Живі новорічні ялинки в горщиках: довге життя після коротких свят

  • 2020-12-11

Штучна не пахне, а зрубану шкода? Навіщо ці крайнощі, не варто зустрічати Новий рік та Різдво без ялинки, адже вихід є: маленьке пухнасте хвойне дерево в горщику, яке потім можна висадити в потрібному місці. Звісно, ціна такої ялинки може бути трохи вищою, але вона того варта.

Як правильно вибрати ялинку в горщику

Головна задача при покупці живої ялинки в контейнері – не купити мертве деревце. Справа в тому, що завдяки власним смолам хвойні дерева мають властивість муміфікуватись, а якщо їх ще й додатково обробити... Не складно зрозуміти, що навіть загинувши, дерево буде мати вигляд живого ще мінімум місяць, а то й півтора.

Тому наші експерти рекомендують вибирати ялинку та інші хвойні або особисто, або в онлайн-магазині, який заслуговує на вашу довіру. При цьому враховувати потрібно кілька чинників.

1. Зовнішній вигляд

Дерево повинно мати пружні гілки і блискучу яскраву хвою. Травми, сучки, потертості або забоїни на корі не допускаються. У живої ялинки гілочки гнуться, а не ламаються, хвоя має триматись міцно і не обсипатися ні за яких обставин.

Якщо хвоя на дотик липка, значить, деревце чимось оброблено для закріплення хвої. А потьки смоли на стовбурі вказують на те, що рослина знаходиться в завершальній фазі свого життєвого циклу.

2. Ґрунтова суміш

Ялини віддають перевагу кислому ґрунту з хорошим дренажем, не дуже щільному, але і не пухкому. Земля під деревом має бути вологою, але не мокрою. У живої ялинки коріння світле, і повністю обплітає земляну грудку. Ялина, коріння якої обрубані і мають темний колір, не переживе пересадку.

3. Відповідний сорт

Якщо планується висадка рослини у відкритий грант, то потрібно купувати сорт, який підходить для кліматичних умов України. Бажано, щоб рослина була районована. Оптимально, коли розплідник знаходиться в Києві чи Львові – тоді ялина приживеться в більшості регіонів країни.

4. Гарантії виробника

Якщо вирішено купити живе дерево в інтернет-магазині, необхідно переконатися, що компанія гарантує його належний стан. Краще замовляти кур'єрську доставку, щоб саджанець не дуже постраждав в дорозі від перепадів температури і неохайних вантажників.

5. Належний догляд

І найважливіше: за деревом в горщику необхідно розумно доглядати, щоб з настанням сезону його можна було висадити у відкритий ґрунт.

Догляд – справа делікатна, волога і холодна

Маленьке хвойне деревце в горщику, так само як і його дорослі родичі в природі, не любить сухість і високу температуру. Подорож з розплідника в магазин, а потім в новий будинок – для нього серйозний стрес, адже ялинки не полюбляють зміну навколишнього середовища.

Щоб ялинка в горщику переїхала з мінімальними втратами, їй потрібно адаптуватися до нових умов, а потім забезпечити більш-менш комфортне життя:

  • перші два-три дні тримати ялинку на холоді, бажано при температурі від 0 до -5 градусів;
  • після цього переставити в холодне світле місце, подалі від джерел тепла і прямих сонячних променів (наприклад, на неопалювальний балкон);
  • підтримувати ґрунт в горщику стабільно зволоженим, поливати краще в піддон;
  • хвою необхідно обприскувати прохолодною відстояною водою кілька разів на день.

На кілька святкових днів новорічне деревце можна прикрасити і занести в кімнату, при цьому уважно стежити за вологістю і ґрунту, і хвої. Тільки не використовуйте електричні гірлянди – адже рослину потрібно буде періодично обприскувати водою.

Після свят ялинку для перетримки до весни потрібно відправити спочатку в прохолодне, а потім і в холодне світле місце. Землю в горщику треба берегти від промерзання – наприклад, засипати тирсою або накрити агроволокном. Якщо зима м'яка, але сніжна, рослину можна частково прикопати на ділянці, засипавши снігом. Повноцінно посадити її можна з початком вегетації, навесні.

Пересадка новорічного деревця

Висаджують хвойне деревце ранньою весною, як тільки зійде сніг, в Україні можна орієнтуватися на середину березня. Місце для цього вибирають захищене від протягів, але з розрахунком на потенціал зростання. Розмір ями має бути трохи більшим ніж горщика. Ялинку переміщують із земляною грудкою, намагаючись не пошкодити коріння. Поливають з додаванням добрив для вкорінення.

Перші місяці після пересадки необхідно захищати ялинку від сонячних променів і вітру, додатково поливати і зволожувати хвою. Занадто активно удобрювати рослину не потрібно, достатньо підгодувати спеціальним комплексом для хвойних на початку сезону.

«Клуб Рослин» традиційно пропонує своїм клієнтам живі новорічні ялинки, сосни, ялиці, ялівці та інші хвойні рослини в горщиках і контейнерах. Висаджені після різдвяних і новорічних свят на вулиці, біля будинку або в саду, ці дерева ще довго будуть радувати вас і ваших близьких своєю красою.

Залиште коментар