Прилади для вимірювання атмосферних опадів

Кожен аграрій при вирощуванні культурних рослин орієнтується, перш за все, на погоду. Вона має величезне значення для майбутнього урожаю. Результат роботи в сільському господарстві завжди залежить від змін температурного режиму, кількості опадів та сили вітрів. Погодні умови враховуються при посадці культур, їх підживленні, зборі урожаю. Їх контроль допомагає визначити найкращий час для здійснення тих чи інших робіт. Для того, щоб результат праці аграріїв не залежав від не завжди точних прогнозів погоди, розроблена ціла низка приладів, що являють собою повноцінне обладнання метереологічного характеру.

Для контролю погодних умов спеціалісти використовують такі засоби, як:

 • Анемометр;
 • Вимірювач опадів;
 • Портативна метеостанція, тощо.

За допомогою анемометрів визначають напрям, силу та швидкість повітряних потоків – вітру. Це дозволяє визначитися, де і коли садити ту чи іншу культуру – дослідження вітру дає можливість спрогнозувати погоду на певний проміжок часу. 

Але в даній статті ми детально поговоримо саме про вимірювачі опадів.

Пристрої, що вимірюють опади - дощоміри

За допомогою вимірювачів опадів визначають кількість дощу або снігу, що випадають у відповідний період. Дані прилади можуть бути різними. Одними з найпростіших вважаються дощоміри. Вони являють собою невеликі ємності з поділками на градації чи міліметри. Розміщення такого пристрою надворі дає можливість правильно розцінити кількість опадів, що визначається в міліметрах чи сантиметрах на годину. Ємності, як правило, слід розташовувати на висоті 2 метри над поверхнею землі.

Такий пристрій допомагає визначити точну кількість опадів. 

Серед переваг таких пристосувань можна назвати наступні:

 • Вироби виготовляють з міцного якісного пластику;
 • Дощоміри оснащені зручними тримачами для того, щоб їх стаціонарно закріплювати на стінах;
 • На ємності розташовані поділки, окреслені з відмінною чіткістю;
 • Значення на шкалі 1 мм /м2 дорівнює 1 л/м2;
 • Пристрій можна використовувати навіть за умови морозної погоди (при мінусовій погоді він не деформується);
 • За допомогою тримача дощомір можна закріпити на будь-якій вертикальній поверхні;
 • За допомогою чітких поділок отримуються максимально точні, зрозумілі результати;
 • Пристрій дозволяє значно заощадити час. 

Інші особливості дощомірів

Комплектація дощомірів часто передбачає наявність спеціального обладнання, що захищає їх від вітрів. Ця особливість є дуже важливою, адже пориви вітру можуть «видувати» вміст рідини, або, навпаки, «задувати» додаткову кількість опадів. 

Для того, щоб виміряти пластиковим дощоміром кількість снігу, його розтоплюють. Прості дощоміри передбачають достатньо вагому похибку, але це компенсується дешевою ціною та простотою у використанні.

Альтернативне обладнання

Використання подібних пристроїв не викликає жодних утруднень навіть у початківців. 

Цифрові моделі для вимірювання опадів

На сучасному ринку представлені також і більш вдосконалені вимірювачі опадів – плювіографи. Це – цифрове обладнання, яке здатне самостійно здійснювати обрахунок. Ці пристрої відмінно будують графіки за умови використання даних за певний проміжок часу. 

Ємності таких пристроїв оснащені спеціальними сенсорами. Ємність можна розташовувати надворі, а сам пристрій – всередині приміщення. 

Така техніка вважається більш професійною. Ціна її на порядок вища від ціни пластикового дощоміра. Проте і функціонал значно розширений. Великою перевагою таких пристосувань є можливість подавати інформацію в реальному часі. 

Для справжніх професіоналів рекомендуємо звернути увагу на портативні метеостанції. Ці пристрої визначають показники температури та вологості повітря, швидкість та напрям вітру, показники кількості опадів. Пристрої оснащені рідкокристалічними екранами, або ж повноцінно виводять інформацію на монітор комп’ютера. Ці пристосування використовуються для високоточного збору даних. 

Сьогодні найбільш популярними приладами залишаються пластикові дощоміри. Їх використання дозволяє зорієнтуватися в часі перед посадкою рослин, або збором урожаю. При цьому, аграріїв приваблює дешева ціна пристроїв. 

Купити пластикові дощоміри або інші пристрої для вимірювання опадів можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Кваліфіковані спеціалісти нададуть вичерпну консультацію і допоможуть вибрати саме той пристрій, який буде ідеальним для кожного конкретного випадку. 

Пластиковий дощомір

 

Анемометр кишеньковий

 

Вимірювач опадів

бездротовий

 • Дата публікації: 09.09.2019


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...