Міскантус китайський Грацілімус

Показано 0–16 із 16 товарів
Показано 0–16 із 16 товарів

Міскантус китайський є потужним пухким злаком з прямостоячими стеблами. Висота стебел рослини – до 3,5 метрів. Листя має темно-зелене забарвлення. В середній частині листових пластин присутня біла лінія. Форма листя – лінійна або ланцетно-лінійна. Листки шорсткі та жорсткі. Ширина листків – близько 1,5 сантиметра.

Китайський міскантус має короткі повзучі корені. Рослина здатна формувати крупні та пухкі дернини. Колоски рослини є одноквітковими. Ширина колосків – до 0,8 сантиметра. Колоски зібрані в мітелки. Довжина мітелок – від 12 до 30 сантиметрів. На мітелках ростуть волоски, що мають суттєву довжину. Волоски надають мітелкам сріблястого кольору.

Кожен колосок має в своєму складі сформовану квітку. Цвіте рослина найчастіше в кінці літа. А в районах з холодним літом рослина взагалі не цвіте.

Сьогодні налічують понад 100 сортів даного міскантуса. Кожен з різновидів по-своєму красивий. Цвітіння міскантусів може бути представленим в рожевому або червонуватому відтінку. Листя восени забарвлюється в жовтий колір. Але є сорти, листя яких восени забарвлюється в червоний колір.

Особливості міскантуса Грацілімус

 • Рослина є витонченою багаторічною травою;
 • Листочки вузькі, дуговидно-пониклі;
 • Висота куща – до 2 метрів;
 • Сорт є пізньоквітучим;
 • Забарвлення листя – зелене;
 • Восени листочки стають бронзовими;
 • Цвіте рослина мідно-червоними волотями;
 • Висаджувати такий міскантус потрібно в кінці весни – на початку літа;
 • Цвітіння на рослині спостерігається в кінці вересня – на початку жовтня;
 • Вертикальні суцвіття формуються у вигляді пензликів;
 • Вимоги до освітлення: найкраще росте на гарно освітлених ділянках;
 • Вимоги до ґрунту: пухкий, окультурений, помірно вологий;
 • Морозостійкість: абсолютна для всієї території України.

Використання міскантуса Грацілімус в дизайні ландшафтів

Рослина є ідеальною для квітників. Висаджують культуру групами або поодиноко. Сорт відмінно виглядає на краю газону. За допомогою зрізаних суцвіть формують стильні осінні та сухі букети. Рослина гарно поєднується з квітучими культурами. На тлі злаку будуть бездоганно виглядати лілові, жовті, блакитні та фіолетові квіти. Можливе контейнерне вирощування.

Правила посадки міскантуса

Висаджувати рослину слід тоді, коли земля достатньо прогрілася. Це може бути період з кінця березня до середини травня. Ми рекомендуємо купувати для посадки сформовані кущі в спеціальних контейнерах для коренів. Таким чином, рослина швидко приживеться після висадки і вже в перший рік вирощування продемонструє відмінний приріст.

Обираючи місце для міскантуса, потрібно віддавати перевагу сонячним, теплим ділянкам. До ґрунтів рослина невимоглива, але погано росте в тяжкому глинистому ґрунті.

Для посадки викопують ямку, більшу за розмір кореневої системи в три рази. В посадкову яму додають родючий ґрунт. Після розміщення рослини в ямі її корені потрібно засипати землею таким чином, щоб в ґрунті не було пустот.

Після посадки рослину потрібно гарно полити. Для збереження вологи радимо здійснювати мульчування ґрунту. В якості мульчі можна використовувати будь-яку органіку.

Догляд за міскантусом Грацілімус

Вирощуючи міскантус, потрібно пам’ятати, що тривалі посухи є згубними для рослини. Тому необхідно організувати регулярний і щедрий полив.

В травні рослину можна порадити добривами, що містять азот, а в середині липня слід внести калійно-фосфорні добрива. Але дозувати добрива потрібно розумно – при надлишку живлення рослина швидко росте і полягає.

Міскантус швидко розповзається. Тому досвідчені садівники радять ще при посадці створювати обмежувачі для кореневої системи. З цією метою можна використовувати шифер або листи заліза.

Розмножувати міскантус можна як насінням, так і вегетативно.

Купити за доступну ціну міскантус китайський Грацілімус (Miscanthus sinensis Gracilimus) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо здорові та життєздатні саджанці, адаптовані під умови вирощування в Україні. Всі рослини продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Це дозволяє без пошкоджень транспортувати саджанці та висаджувати їх в будь-який час теплої пори року. Доставку рослин гарантуємо в усі без виключення міста України.