Живі новорічні ялинки в горщиках: довге життя після коротких свят

Штучна не пахне, а зрубану шкода? Навіщо ці крайнощі, не варто зустрічати Новий рік та Різдво без ялинки, адже вихід є: маленьке пухнасте хвойне дерево в горщику, яке потім можна висадити в потрібному місці. Звісно, ціна такої ялинки може бути трохи вищою, але вона того варта.

Як правильно вибрати ялинку в горщику

Головна задача при покупці живої ялинки в контейнері – не купити мертве деревце. Справа в тому, що завдяки власним смолам хвойні дерева мають властивість муміфікуватись, а якщо їх ще й додатково обробити... Не складно зрозуміти, що навіть загинувши, дерево буде мати вигляд живого ще мінімум місяць, а то й півтора.

В горщиках можна придбати не тільки ялини

Тому наші експерти рекомендують вибирати ялинку та інші хвойні або особисто, або в онлайн-магазині, який заслуговує на вашу довіру. При цьому враховувати потрібно кілька чинників.

1. Зовнішній вигляд

Дерево повинно мати пружні гілки і блискучу яскраву хвою. Травми, сучки, потертості або забоїни на корі не допускаються. У живої ялинки гілочки гнуться, а не ламаються, хвоя має триматись міцно і не обсипатися ні за яких обставин.

Якщо хвоя на дотик липка, значить, деревце чимось оброблено для закріплення хвої. А потьки смоли на стовбурі вказують на те, що рослина знаходиться в завершальній фазі свого життєвого циклу.

2. Ґрунтова суміш

Ялини віддають перевагу кислому ґрунту з хорошим дренажем, не дуже щільному, але і не пухкому. Земля під деревом має бути вологою, але не мокрою. У живої ялинки коріння світле, і повністю обплітає земляну грудку. Ялина, коріння якої обрубані і мають темний колір, не переживе пересадку.

3. Відповідний сорт

Якщо планується висадка рослини у відкритий грант, то потрібно купувати сорт, який підходить для кліматичних умов України. Бажано, щоб рослина була районована. Оптимально, коли розплідник знаходиться в Києві чи Львові – тоді ялина приживеться в більшості регіонів країни.

4. Гарантії виробника

Якщо вирішено купити живе дерево в інтернет-магазині, необхідно переконатися, що компанія гарантує його належний стан. Краще замовляти кур'єрську доставку, щоб саджанець не дуже постраждав в дорозі від перепадів температури і неохайних вантажників.

5. Належний догляд

І найважливіше: за деревом в горщику необхідно розумно доглядати, щоб з настанням сезону його можна було висадити у відкритий ґрунт.

Тримати хвойні потрібно в прохолоді

Догляд – справа делікатна, волога і холодна

Маленьке хвойне деревце в горщику, так само як і його дорослі родичі в природі, не любить сухість і високу температуру. Подорож з розплідника в магазин, а потім в новий будинок – для нього серйозний стрес, адже ялинки не полюбляють зміну навколишнього середовища.

Щоб ялинка в горщику переїхала з мінімальними втратами, їй потрібно адаптуватися до нових умов, а потім забезпечити більш-менш комфортне життя:

  • перші два-три дні тримати ялинку на холоді, бажано при температурі від 0 до -5 градусів;
  • після цього переставити в холодне світле місце, подалі від джерел тепла і прямих сонячних променів (наприклад, на неопалювальний балкон);
  • підтримувати ґрунт в горщику стабільно зволоженим, поливати краще в піддон;
  • хвою необхідно обприскувати прохолодною відстояною водою кілька разів на день.

На кілька святкових днів новорічне деревце можна прикрасити і занести в кімнату, при цьому уважно стежити за вологістю і ґрунту, і хвої. Тільки не використовуйте електричні гірлянди – адже рослину потрібно буде періодично обприскувати водою.

Після свят ялинку для перетримки до весни потрібно відправити спочатку в прохолодне, а потім і в холодне світле місце. Землю в горщику треба берегти від промерзання – наприклад, засипати тирсою або накрити агроволокном. Якщо зима м'яка, але сніжна, рослину можна частково прикопати на ділянці, засипавши снігом. Повноцінно посадити її можна з початком вегетації, навесні.

Пересадка новорічного деревця

Висаджують хвойне деревце ранньою весною, як тільки зійде сніг, в Україні можна орієнтуватися на середину березня. Місце для цього вибирають захищене від протягів, але з розрахунком на потенціал зростання. Розмір ями має бути трохи більшим ніж горщика. Ялинку переміщують із земляною грудкою, намагаючись не пошкодити коріння. Поливають з додаванням добрив для вкорінення.

Перші місяці після пересадки необхідно захищати ялинку від сонячних променів і вітру, додатково поливати і зволожувати хвою. Занадто активно удобрювати рослину не потрібно, достатньо підгодувати спеціальним комплексом для хвойних на початку сезону.

Новорічні ялини в горщиках

«Клуб Рослин» традиційно пропонує своїм клієнтам живі новорічні ялинки, сосни, ялиці, ялівці та інші хвойні рослини в горщиках і контейнерах. Висаджені після різдвяних і новорічних свят на вулиці, біля будинку або в саду, ці дерева ще довго будуть радувати вас і ваших близьких своєю красою.

  • Дата публікації: 11.12.2020


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...