Груша

Pyrus
(Знайдено: 5 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
 • Сортування:

Гр​уша

Груша – це безцінна садова культура, без якої не обходиться жоден садівник. Вперше плоди цього дерева скуштували і оцінили в Китаї. Плід груші – відома всім «лампочка» різних розмірів, залежно від сорту. Смакові якості цих плодів роблять їх популярними майже в усіх країнах світу.

Груша – це цілий рід, який включає в себе і плодові, і декоративні дерева сімейства Трояндових. Відомо, що цю рослину культивували ще в Давній Греції, а також на теренах Риму та Персії. Сьогодні вирощують кілька тисяч сортів цієї садової красуні. Завдяки селекції, сучасні сорти груш можуть рости в абсолютно різних кліматичних зонах.

Плоди цієї рослини не лише смачні і поживні, але й корисні. З них виготовляють несказанно смачні соки і джеми, варення, компоти, десерти тощо.

Як правильно посадити грушу?​

Висаджують саджанці переважно навесні. Хоча, якщо рослина куплена в спеціальному контейнері для коренів, її можна висаджувати у будь-який час теплої пори року. Груша дуже любить вологу, але якщо вологість повітря надмірна, культура починає хворіти.

Землю для груші треба обирати гарно розпушену, яка гарно пропускає вологу та повітря. Найкраще місце для красуні – південна, або південно-західна (можливо, просто західна) частина присадибної ділянки. Груші люблять сонячне світло, але погано переносять спеку. Тому треба висаджувати саджанець там, де буде часткове затінення на певний період дня. При висадці треба звернути увагу на такі фактори:

 • Краще змішати землю з перепрілим перегноєм, компостом або торфом;
 • Кислі ґрунти треба нейтралізувати вапном чи продуктами горіння дерева;
 • Кореневу шийку при висадці лишають над поверхнею ґрунту;
 • Після ущільнення землі рослину треба полити із розрахунку два відра води на один саджанець;
 • Після поливу треба ретельно замульчувати пристовбурне коло.

Особливості до​гляду за грушами

Догляд за грушею майже не відрізняється від догляду за яблунею. Однією з відмінностей є підготовка до зими – корені груш більш чутливі до морозів, тому шар мульчі треба накладати більш товстий. Молоденькі деревця обмотують плівкою або папером, що дозволяє їм витримати зиму.

Крім того, у догляді за грушею треба пам’ятати:

 • Під деревом не повинні рости бур’яни, при першій появі їх треба безжально видаляти;
 • Найкращий спосіб поливу груші – це процес дощування;
 • Завершивши полив, треба розпушувати ґрунти під рослиною;
 • Підгодівлю мінеральними добривами слід розпочинати на другий рік після висадки;
 • Треба вносити і органічні, і мінеральні добрива по черзі;
 • Грушам необхідна регулярна обрізка, при якій гілки вкорочують на одну чверть;

Боротьба з хвороба​ми та шкідниками

Сорти сучасної селекції передбачають стійкість до хвороб та шкідників. Проте, деякі захворювання здатні пошкодити рослину і вплинути на урожайність. Серед них – парша, грибок, іржа та борошниста роса. Сьогодні існує безліч препаратів, здатних уберегти рослини від небажаних симптомів. Головне, треба вчасно констатувати хворобу та провести обробку. В багатьох випадках є ефективним профілактичне обприскування крони навесні.

Груша і ландш​афтний дизайн

Цікаво, що сучасні дизайнери ландшафтів змогли довести: груша цінна не лише в компоті. Сьогодні за допомогою садових красунь декорують різноманітні ландшафти. Декоративні якості груші – це лише частково привідкритий світ можливостей ландшафтного дизайну. Дерево може прекрасно компонуватися з іншими культурами. Але не менш прекрасною груша виглядає в поодинокій посадці, наприклад, у дворі. Таким чином, поєднуються користь від плодів та незбагненна краса.

Особливо цікавими в ракурсі оформлення простору є карликові і колоновидні сорти груш. Вони здатні привнести в загальну картину ландшафту легкість і невимушеність. Часто поряд з грушами висаджують самшит, ягідні чагарники і навіть квіти. Дерево з плодами правильної форми здатне відтінити красу більш мініатюрних культур.

Якщо Ви вирішили придбати садову грушу, зверніть увагу на асортимент інтернет-магазину «Клуб Рослин». Всі наші саджанці перевірені на життєздатність та продаються в пластикових контейнерах для кореневої системи. Доставка гарантована як по Києву, так і в усі інші міста України.