Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Садовий секатор – інструмент, необхідний будь-якому садівнику: і власнику розплідника, і дачнику-аматору. Але щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують найпопулярніші лінійки ручного інструменту.

Розмір має значення: від S до L

Світові бренди прагнуть зрозумілої в усіх країнах світу стандартизації, тому в більшості випадків обходяться короткою розмірною сіткою, яка включає звичні латинські літери S, M, L. Основний параметр, на якому будується розмірний ряд – довжина долоні.

Щоб визначити стандартний розмір, потрібно по тильній стороні виміряти відстань між кінцем середнього пальця та основою зап'ястя. Градація проста й невигадлива, повністю збігається з розмірами щільних господарських рукавичок:

  • S – менше 175 мм;
  • M – від 175 мм до 200 мм;
  • L – понад 200 мм.

Виробники по-різному маркують розміри на готових виробах, але вони завжди відбиватимуться на фізичних параметрах – чим менший розмір, тим легший і коротший сам секатор (довжину виробу можна подивитися в описі детальних характеристик конкретного інструменту).

Лінійка японських секаторів ARS

Наприклад, японський бренд ARS у лінійці професійних обвідних секаторів VS-XZ розділяє інструмент наступним чином:

 

  Модель секатора

Розмір

Довжина виробу, мм

  АРС VS-7XZ

S

178

  АРС VS-8XZ

M

200

  АРС VS-9XZ

L

227

 

Тобто для середньої чоловічої руки з довжиною від кінчика середнього пальця до зап'ястя в межах 180-190 мм підійде найпопулярніша модель лінійки – секатор АРС VS-8XZ.

Знаменитий німецький виробник садового інструменту LÖWE виділяє чотири розміри, додаючи до стандартних у деяких лінійках ще XS – наприклад, секатор LÖWE 5.107 із довжиною 175 мм та розкриттям на 16 мм. З очевидних причин секатор-малюк розрахований на дрібні садові роботи – збирання врожаю, квітникарство, обрізання невисоких кущів смородини чи винограду.

Німці, які відрізняються особливою акуратністю, взагалі придумали таблицю для визначення розміру руки з кроком в 5 міліметрів. Придивіться, можливо, саме по цій таблиці вам вдасться правильно підібрати собі садовий інструмент.

 

 

Швейцарський бренд FELCO дотримується правила, що точно підібраний розмір – запорука комфорту без зайвих зусиль. Тому цей виробник має навіть моделі збільшеного розміру, розраховані на руку XL (понад 220 мм).

Розмір

Модель секатора Felco

S

14, 15

M

6, 12, 160S, 16, 17

L

2, 4, 5, 7, 8, 9, 10

XL

11, 13, 31, 32, 160L

 

Приміряйте інструмент до руки!

Багато садівників-любителів визначаються з розміром секатора по-старому – на місці, вже в магазині. Це зручно, особливо вперше, і допомагає вибрати інструмент точно по руці. Ми підготували для таких випадків розгорнутий відеоогляд.

Секатори навіть одного розміру, але різних виробників можуть значно відрізнятись за конструкцією. Тому до інструменту треба «примірятись»: потримати в робочій руці, кілька разів розкрити-закрити, оцінити ергономічні якості.

На що слід звернути особливу увагу:

  • у розкритому положенні секатор вільно та зручно лежить у долоні;
  • можна двома пальцями (вказівним та середнім) захопити нижнє руків’я;
  • секатор плавно відкривається та закривається одним пальцем без зайвих зусиль;
  • при закритті кінчики пальців не упираються у верхню ручку;
  • верхня ручка достатньої довжини – доходить до ребра долоні або навіть трохи виходить.

При виборі секатора немає місця компромісам: усі вищезгадані пункти рівнозначні за важливістю та повинні виконуватись.

Секатор Фелко

Якісні секатори та інші садові інструменти від провідних світових брендів можна замовити та купити в інтернет-магазині садового центру «Клуб Рослин» з доставкою у будь-який куточок України. При необхідності наші менеджери проконсультують та допоможуть вам вибрати відповідний інструмент.

Зверніть увагу на широкий асортимент секаторів нашого інтернет-магазину. «Клуб Рослин» – офіційний дистриб'ютор всесвітньо відомих брендів в Україні (Felco, ARS, Stafor, Stocker та багатьох інших). Наша компанія бере на себе гарантійні зобов'язання і завжди допоможе з ремонтом та налаштуванням садових інструментів.

  • Дата публікації: 12.12.2021


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...