Паркові троянди: види, сорти, опис, догляд

 • 2019-09-12

Паркова троянда походить від дикої шипшини. Завдяки кропіткій праці селекціонерів даний вид окультурився – був створений новий сорт, більш витривалий та красивий. Кущі паркових троянд можуть сягати у висоту до 1,5 метра, якщо їм створити оптимальні умови та правильно доглядати. Суцвіття мають форму бутонів різноманітних відтінків – білого, рожевого, яскраво-червоного, жовтого, фіолетового та помаранчевого. Головна особливість виду – морозостійкість.

Дорослі кущі, які ростуть на ділянках, захищених від протягів, не вимагають особливого укриття та догляду. Важливо також не висаджувати троянду цього типу в місці, де спостерігається близьке до поверхні землі залягання ґрунтових вод. Рослини потребують достатньої кількості світла та тепла – в такому разі в останніх числах травня вони вкриваються ошатними квітами.

Паркові троянди: виді і сорти

Праця селекціонерів дала неочікуваний результат – сьогодні паркові троянди представлені великою кількістю різновидів. Умовно їх поділяють на такі види:

 • Троянди, що мають тривалий період цвітіння;
 • Рослини з витонченим і насиченим ароматом;
 • Кущі з відмінною зимостійкістю;
 • Групи з певними особливостями росту;
 • Троянди відповідно до махровості бутонів.

Також паркові троянди ділять на два класи:

 • Рослини, що цвітуть один раз за сезон;
 • Рослини, що цвітуть по кілька разів на сезон;
 • Сорти троянд для парку та саду.

Сьогодні в садово-паркових господарствах дуже поширеними є троянди канадської, дамаської, французької та американської селекції. Розглянемо найбільш поширені в наших широтах гібриди:

 1. Троянда Ругоза (морщиниста) – чагарники, що можуть виростати до висоти 2 метрів. Гілки відрізняються різноманітною формою, а старі пагони з часом стають здерев’янілими та втрачають листя. Кущі такої троянди можуть бути як сланкими, так і ліаноподібними. Квіти на кущах з’являються в травні – на початку червня. Вони представлені в білому, ніжно-рожевому, жовтому та яскраво-червоному кольорах. Цвіте така троянда аж до перших заморозків.
 2. Альба – росте у формі сильного куща висотою від 2 до 3 метрів. Цвіте впродовж 30 днів в дні пізньої весни чи ранньої осені. Цвіте білими або рожевими квітами, часто оксамитовими, розміром від 5 до 8 сантиметрів. Квіти мають солодкий, приємний аромат.
 3. Гуна – троянда з вишуканими червоними (або фіолетовими) квітами розміром від 8 до 10 сантиметрів. Кущі виростають до висоти від 1 до 1,50 метра. 
 4. Рітаусма – сорт з ніжними біло-рожевими квітами. Дуже колюча, але надзвичайно вишукана троянда. Висота куща може сягати від 1,5 до 2 метрів. Дуже морозостійка рослина стійка до хвороб та шкідників. Цвіте двічі за сезон. 
 5. Абельзієдс – троянда-крупномір, що цвіте біло-рожевими квітами. По висоті кущ може сягати до 1,5 метра. Найкраще росте в суглинистому ґрунті. Стійка до хвороб та шкідників. 
 6. Блек Меджик – троянда, яка має унікальні квіти, що зароджуються в бордовому відтінку, а ближче до осені стають майже чорними. 
 7. Цариця Півночі – оригінальна красуня висотою до 1,2 метра. Популярна в парках Європи, Канади та Аляски. Цвіте впродовж усього літа квітами з приємним ароматом. Окрасою троянди є не лише оксамитові квіти, але й неперевершений колір листя восени.
 8. Парсла – сорт, що відрізняється сніжно-білими квітами. Цвіте двічі на сезон тривалістю від 10 до 14 днів. 

Посадка та догляд за парковими трояндами

Висаджувати кущі слід на гарно освітлених, сонячних ділянках, оскільки в тіні квіти будуть більш дрібними і блідими. Серед ґрунтів краще обирати гарно розпушені з високим показником гумусу. Саджанці перед посадкою залишають на одну добу у воді. Період висадки – або до травня навесні, або ранньої осені. З 30 серпня по 20 вересня. Троянди із закритою кореневою системою можна висаджувати впродовж усього літа. 

Догляд за трояндами передбачає постійне розпушування ґрунту під кущами, регулярний полив (1 раз на 12 діб), підгодівлю мінеральними добривами в кінці серпня та суміші з калійною сіллю у складі восени. Дорослі троянди слід підгодовувати органічними добривами – перегноєм або деревною золою.

Обов’язковим заходом з догляду за парковою трояндою є обрізка. Слід постійно видаляти погані та слабкі пагони – таким чином, здорові гілки будуть краще розвиватися. Важливо обробляти спеціальними дезинфікуючими засобами місця зрізів.

Якщо ви вирішили оселити в своєму саду паркову красуню, радимо звернути увагу на асортимент саджанців троянд, представлений в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Тут вам запропонують найкращі сорти, адаптовані під умови вирощування в Україні.  

Залиште коментар