Як вибрати сучкоріз?

 • 2019-06-10

Якщо ви маєте фруктовий чи декоративний сад, чи тільки вирішили його закласти, необхідно постійно підтримувати здоров’я дерев та чагарників. Догляд має бути на належному рівні, рослинам слід приділяти максимальну увагу. Важливим процесом в догляді за культурами є обрізка, яку здійснюють щороку. В цій справі дачникам та садівникам допомагають сучасні садові інструменти, серед яких сучкоріз посідає гідне місце.

Сучкорізи виручають в тих випадках, коли звичайні садові секатори безсилі, а використання ножівки є дуже трудоємким та недоречним. Але про ефективність сучкоріза варто говорити тоді, коли садівникові вдалося обрати правильну модель для того чи іншого виду робіт.

Роботи, для яких доречно обрати сучкоріз

Садовий сучкоріз – це посилена модифікація секатора. Такий інструмент призначений для видалення дерев’янистих пагонів діаметром від 3 до 5 сантиметрів. Такі гілки не під силу секатору. Звісно, для їх обрізки можна скористатися садовою ножівкою, але її застосування не завжди є доречним, особливо, якщо справа стосується важкодоступних місць в кронах чагарників і дерев, що розташовані на солідній висоті від землі. А от сучкоріз з таким завданням впорається відмінно: завдяки своїй конструкції він зменшує навантаження на руки, при цьому маючи посилену дію на гілку. Це дозволяє швидко та легко зрізати непотрібний пагін або засохлий сучок.

Сучкоріз: як вибрати

Перед тим, як обрати сучкоріз садовий, слід окинути критичним поглядом сад: вибір потрібної моделі буде напряму залежати від висоти дерев та інтенсивності використання інструменту.

Всі сучасні сучкорізи діляться на три категорії:

 • Механічні (ручні);
 • Електричні;
 • Бензинові.

Ручні сучкорізи, своєю чергою, за способом приведення в дію можуть бути:

 • Двоважільними;
 • Штанговими.

Залежно від типу ріжучого механізму сучкорізи ділять на такі категорії:

 • Обвідні;
 • З коваделком;
 • З храповим механізмом.

Щоб знайти відповідь на запитання «який сучкоріз обрати для саду», слід віддати належне кожному з типів моделей, розцінити їх можливості та визначитися з подальшим використанням.

Двоважільний сучкоріз

Такий сучкоріз обрати слід для обрізки чагарників та дерев, які ще не досягли серйозної висоти. Інструмент приводиться в дію власними зусиллями. При цьому слід захопити руками дві видовжені рукоятки. За типом дії такий сучкоріз схожий на великі ножиці, але з видозміненою робочою частиною. Його рукоятки можуть мати довжину від 30 до 90 сантиметрів. Двоважільний сучкоріз ідеальний для роботи з колючими чагарниками чи деревами. Його видовжені рукоятки допомагають здійснювати обрізку швидко та легко, при цьому позбавляючи садівника від подряпин та порізів.

Штанговий сучкоріз

Якщо вас цікавить, як обрати сучкоріз садовий для роботи з високорослими садовими насадженнями, радимо звернути увагу на штангові моделі. Друга назва такого інструменту – висоторіз. Його головна особливість – це штанга довжиною від 1,3 до 4 метрів. Саме ця деталь дозволяє здійснювати обрізку крупномірів без використання драбини. Стоячи на землі, садівникові варто взяти в одну руку телескопічну рукоятку висоторіза з закріпленою на її кінці робочою частиною, а іншою рукою призвести в дію інструмент, просто потягнувши за мотузку.

Завдяки ергономічній конструкції штанговий сучкоріз не буде застрягати навіть в загущеній кроні та дозволить видаляти непотрібні гілки під будь-яким кутом.

Сучкоріз: як вибрати штангову модель

Штангові сучкорізи можуть бути таких типів:

 1. З храповим механізмом – І сучкоріз з коваделком, і обвідний інструмент можуть мати досить корисне доповнення – храповий механізм. Гілка відсікається поетапно: розрізавши частину пагона, верхня ріжуча пластина затримається в тканинах рослини, а рукоятки або корд при цьому повернуться у вихідне положення, готові до чергового стискання або натягування відповідно. Після 2 – 4 подібних стискань рукояток і натягувань шнура непотрібний пагін буде відсічений. Подібний механізм дещо збільшує час обрізки, проте значно зменшує зусилля при видаленні навіть найміцніших і товстих пагонів. Такий садовий помічник ідеальний для обрізки як сухих, так і живих гілок та виключає «розмочалювання» деревини при обрізці.
 2. Обвідний сучкоріз – виріб, який відмінно впорається з обрізкою живих гілок при формуючій стрижці дерев та чагарників. Його робоча частина оснащена верхнім загостреним лезом, яке під час відсікання пагона буде ковзати вздовж нижнього ріжучого полотна, що виконує роль упору. Якщо для видалення товстої гілки ножівкою слід зробити багаточисельні рухи, то сучкоріз впорається з поставленим завданням після єдиного стискання рукояток або натягування корду. Верхнє лезо обвідного сучкоріза повинно «дивитися» на гілку, від якої потрібно відсікти пагін, а не в протилежний бік.
 3. Електричний сучкоріз – інструмент для великих садів. Він дозволяє здійснювати омоложувальну обрізку. В таких випадках ручні інструменти вимагають великих фізичних зусиль. Якщо вас турбує питання, який сучкоріз краще обрати для великих ділянок насаджень, радимо зупинитися на електричній моделі. Дані сучкорізи являють собою конструкції з цільної, розбірної чи телескопічної штанги, закріпленої на її кінці міні-пилки та вбудованого електричного двигуна, який приводиться в дію під’єднанням кабелю живлення до розетки і натисканням кнопки на пристрої.
 4. Сучкорізи з коваделком – інструменти, що мають загострене верхнє лезо, але від обвідного типу їх відрізняє видозмінене нижнє робоче полотно – воно являє собою розширену пластину (коваделко), що розташовується перпендикулярно лінії різу. Такий опорний майданчик може мати ребристу поверхню або заглиблення, куди буде занурюватися верхнє лезо після того, як ви відріжете ним черговий пагін. Такий сучкоріз працює, як гільйотина: не розрізає деревні тканини, а розрубує їх. Тому інструмент з коваделком більше пристосований для видалення засохлих гілок чагарників та дерев – для живих гілок від дещо грубий.
 5. Бензинові сучкорізи – ці агрегати прекрасно підійдуть для великих об’ємів робіт. Їх конструкція схожа з будовою електричних інструментів, але при цьому їх двигун працює на паливі. Це означає, що при обрізці садівник може віддлятися від дому на будь-яку відстань. Обрізка садових насаджень здійснюється без особливих фізичних зусиль.

Сучкоріз: який вибрати бренд

Для людей, яку шукають відповіді на питання «як правильно обрати сучкоріз» важливо назвати виробників інструменту, які сьогодні користуються популярністю. Серед відомих у всьому світі брендів важливо назвати такі:

 • Fiskars (Фінляндія);
 • Bellota (Іспанія);
 • ARS (Японія);
 • Felco (Швейцарія);
 • Lowe (Німеччина);
 • STAFOR (Італія);
 • Bahco (Франція).

Кожна з моделей вищеперерахованих виробників виготовляється з урахуванням потреб садівників-професіоналів. Всі вироби ергономічні та демонструють тривалий термін служби. Леза інструментів створюються на основі бездоганної сталі, що гарантує зносостійкість та надійність виробів. Головним критерієм при виготовленні сучкорізів провідні світові компанії вважають легку вагу. Тому, обираючи сучкоріз, ретельно вивчіть пропозицію лідерів на сучасному ринку.

Бажаємо нашим читачам квітучих садів та відмінного настрою!

Залиште коментар