Секатори Fiskars: переваги та недоліки

 • 2021-04-06

Секатори Fiskars – розповсюджені садові інструменти, які здобули популярність завдяки різноманітності асортименту і привабливому зовнішньому вигляду. Але наскільки гарні реальні характеристики цих інструментів? Ми зібрали для вас детальну інформацію від експертів, вивчили справжні відгуки покупців, щоб розібрати всі плюси та мінуси цього бренду.

Що відомо про секатор Фіскарс

Секатори Fiskars виробляє однойменна фінська компанія, яка була заснована ще в 1649 році. Логічно припустити, що за роки існування виробник напрацював власні технології та репутацію, і може похвалитися високою якістю продукції.

Весь інструмент цього бренду можна взнати по чорно-помаранчевому кольору і характерному дизайну. Для лез використовується вуглецева і високолегована сталь зі спеціальним покриттям, до якого не пристають сік і частинки рослин, сміття. Крім металу застосовується міцний поліамід – з нього виробляють руків’я. Для більшої стійкості до розтріскування в матеріал додають скловолокно.

Руків’я всіх моделей ергономічні, ретельно продумані для зручності використання. Пропонуються варіанти з кільцевим держаком (як у ножиць), а також спеціальна лінійка для ліворуких.

Здавалося б, тут можна точно брати будь-яку модель і не помилитися. Однак це не завжди так. Чому? Розглянемо проблему докладніше.

Секатор Fiskars
Секатор Fiskars

Різновиди інструментів

Всі моделі секаторів Fiskars можна розділити на дві великі групи: площинні та контактні моделі. Перші призначені для обробки живих гілок рослин. Обидва їх леза виготовлені зі сталі та розроблені таким чином, щоб менше травмувати рослину. Призначення контактних секаторів – переважно підрізування засохлих гілок. Тому леза зроблені з різних матеріалів. Верхнє (робоче) – зі сталі, а нижнє (виконує роль опори) – з міцного пластику.

Серед садівників найбільш популярні наступні моделі фінського виробника:

 • FISKARS Garden Pro P90. Площинний секатор з пружинним механізмом. Гострі леза із захисним покриттям дозволяють різати гілки до 2,6 см в діаметрі, але вимагають регулярного заточування і правки.
 • FISKARS PowerStep P83. Контактний важільний секатор з робочим діаметром 2,4 мм. Має храповий механізм. Працює в трьох режимах. Завдяки особливій конструкції, підходить для правші й для шульги. Ріже у два етапи. Може «зажовувати» і гнути гілки.
 • FISKARS SmartFit P68 1001424. Площинний, пружинний. Зручна форма, руків’я не ковзає, вміщається в будь-яку руку. Призначений, за заявами виробника, для обрізки гілок до 2,4 см, але насправді з таким діаметром справляється з труднощами. Швидко облазить покриття лез.
 • FISKARS FingerLoop P44. Площинний з пружинним приводом. Працює з гілочками до 2 см. Підходить для шульги. Руків’я у вигляді кільця зручне, але переважно для жінок – через невеликий розмір. Чоловікам з великою долонею може бути некомфортно.
 • FISKARS FingerLoop P43. Контактний пружинний секатор з робочим діаметром до 2 см. Руків'я-кільце зручне у використанні, підходить для правші та шульги.

Всі моделі мають протиковзке покриття на руків’ї, завдяки цьому добре лежать в руці. Однак без рукавичок все-таки можуть вислизати. Цим фінські інструменти відрізняються, наприклад, від своїх італійських конкурентів – секатори Stocker тримаються в руці більш надійно.

Секатор Fiskars
Секатор Fiskars

Переваги фінських секаторів

Розглянемо загальні переваги секаторів Фіскарс, властиві більшості моделей бренду:

 1. Ергономічна форма. Руків’я розроблені так, щоб максимально зручно лежали в руці. Багатий вибір моделей, якими можуть користуватися люди з робочою лівою рукою. Однак багато що тут залежить від індивідуальних особливостей, адже руки у всіх різні. Щоб секатор добре лежав в руці, потрібно його підбирати, приміряти індивідуально.
 2. Стильний дизайн. Виглядають секатори Фіскарс симпатично, привертають до себе увагу. Впізнавані завдяки характерному дизайну та оранжево-чорній кольоровій гамі (подібне забарвлення використовує також італійський Stocker).
 3. Широкий асортимент. Велике розмаїття моделей дозволяє вибрати оптимальний варіант для кожного випадку, починаючи від зрізання свіжої зелені на обід до видалення гілок плодових дерев.
 4. Різні типи та механізми. Площинні та контактні секатори за типом приводу діляться на важільні, пружинні й силові. Цікаві моделі з храповим механізмом з трьома режимами та спеціальним віконцем.
 5. Вага та розміри. Секатори цієї марки компактні та мало важать, в порівнянні з аналогами. Тому з ними легко впоратися людині будь-якої комплекції та фізичних даних. Однак чоловікам інструмент може здатися надто тендітним. Може зламатися, якщо занадто тиснути.
 6. Покриття. Леза оброблені спеціальним покриттям, яке захищає їх від механічних і атмосферних впливів, а також запобігає налипанню соку рослин, бруду, сміття.

До плюсів також варто віднести широкий ціновий діапазон. Вартість секаторів Фіскарс стартує приблизно від 395 гривень.

Недоліки секаторів Fiskars

Реальні відгуки про секатори FISKARS дозволяють скласти й картину їх недоліків. Ось уривки з деяких коментарів: «Ріже добре максимум висохлу ромашку, до 3 мм»; «Зламався фіксатор в перший же день використання»; «Закушує деревину (живі гілки)»; «Добре справляється з гілками до 1,5 см. Більш грубі – з проблемами»; «Зламався від сухої гілки, діаметр якої був приблизно сантиметр. Розсипався, вся помаранчева пластмаса в «труху» пішла».

Секатор Фіскарс
Секатор Фіскарс

Якщо проаналізувати безліч відгуків, можна скласти цілий список недоліків секаторів цієї марки, які зустрічаються найчастіше:

 1. М'який метал. Леза гострі, але вимагають частого заточування, правки, швидко приходять в непридатність. Якщо вчасно не поточити – гнуть і «жують» гілки.
 2. Робочий діаметр. У більшості випадків – менше заявленого виробником. З товстими гілками інструмент погано справляється, може погнутися і зламатися.
 3. Слабке покриття. Захисний шар – хороший, але тримається геть не довго, починає облазити впродовж одного сезону.
 4. Тендітна пластмаса. Попри додавання в пластик скловолокна, може розсипатися або розтріскатися, якщо докласти більше сили. Мінус також в тому, що у контактних секаторів протилезо зроблено з пластмаси, а не металу.
 5. Ненадійний фіксатор. Швидко ламається або постійно зіскакує в процесі роботи. Може несподівано потрапити між руків’я, що призведе до його зламу.
 6. Слабкий пружинний механізм. Може перестати працювати, зіткнувшись з товстою гілкою.

Якщо говорити в цілому, то співвідношення ціна/якість у випадку з секатором Fiskars залишає бажати кращого. Підібрати хороший варіант, який прослужить довгі роки, реально, але не факт, що пощастить з першої ж спроби. Але чим боротися з мінусами, за таку ціну краще звернути увагу на більш надійний бренд. На ринку можна зустріти чимало пропозицій садового інструменту від популярних у світі виробників.

Наприклад, секатор Stocker, що виділяється серед аналогів секаторів Fiskars оптимальним співвідношенням ціна/якість. Це італійський бренд садового інвентарю. Виконаний в оранжево-чорній кольоровій гамі, як і його фінський конкурент. Однак набагато перевершує його за якістю.

Для лез Штокера використовується тільки вуглецева сталь, а якість збірки досить висока. Різальна поверхня не затуплюється роками, не вимагає постійної правки та заточування. Інструмент справляється з міцними та гнучкими гілками чагарників і плодових дерев, не «зажовує» їх.

Що ще важливо – руків’я в італійських інструментів алюмінієві. І це один з головних моментів, який виділяє бренд серед конкурентів з пластиковим руків’ям. Оскільки міцність таких деталей, звичайно ж, на порядок вище. При цьому купити секатор Stocker можна за ціною від 130 грн.

Як вибрати секатор і не помилитися

Вважається, що ціна – важливий показник якості. Тобто чим вона вища, тим кращим має бути продукт. Однак, як показують товари фірми «Фіскарс», це не завжди так. Адже при високій ціні якість не всіх моделей відповідає заявленим виробником характеристикам. Тому, хоч би якою була вартість, в першу чергу слід орієнтуватися на інші показники.

Секатор Stocker
Секатор Stocker

Як вибрати секатор, який буде виконувати всі свої завдання і прослужить довго? Звертайте увагу на наступні нюанси:

 1. Мета. Залежно від призначення інвентарю будуть відрізнятися і критерії вибору. Щоб зрізати квіти та підстригти дрібні чагарники, підійде мініатюрний секатор з пластмасовою ручкою. Для плодових дерев краще вибрати міцнішу модель.
 2. Матеріал. Лезо має бути вироблено зі сталі. Або більш бюджетний варіант – нержавіюча сталь. Однак для довготривалої служби краще вибрати високолеговану сталь з якісним покриттям.
 3. Зручність. При покупці у звичайному магазині, якщо є можливість, варто приміряти секатор на себе – як він лежить в руці, чи легко стискати механізм.
 4. Покриття руків’я. Немає нічого гіршого, ніж працювати зі слизьким інструментом. Це не тільки незручно, але й небезпечно. Тому протиковзке гумове покриття – обов'язково.

Ну і звичайно, не варто купувати модель виключно за її зовнішній вигляд. Щоб не помилитися з вибором, краще заздалегідь вивчити пропозиції та почитати справжні відгуки реальних споживачів.

Висновки

Секатори Fiskars – цілком гідна пропозиція на ринку для садівників. Однак далеко не всі моделі однаково надійні та функціональні. Можна вибрати варіант, який прослужить роки, а можна зазнати невдачі у вигляді поломки одразу в перший сезон, заплативши при цьому чималі гроші. Також не всі моделі однаково ергономічні та універсальні. Потрібно підбирати руків’я під себе в індивідуальному порядку.

Кращим від фіна на сьогодні є італійський секатор Штокер. Висока якість сталі та збірки, бездоганна гострота лез, широкий асортимент, а також алюмінієве руків’я – все це великий плюс. А особливо в поєднанні з вигідною ціною.

Секатор Stocker (Штокер)
Секатор Stocker (Штокер)

«Клуб Рослин» є офіційним дистриб'ютором фірми Stocker в Україні, тому може запропонувати якісний садовий інструмент з офіційною гарантією та за прийнятними цінами. Доставка товару здійснюється у Львів, Київ, Одесу, Харків, Дніпро та інші населені пункти країни.

У бренду Fiskars є дійсно якісний інструмент – наприклад, лопати. А ось садові секатори, схоже, не їх коник. Що краще – погнатися за гучним ім'ям і наштовхнутися на незручну і ненадійну модель, або вибрати менш відому в нашій країні (але не у світі), але надійну марку? Тут кожен вирішує для себе сам.

Залиште коментар