Особливості посадки, вирощування і догляду за магнолією на дачі

  • 2019-07-16

Магнолія відноситься до сімейства Магнолієвих. Рослина названа на честь ботаніка П’ера Магнола. Батьківщина магнолії – північ Америки та східна Азія. Відмінною особливістю магнолії є прекрасні квіти. Нікого не залишить байдужим запах магнолії. Він вабить та є лимонно-ванільним. Прикраса кожної садової ділянки – це наявність магнолії на ній.  У Китаї невинна чистота – це образ квітки магнолії. Викликає захоплення незвичайна краса рослини.

Магнолія як вид  

В світі відкрито 120 видів магнолій. У нашому регіоні прижилося 25 видів цієї рослини. Стійкість до низьких температур взимку у них відмінна. На межі зникнення знаходятся 45 видів магнолій

Магнолію розрізняють по видах: 

  • З листям, яке вона скидає;
  • Магнолія, що перебуває в зеленому стані цілий рік.  

Колір кори дерева та чагарника магнолії сіро-попелястий і коричневий. 

Листки магнолії діляться на два види:  

  • Зворотньо-яйцевидні; 
  • Еліптичні. 

Висота дерева в дикій природі може сягати тридцяти метрів з діаметром сто тридцять п'ять сантиметрів. Пірамідальна форма крони – ще одна відмітна особливість магнолії. 

Рослина має в наявності густе листя. Квіти величезні, із специфічним надзвичайно-приємним запахом. Забарвлення квітів буває кремовим, пурпурним або білим. 

Форма плоду у магнолії - шишка. 

Насіння покриває всю площу плоду. Насінинки мають чорне забарвлення. 

Магнолія: посадка і догляд  

Як вибрати саджанці? 

Правильний вибір саджанця – запорука успіху зростання рослини. При виборі саджанців звертайте увагу на коріння рослин. Має бути хороше коріння з наявністю тонких корінців.  Наявність розгалуженої кореневої системи дасть можливість рослині швидко розвиватися. Коріння має бути рівне. Потовщення, ущільнення, вузлики не допускаються в кореневій системі саджанця. 

Особливо тонке коріння має бути покрите глиняним розчином. Цей захист від висихання при транспортуванні перед посадкою. 

Магнолія – посадка, догляд вимагають відповідальності впродовж всієї вегетації рослини. Крона саджанця має бути розвинена рівномірно та гармонійно. Центральний стовбур має бути товщий ніж бічні стовбури. Кількість бічних стовбурів має бути не менше чотирьох штук. 

Хороші саджанці мають гладку, та свіжу кору. Не потрібно купувати саджанці зі зморщеною корою. 

Краще при придбанні саджанців, щоб листя на них не було, незалежно від того це весна або осінь. Саджанець погано приживається, маючи листя. Волога і живлення не всотуються в повній мірі і відразу почати рости саджанцю буде важко. Відбувається тривале вкорінення саджанця. 

Магнолія – догляд і посадка забезпечуються:  

  • При відкритій кореневій системі: весна, осінь; 
  • Закритому корінні (в контейнерах): весна, літо, осінь.  

Магнолія, її посадка та вирощування мають два способи: у лунку або траншею. Посадка в лунку - спосіб такий самий, як і при висаджуванні звичайних фруктових дерев. 

У траншею висаджують магнолії в ряд. Така посадка використовується переважно для живоплоту або бордюру. Щільність посадки саджанців повинна бути така, щоб на одному метрі розміщувалися три – сім штук. 

Магнолія (догляд і вирощування) при посадці у траншею є практичним способом, оскільки це зручно при поливі рослин. За наявності підвищеної вологості ґрунту буде потрібно робити дренаж та збільшити глибину залягання коріння. Зробіть розмітку при допомозі кілочків та шпагату перед посадкою саджанців. Таким чином, ви позначите розмір майбутнього насадження. 

Необхідно змішати вийнятий з ями ґрунт з добривами. Кількісний та якісний склад добрива підбирайте, враховуючи вік саджанця. Зробивши висадку саджанця, полийте його та при необхідності додайте ґрунту, якщо він просів. 

Необхідно укрити землю зверху торфом або тирсою. При важкому складі ґрунту – змішайте його з піском. 

Магнолія та умови вирощування в ідеалі краще здійснювати в легких дренованих ґрунтах.  Кислотність ґрунту має бути нейтральна або слабо-кисла. Органіка в землі має бути присутньою у величезній кількості. 

Важливо: магнолія погано зростає на вапняних або засолених грунтах.  

Магнолія: вирощування і догляд 

Якісний полив забезпечує швидке зростання магнолій. Застосовуйте автоматичний або крапельний полив. Витрата води буде оптимальна та згідно з нормами поливу, які задаються комп'ютером в системі автоматичного поливу. Можете також виконувати полив звичайним відром: кожній рослині по три-чотири відра води раз на сім днів. 

За наявності піщаного ґрунту в посушливі періоди норма води має бути збільшена. Магнолія має поверхневу кореневу систему, яка вимагає розпушування на двадцять сантиметрів углиб. 

Не потрібно розпушувати землю лопатою або граблями – чутливість коріння магнолії дуже висока. Виривати бур'яни краще руками, щоб не пошкодити коріння рослини. 

Після двох років з моменту посадки саджанці магнолії потрібно підгодувати. Необхідно внести нітроамофоску – двадцять грамів на відро води. Норма – сорок літрів під один саджанець. 

Застосовуйте спеціальні добрива, що випускаються лише для магнолій 

Магнолія-рослина: догляд та обрізка

Не бажано виконувати обрізку магнолій. Це можна робити при формуванні крони дерева. 

Рекомендують один раз на протязі року робити санітарне обрізання по видаленню сухих, пошкоджених або зігнутих гілок. Густа крона потребує проріджування. 

Захищайте зріз садовим варом. 

Магнолія: вирощування в Україні  

Мінусова температура впливає на особливості вирощування магнолій в нашому регіоні. Взимку температура може опускатися до мінус тридцяти градусів. високим, сформованим магноліям така температура не шкодить. Саджанці ж страждають від низьких температур.

Деревам до трьох років потрібне утеплення ствола та гілок, а також кореневої системи. Спеціальною агротканиною огортають стовбур та великі гілки. Також можна застосувати мішковину, солому, ялинові гілки. 

Ґрунт довкола стовбура утеплюють тирсою або корою з сосни.  

Способи розмноження магнолій різні:  

  • Щепленням; 
  • Посів насінням; 
  • За допомогою відводок і щепи.  

Витримавши насіння у воді три дні, необхідно зняти оболонку, промити мильним розчином та водою. Посіяне насіння у ящику на осінь закривають у льосі. Навесні ставлять на вікно у кімнаті. Після року зростання висаджують кожен сіянець у відкритий ґрунт. 

Відведення роблять так: треба присипати відводку землею та укріпити. Після утворення коріння вона обрізається та висаджується на вільне місце.  

Щепами розмноження відбувається таким чином: вибирають щепу з двома, трьома листочками і зріз обробляється спеціальною речовиною для утворення коріння. Після рослину висаджують у ґрунт теплиці. 

Щеплення: робляться спочатку весни, за допомогою бічного зрізу. 

Примітка: у магнолій, котрим один рік, листя з’являється лише у липні місяці. Сіянці активно зростають у середині осені.  

Як бачимо, магнолія та догляд за нею не викликають особливого клопоту. 

Займатися вирощуванням магнолій зможе будь-який початківець та садівник любитель. Купити саджанці магнолії можна в інтернет-магазині «Клуб Рослин».

Залиште коментар