Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

  • 2021-12-12

Садовий секатор – інструмент, необхідний будь-якому садівнику: і власнику розплідника, і дачнику-аматору. Але щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують найпопулярніші лінійки ручного інструменту.

Розмір має значення: від S до L

Світові бренди прагнуть зрозумілої в усіх країнах світу стандартизації, тому в більшості випадків обходяться короткою розмірною сіткою, яка включає звичні латинські літери S, M, L. Основний параметр, на якому будується розмірний ряд – довжина долоні.

Щоб визначити стандартний розмір, потрібно по тильній стороні виміряти відстань між кінцем середнього пальця та основою зап'ястя. Градація проста й невигадлива, повністю збігається з розмірами щільних господарських рукавичок:

  • S – менше 175 мм;
  • M – від 175 мм до 200 мм;
  • L – понад 200 мм.

Виробники по-різному маркують розміри на готових виробах, але вони завжди відбиватимуться на фізичних параметрах – чим менший розмір, тим легший і коротший сам секатор (довжину виробу можна подивитися в описі детальних характеристик конкретного інструменту).

Таблиця відповідності розміру руки
Таблиця відповідності розміру руки

Наприклад, японський бренд ARS у лінійці професійних обвідних секаторів VS-XZ розділяє інструмент наступним чином:

 

  Модель секатора

Розмір

Довжина виробу, мм

  АРС VS-7XZ

S

178

  АРС VS-8XZ

M

200

  АРС VS-9XZ

L

227

 

Тобто для середньої чоловічої руки з довжиною від кінчика середнього пальця до зап'ястя в межах 180-190 мм підійде найпопулярніша модель лінійки – секатор АРС VS-8XZ.

Знаменитий німецький виробник садового інструменту LÖWE виділяє чотири розміри, додаючи до стандартних у деяких лінійках ще XS – наприклад, секатор LÖWE 5.107 із довжиною 175 мм та розкриттям на 16 мм. З очевидних причин секатор-малюк розрахований на дрібні садові роботи – збирання врожаю, квітникарство, обрізання невисоких кущів смородини чи винограду.

Німці, які відрізняються особливою акуратністю, взагалі придумали таблицю для визначення розміру руки з кроком в 5 міліметрів. Придивіться, можливо, саме по цій таблиці вам вдасться правильно підібрати собі садовий інструмент.

Швейцарський бренд FELCO дотримується правила, що точно підібраний розмір – запорука комфорту без зайвих зусиль. Тому цей виробник має навіть моделі збільшеного розміру, розраховані на руку XL (понад 220 мм).

Розмір

Модель секатора Felco

S

14, 15

M

6, 12, 160S, 16, 17

L

2, 4, 5, 7, 8, 9, 10

XL

11, 13, 31, 32, 160L

Секатор Felco
Секатор Felco

Приміряйте інструмент до руки!

Багато садівників-любителів визначаються з розміром секатора по-старому – на місці, вже в магазині. Це зручно, особливо вперше, і допомагає вибрати інструмент точно по руці. Ми підготували для таких випадків розгорнутий відеоогляд.

Секатори навіть одного розміру, але різних виробників можуть значно відрізнятись за конструкцією. Тому до інструменту треба «примірятись»: потримати в робочій руці, кілька разів розкрити-закрити, оцінити ергономічні якості.

На що слід звернути особливу увагу:

  • у розкритому положенні секатор вільно та зручно лежить у долоні;
  • можна двома пальцями (вказівним та середнім) захопити нижнє руків’я;
  • секатор плавно відкривається та закривається одним пальцем без зайвих зусиль;
  • при закритті кінчики пальців не упираються у верхню ручку;
  • верхня ручка достатньої довжини – доходить до ребра долоні або навіть трохи виходить.

При виборі секатора немає місця компромісам: усі вищезгадані пункти рівнозначні за важливістю та повинні виконуватись.

Секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки
Секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки

Якісні секатори та інші садові інструменти від провідних світових брендів можна замовити та купити в інтернет-магазині садового центру «Клуб Рослин» з доставкою у будь-який куточок України. При необхідності наші менеджери проконсультують та допоможуть вам вибрати відповідний інструмент.

Зверніть увагу на широкий асортимент секаторів нашого інтернет-магазину. «Клуб Рослин» – офіційний дистриб'ютор всесвітньо відомих брендів в Україні (Felco, ARS, Stafor, Stocker та багатьох інших). Наша компанія бере на себе гарантійні зобов'язання і завжди допоможе з ремонтом та налаштуванням садових інструментів.

Залиште коментар