наприклад, можна бузок комбінувати зі спіреєю, вейгелою, шипшиною, жасмином тощо.

Огорожі з кількох культур висаджують однорядно (зазвичай мова йде про чагарники) або в кілька ярусів.

У такому випадку між чагарників циклічно саджають, наприклад, дерева зі значно більшою висотою або ж колоновидні ялівці чи туї.

При розумному плануванні можливо висадити і три яруси рослин, які створять живу загорожу.

При оздобленні кам’яної огорожі можна використати плющ, дівочий виноград, троянди, ялівці тощо. У даному випадку щільність висадки не має великого значення.

Які проблеми можуть виникнути з живою огорожею

Не всі рослини, які легко піддаються створенню топіарних форм, можуть використовуватися для висадки у вигляді живої огорожі. Насамперед ці рослини мають бути витривали, невибагливі, стійкими до враження шкідниками, адже при таких щільних посадках як шкідники, так і мікроорганізми теж окупують рослини швидко.

Жива огорожа зазвичай швидко виснажує ґрунт, тому потрібно застосовувати рослини, здатні обходитися мінімумом поживних речовин та вологи.

Високі вимоги й до якості посадкового матеріалу, адже при щільній посадці сильніші рослини змусять слабші саджанці в кращому випадку втратити ефектний зовнішній вигляд, в гіршому ж ці культури загинуть.

Якщо у вас виникають запитання про те, як підібрати рослини, що покажуть себе з кращого боку в умовах, куди ви їх висадите, звертайтеся до наших менеджерів. Вони допоможуть визначитися з видом та сортом рослин.

Замовити посадковий матеріал для живої огорожі ви зможете в інтернет-магазині "Клуб рослин". Тут є широкий вибір сортових саджанців, які запропоновані в контейнерах. Це гарантує майже 100-відсоткову приживлюваність, адже рослина не отримує травм кореневої системи при транспортуванні. Доставка поштовими службами по всій території України. 

  • Дата публікації: 04.02.2020


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...