Катальпа

Показано 0–16 із 16 товарів
Показано 0–16 із 16 товарів

Катальпа

Катальпа – унікальне листопадне (а подекуди – і вічнозелене) дерево, яке в культурі сягає 5 – 6 метрів у висоту. В дикій природі зустрічаються екземпляри висотою до 35 метрів. Рослина розміщує зелену масу над єдиним стовбуром, що дуже ефектно виглядає в будь-яких рішеннях дизайну ландшафтів. Катальпа звичайна має густу кулясту або продовгувату крону.

Опис катальпи

Кора культури розтріскана, розташовується шарами, забарвлена в темно-коричневий колір.

Особливої декоративності рослині надає її листя – крупні, гладенькі листочки мають довжину до 25 сантиметрів і зафарбовані в яскраво-зелений колір. Найчастіше можна зустріти листя серцевидної або широкояйцевидної форми. Цікаво, що катальпа зберігає свій зелений колір впродовж сезону і восени не змінює забарвлення – листя опадає зеленим.

Коли дерево досягає віку 5 – 10 років, воно починає цвісти. Квітне катальпа в червні. Цвітіння являє собою багатоквіткові мітелчасті суцвіття. Квіточки – білі або кремові, трубчастої форми. За своєю структурою квіти катальпи схожі на каштанові, але мають значно більші розміри.

Після запилення на рослині з’являються плоди у формі стручків. За розміром вони можуть бути близько 40 сантиметрів (при цьому товщина плоду – 1 сантиметр). Плоди досить естетичні і нагадують зелені бурульки. Пізньої осені плоди набувають темнішого забарвлення і тримаються на дереві до самої весни.

Види катальпи

  1. Катальпа бігонієвидна (Catalpa bignonioides) – рослина, що може сягати у висоту до 20 метрів. На деревах розташовані розкидисті гілки, які разом формують широкоокруглу крону. Кора має світло-коричневий колір. Листки крупні, мають довжину 20 сантиметрів і ширину до 15 сантиметрів. За формою листя дуже нагадує листки бузку. Кожен листочок згори світло-зелений, а внизу має характерну опушку. Цвіте рослина білими квітами з червоно-коричневими вкрапленнями. Всередині квіточки мають жовті смужки. Час цвітіння – до 25 днів. Плодоносить довгими стручками. Така катальпа має швидкий темп росту. Стійка до морозів, в межах України може зимувати без додаткового укриття. Катальпи даного виду можуть бути представлені такими декоративними формами: золотою, Кене, карликовою (низькою). Золота має оригінальне листя жовтого кольору. Кене також характеризується яскраво-жовтим листям з характерною темно-зеленою плямою на кожному листку. Карликова (низька) відрізняється акуратною кроною та висотою всього до 2 метрів.
  2. Катальпа бігнонієвидна Нана має порівняно невеликі розміри – доросле дерево може сягати у висоту 4-6 метрів. Катальпа Нана, купити яку можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин», має густу, щільну кулясту крону. Листя представлене в світло-зеленому кольорі, серцевидної форми. Катальпа Нана не цвіте. Росте культура повільно, найкраще для неї обирати гарно освітлені, захищені від вітру місця.
  3. Катальпа прекрасна – декоративна рослина, яка має широко пірамідальну крону. Висота такої катальпи – до 35 метрів. Листя крупніше, ніж у інших різновидів, в довжину може складати до 30 сантиметрів, а в ширину – 15 сантиметрів. Катальпа, ціна на яку цілком відповідає декоративним якостям, цвіте біло-кремовими ароматними квітами. Всередині квіти мають пурпурно-коричневі крапочки та жовті смужки.
  4. Катальпа куляста – розкидиста красуня з широкою, розкидистою кроною. Має висоту до 20 метрів. Розміри листя – в довжину 20 сантиметрів, в ширину – 15 сантиметрів. Колір листя – світло-зелений, внизу кожен листочок має опушку. Розтираючи листя такої катальпи, можна відчути специфічний запах. Цвіте культура білими квітами з темно-коричневими плямами і жовтими смужками.
  5. Катальпа звичайна – струнке деревце з висотою від 6 до 8 метрів. Цвіте з червня по липень. Уже в середині літа на дереві з’являються плоди.
  6. Катальпа гібридна – декоративна рослина з висотою до 20 метрів. Крона має широко округлу форму та складається з розкидистих, довгих гілок. Листя рослини має солідні розміри – 20 сантиметрів у довжину та 15 сантиметрів у ширину. Цвіте оригінальними білими квітами з червоно-коричневими вкрапленнями та двома жовтими смужками.

Катальпа, купити в Києві та Україні яку можна шляхом замовлення в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин», ідеально виглядає і в групових, і в поодиноких насадженнях. Катальпу купити можна для ефектного поєднання з дубами, магноліями та іншими рослинами. Доставку саджанців в пластикових контейнерах для коренів гарантуємо по всій території України.