Вільха

Alnus
(Знайдено: 1 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
  • Сортування:

Вільха – дерево або чагарник висотою від 1 до 35 м, рід сімейства березових. З близько 30 видів вільхи (alnus) в декоративному садівництві активно використовують не більше 5-7. Інші види та  різновиди – невід'ємна частина тих куточків дикої природи, де є стояча або проточна вода.

Рослина добре почувається по берегах річок, ставків, озер. Їй переважно не шкодять періодичні затоплення й підвищений рівень ґрунтових вод, тому для декоративного озеленення вільху висаджують біля водоймищ. Вона добре зміцнює береги, а також створює ефектні групові композиції по берегах і в низинах.

Вільха

Купити вільху пропонуємо в інтернет-магазині «Клуб рослин». Ми з однаковою легкістю доставимо Вам як великі дерева й кущі, так і юні саджанці. Всі рослини поставляються з закритим корінням. Термін доставки по Україні – кілька днів.

Купити вільху в нашому інтернет-магазині можна за допомогою одного кліка. Оформлення замовлення займає кілька секунд. Наші менеджери охоче зв'яжуться з Вами для того, щоб уточнити, як саме Вам буде зручно оплатити та отримати дерево.

Разом з цією рослиною у нас досить часто купують такі чагарники, як спірея, калина, бересклет, вейгела. Вільха не так красиво цвіте, зате вдало відтіняє квітучі чагарники своїм яскраво-зеленим листям.

Види вільхи для паркового декору

У ландшафтному дизайні рослину цінують за швидке зростання і за тривале збереження зеленого кольору листя в осінній період. Вона не відноситься до рослин-довгожителів: тим більший стимул для постійного оновлення ландшафту. Всі види вільхи добре переносять міське повітря.

1. Чагарникова форма (вільховик)

Зростає 1-3 м у висоту. Швидкозростаюча, невибаглива до ґрунтів. Морозостійка. Може використовуватися для створення живоплотів і бордюрів.

2. Сіра вільха

Відома також як «біла». Чагарник або дерево великих габаритів. У цього виду в порівнянні з чорною вільхою підвищений показник морозостійкості. Світлолюбна. Не надто вимоглива до ґрунту, росте навіть на заболочених ділянках. Декоративна форма сірої вільхи – плакуча – особливо подобається дизайнерам ландшафтів.

3. Червона вільха

Американський вид вільхи. Отримала свою назву за червоні бруньки. Велике дерево близько 30 м у висоту. У цього виду краї листків загортаються всередину.

4. Чорна вільха

Цей вид називають ще «клейка» за клейкі бруньки й молоде листя. Дерево близько 30 м заввишки. Не дуже морозостійка, не виносить заболочування ґрунту. Тіньолюбна.

Характеристики вільхи

Ця рослина має певні особливості, які варто враховувати при її посадці:

  • деревина її м'яка і легка;
  • листки декоративні: великі, овальні, часто глянцеві;
  • плоди – невеликі шишки – використовуються у флористиці для прикрашання букетів та інтер'єрів;
  • надається до формування.

Всі види можливо розмножити кілками. Такий простий спосіб розмноження додає популярності цій простій та невибагливій рослині, яка виручає декораторів навіть на неперспективних, низинних і болотистих ділянках: незмінно радує швидким зростанням і покращує ґрунт.