Як застосовувати гербіциди

  • 2020-03-10

Гербіциди – це препарати класу пестицидів. Вони допомагають боротися з бур’янами і отримувати чисті посіви. Гербіциді застосовують для обробки газонів, вони допомагають добитися підвищеного урожаю овочів та ягідних культур (чагарників). Але для отримання максимального результату потрібно знати певні правила застосування гербіцидів. Саме про це і піде мова в даній статті.

Особливості класифікації гербіцидів

Всі відомі людству гербіциди ділять на дві великі групи:

  • Гербіциди, що мають суцільну дію;
  • Гербіциди, що діють вибірково.

Основою гербіцидів суцільної дії є речовина гліфосат. Такі препарати здатні знищувати всі без виключення рослини. Препарати вибіркової дії мають широкий спектр. Вони знищують осот, ромашку, пирій, і при цьому не пошкоджують культурні рослини. 

Гербіцидами суцільної дії є Ураган Форте, Клір, Раундап. Їх застосовують, готуючи площу для засіву газонів або грядок. 

Ідеально, якщо у вас буде можливість обробити гербіцидом площу за кілька тижнів до посадки культурних рослин. Також доречно застосовувати препарати при плануванні ділянки. Повторна обробка здійснюється через 2 – 3 тижні. При повторній обробці знищуються бур’яни, які зійшли. Так знищуються бур’яни, що виростають з насіння. 

Борючись з бур’янами, потрібно не допускати формування насіння. Так, оптимально знищувати рослини ще до того, як вони зацвітуть. Таким чином, рано чи пізно запас насіння бур’янів в землі зійде до нуля. Так можна різко зменшити кількість бур’янів на ділянці. При правильному застосуванні гербіцидів можна звести боротьбу з бур’янами до локального рівня. Бур’яни, що залишилися, легко прибрати вручну. 

Зазначимо, що гербіцид погано діє на рослини, що мають висоту 15 сантиметрів і вище. В такому випадку бур’яни потрібно попередньо скосити. Лише тоді, коли бур’яни виростуть до висоти 7 – 8 сантиметрів, їх обробляють Раундапом. 

Застосування гербіцидів на основі гліфосата здійснюється таким чином, щоб препарат не потрапляв на листя дерев. Це пояснюється тим, що навіть невелика доза препарату здатна знищувати як плодові, так і декоративні дерева та чагарники.

Основні правила застосування гербіцидів

В застосуванні гербіцидів є кілька основних принципів:

  • Точне дозування;
  • Обробка виключно рослин, які активно ростуть;
  • Застосування препаратів при оптимальній температурі.

Зазначимо, що ефективність гербіцидів підсилює підживлення рослин азотом. Для отримання максимального ефекту потрібно проводити чіку діагностику та правильно обирати препарат. Обробляти ділянку гербіцидами можна через 2 -3 години після поливу або дощу. 

Для ефективної обробки велике значення має дозування препарату. Дозування є дуже важливим при застосуванні гербіцидів вибіркової дії. При правильному використанні гербіциди вибіркової дії тстануть справжньою зброєю в руках садівника або городника. 

Якщо говорити про оптимальну температуру, то гербіциди найкраще застосовувати в діапазоні між 15 та 25 градусами. Оптимально, якщо ґрунт прогріється до температури 12 градусів. Особливо ефективні гербіциди у випадку з рослинами, що активно ростуть та мають потужну кореневу систему. 

Найбільш ефективною обробкою є обробка по листю – для цього застосовують 0,2 – 0,4 розчин Карбаміду або аміачної селітри. Таку обробку слдід здійснювати за кілька днів до застосування гербіциду. Також можна розкидати ці добрива із розрахунку 10 – 15 грамів на квадратний метр. Після цього ділянку поливають. Ця процедура здійснюється за 7 – 10 днів до обробки гербіцидом. 

Не можна застосовувати гербіциди, якщо рослини перебувають у стані стресу. Також не рекомендується обробляти ділянку під час посух, в спекотні дні та в періоди перед заморозками. Ці умови сприяють зниженню ефективності препаратів. Найкращий час для обробки – ранок, або пізній вечір. Для більш ефективної дії гербіцидів вимикають систему поливу на 12 або 24 години. Не можна обробляти ділянку одразу після дощу. 

Для підвищення ефективності дії гербіцидів використовують спеціальні препарати для гарного прилипання суміші. 

Усі правила, які ми перерахували вище, стосуються використання як препаратів суцільної дії, так і вибіркових гербіцидів. 

Застосовуючи гербіциди вибіркової дії, потрібно усвідомлювати, що їх токсичність впливає також на рослини, які ви захищаєте від бур’янів. Тому на другий день після обробки гербіцидом доречна обробка рослин Гуматом калію, Рост концентратом або Мегафолом. Для повернення життєвої сили газону також застосовують Епін. 

Ми рекомендуємо локальне застосування гербіцидів, при якому обробляються тільки ті ділянки, які найбільше заражені бур’янами. 

Важливою також є діагностика бур’янів – якщо її провести неправильно, то правильно підібрати препарат годі й сподіватися. 

Безпека при обробці ділянки гербіцидами

Загалом, всі гербіциди є середньотоксичними або помірно токсичними. Для обробки ділянки препаратами застосовуйте захисний одяг, респіратор та окуляри. Важливо, щоб слизисті оболонки та відкрита шкіра не постраждали від потрапляння речовини. 

Не можна здійснювати обробку гербіцидами у вітряні дні – таким чином, препарат може потрапити на ті рослини, для яких буде шкідливим. 

Якщо препарат потрапляє на слизисті оболонки, потрібно промити вражене місце великою кількістю води. 

Обприскувач після обробки гербіцидами слід промивати водою, в якій розчинений миючий засіб. 

 

Залиште коментар