Felco – інструмент для життя

  • 2015-06-05

Ми вже досить багато писали про різний професійний садовий інструмент, від компаній ARS, Tina, Istor, але не приділили уваги компанії, яка стояла біля витоків виробництва садового інструменту в Європі. Це швейцарська компанія Felco. У мережі та на офіційному сайті компанії можна знайти багато інформації про історію компанії, її стратегію і принципи. Але нам би хотілося зупинитися саме на особливостях інструменту Felco і виділити ті основні елементи, які роблять його одним з кращих на сьогоднішній день.

Ергономічність секаторів Felco

Якщо головною родзинкою інструменту японської компанії ARS є унікальна сталь, то швейцарський садовий інструмент характеризується, перш за все, ергономічністю. Це одне з понять, що стало наріжним каменем, концепції закладеної винахідником і засновником компанії Феліксом Флішем ще в 1945 році. В ті часи секатори були громіздкими, важкими та незручними, вирішивши це виправити, винахідник узявся за справу і створив перший ергономічний секатор Felco 1.

З тих пір пройшло майже 70-років, але, по суті, мало що змінилося. Багато дешевих секаторів і далі випускаються грубими й незручними, а компанія Felco з кожною новою моделлю прагне перевершити самих себе. У цьому просто переконатися, відвідавши будь-яку спеціалізовану виставку і спробувавши з десяток інших секаторів. Коли після безлічі дешевих аналогів Ви візьмете в руки Felco, Ви зрозумієте, що інструмент Felco - це не просто інструмент для роботи, це інструмент для життя.

Як це досягається і в чому проявляється? Досягає цього шляхом постійних інженерних розробок і наукових досліджень, а проявляється в збалансованості інструменту, в продуманому нахилі ріжучої головки, в зручному амортизаторі з буфером, але головне - в ергономічності ручок, завдяки яким відбувається захист рук і зап'ястя, а також оптимально розподіляються прикладені зусилля.

Зносостійкість секаторів Felco

Зносостійкість - це друга відмінність інструменту Felco, і, можливо, один з головних критеріїв вибору цього інструменту тисячами професіоналів по всьому світу. Звичайно, інструмент не вічний, але при правильному догляді і періодичній профілактиці, він гідно прослужить багато років. Леза та опорні леза зроблені із загартованої високовуглецевої сталі, яка міцна, добре заточується і довго залишається гострою. Ручки всіх професійних секаторів Felco зроблені з кованого алюмінію. Це винахід, який є безперечним козирем компанії Felco - ручки легкі, міцні і володіють довічною гарантією виробника. На сьогоднішній момент таке ноу-хау не має аналогів. Також варто відзначити такі приємні дрібниці, як наявність виїмки для різання дроту, яке дозволяє, в разі потреби перерізати тонкий дріт, не пошкоджуючи лезо секатора.

Замінність деталей секаторів Felco

При інтенсивному використанні лезо і опорне лезо потребує заміни. Саме тому компанія Felco зробила все, щоб це не було проблемою для їх власників. Будь-яка частина секатора, може бути без проблем замінена. Секатор просто розбирається як для змащення та профілактики, так і для заміни деталей. Замовити та придбати необхідні деталі для будь-якої моделі секатора або сучкоріза також не представляє труднощі.

Велика лінійка товарів Felco

Дуже радує різноманітність професійних секаторів Felco. Починаючи з 1948 року, коли був запущений у виробництво секатор Felco 2, який став класичним і продовжує бути найпопулярнішим секатором у світі, компанія Felco постійно шукала нові рішення, враховуючи потреби та побажання покупців. Так з'явилася ціла лінійка професійних секаторів:

Секатори Felco 2

Як вже було сказано - це найпопулярніший секатор, не тільки в лінійці Felco, але взагалі серед садових секаторів. На сьогоднішній момент існують більш досконалі і ергономічні моделі, але багато й далі продовжують купувати цю модель, перевірену десятиліттями.
Плюси Felco 2: надійна модель, перша у своєму роді.
Мінуси Felco 2: на сьогоднішній день існують більш ергономічні моделі з іншою формою лез і більш зручними ручками.

Секатори Felco 4

Це спрощений варіант класичного секатора Felco 2. У цій моделі немає мікрометричної регулювання леза ріжучої головки і системи амортизації у фінальній стадії зрізу. Економія на цих елементах зробила цю модель більш дешевої, ніж Felco 2, але при цьому збереглися основні переваги класичної моделі. За співвідношенням «ціна-якість» - секатор Felco 4 ідеально підійде для використання в приватних присадибних ділянках.
Плюси Felco 4: оптимальна ціна для напівпрофесійного секатора.
Мінуси Felco 4: не кращий вибір для професійного садівника.

Секатори Felco 5

Ще більш спрощена модель зі сталевими ручками. За рахунок цього секатор став на порядок важче інших. Секатор Felco 5 варто купувати для використання його підсобними робітниками.
Плюси Felco 5: дуже низька ціна, як для швейцарського, розбірного секатора.
Мінуси Felco 5: важкий і злегка грубуватий.

Секатори Felco 6

Жіноча модель секатора або, якщо сказати правильно, професійний ергономічний секатор під невелику кисть. На наш погляд, секатор Felco 6 - один з кращих секаторів такого типу.
Плюси Felco 6: новий, більш зручний кут лез, більш ергономічний дизайн ручок.
Мінуси Felco 6: максимальний діаметр зрізу не більше 20 мм, буде замалий для великої кисті.

Секатори Felco 7

Високоергономічний секатор Felco 7 з ручкою, що обертається, за рахунок чого відбувається оптимальний розподіл зусилля та мінімізується навантаження і стомлюваність руки під час роботи.
Плюси Felco 7: оборотна ручка, яка щадить кисті рук.
Мінуси Felco 7: досить великий і не дуже зручний для середньої руки; якщо Ви не звикли до секатор з оборотної ручкою, то перший час буде трохи незвично працювати, однак це швидко мине.

Секатори Felco 8

На сьогоднішній день, напевно, основна ергономічна модель, яка за всіма своїми характеристиками краще класичної моделі Felco 2. Секатор Felco 8 під середню і велику кисть з новим кутом лез і більш ергономічної формою ручок.
Плюси Felco 8: ідеальний професійний секатор для всіх видів садівництва.
Мінуси Felco 8: не виявлено, якщо не вважати загальних незначних недоліків всіх моделей Felco, про які ми напишемо нижче.

Секатори Felco 9

Секатор Felco 9 - це модель секатора Felco 8 для лівшів. У цьому плані компанія Felco нам дуже імпонує. Далеко не кожен виробник інструменту, виробляти професійні моделі інструмента для лівшів.
Плюси Felco 9: ідеальний професійний секатор для лівшів для всіх видів садівництва.
Мінуси Felco 9: не виявлено, якщо не вважати загальних незначних недоліків всіх моделей Felco, про які ми напишемо нижче.

Секатори Felco 10

Секатор Felco 10 - це модель секатора Felco 7 з оборотної ручкою для лівшів.
Плюси Felco 10: оборотна ручка, яка щадить кисті рук.
Мінуси Felco 10: достатньо великий і не дуже зручний для середньої руки; якщо Ви не звикли до секатор з оборотної ручкою, то перший час буде трохи незвично працювати, однак це швидко мине.

Секатори Felco 11

Секатор Felco 11 - це класична модель нового покоління. Основна відмінність її від Felco 2 - це більш тонке опорне лезо, яке може бути замінено. Дане нововведення не тільки покращує зовнішній вигляд сектора, роблячи його більш сучасним, але і значно спрощує роботу, роблячи модель більш зручною і практичною.
Плюси Felco 11: нове зручне опорне лезо.
Мінуси Felco 11: не виявлено, якщо не вважати загальних незначних недоліків всіх моделей Felco, про які ми напишемо нижче.

Секатори Felco 12

Секатор Felco 12 - це менша модель секатора Felco 7 з короткими і вузькими лезами, оптимізована під середній розмір кисті.
Плюси Felco 12: оборотна ручка, яка щадить кисті рук. На відміну від Felco 7 оптимальна для середньої кисті і може бути використана людьми з невеликою кистю рук.
Мінуси Felco 12: якщо Ви не звикли до секатор з оборотної ручкою, то перший час буде трохи незвично працювати, однак це швидко мине.

Секатори Fеlco 13

Секатор Felco 13 - це великий секатор, розрахований для роботи однією або двома руками. Максимальний діаметр зрізу для цього секатора 30 мм.
Плюси Felco 13: може заміняти сучкоріз, при всьому цьому зберігаючи властивості, компактність і зручності секатора;
Мінуси Felco 13: великий секатор, який може підійти тільки для великої кисті.

Секатори Felco 31

Секатор Felco 31 - модель секатора Felco з алюмінієвим коваделком. Завдяки коваделку секатор можна використовувати для обрізки рослин з твердою або дуже смолистої деревиною. Однак секатор цього типу не рекомендується використовувати для обрізки фруктових дерев, так як він може деформувати кору гілки, що призведе до поганого загоєнню ран.
Плюси Felco 31: новий секатор з поліпшеними можливостями.
Мінуси Felco 13: не рекомендується для обрізки плодових дерев.

Недоліки Felco

Тепер капнемо пару крапель дьогтю у величезну бочку меду. Основним недоліком інструменту Felco  є почорніння лез секатора. Це відбувається з часом, в силу окислення високовуглецевої сталі. Факт, безумовно не найприємніший, але крім як на зовнішньому вигляді інструменту це ніяк не відображається. Ріжучі властивості лез, при хорошому догляді за інструментом, залишаються на висоті.

Крім почорніння лез, з часом здирається покриття з ручок секаторів, і кований алюміній, з якого виготовлені самі рукоятки, під дією окислення, також чорніє. Це проблема легко вирішувана, заміною покриття ручок. Процедура проста, нехитра і не вимагає особливих навичок. У всьому іншому садовий інструмент Felco - це надійний інструмент, який при правильному використанні і регулярній профілактиці, буде Вашим помічником довгі роки.

Профілактика інструменту Felco

Компанія Felco особливу увагу приділяє виробництву засобів та інструментів для підтримки Ваших секаторів в бойовій готовності.

Felco 902 - точильний камінь з високочистого корунду дрібної і середньої зернистості. Легкий у використанні, не втрачає форми і ідеально підходить для заточування секаторів.
Felco 903 - багатофункціональний точильний інструмент. Виготовлений із загартованої сталі з алмазним покриттям. Підходить для заточування, наклепу та редагування секаторів.
Felco 980 - аерозоль для догляду за інструментом. Необхідний для чищення інструменту після використання. Усуває будь-які сліди соку і пилу, змащує і запобігає появі іржі.
Felco 990 - водостійка синтетична змазка на літієво-кальцієвої основі. Змащує, знижує знос інструменту.

Якщо Вас зацікавив інструмент компанії Felco і Ви хочете отримати детальну консультацію або купити його - зв'яжіться з нашими менеджерами з продажу супутніх товарів для садівництва, і вони із задоволенням Вам допоможуть.

Крім цього, Ви можете оформити замовлення безпосередньо на сайті, і ми відправимо його Вам в будь-яку точку України. Також Ви можете подивитись безліч роликів про інструмент компанії Felco, які ми зібрали на нашому YouTube-каналі Клуб Рослин

Залиште коментар