Тис ягідний Оверендері (Taxus baccata Overeyenderi)

Taxus baccata Overeyenderi
(Знайдено: 1 товарів)
 • Сортування:
Тис ягідний (а) Оверендері K14 G+C15 / H30-40
525.00 грн.
0 відгуків
*Ми повідомимо про появу
 • Категорія - Тис (Taxus)
 • Власне виробництво - K14
 • Контейнер - G+C15
 • Вид - ягідний (а)
 • Вимоги до грунту - поживний
 • Висота - 30-40
 • Вологолюбність - вологолюбна
 • Габітус - кущ
 • Климатична зона - 6
 • Колір квітки - не має
 • Колір рослини - зелений
 • Листопадність - нелистопадна
 • Плодова - неплодовий
 • Призначення - в групі
 • Рід - Тис
 • Річний приріст - 20
 • Світлолюбність - тінь
 • Сорт - Оверендері
 • Стійкість до забруднення навколишнього середовища - стійке
 • Форма - піраміда

Червоне дерево, зелениця, негній і навіть негніючка – за всіма цими прийнятими в народі назвами ховається вічнозелене хвойне дерево тис ягідний, або Taxus baccata. Його батьківщина - центральні і південні райони Європи. У природних екосистемах зустрічається рідко. Причина цього – господарська діяльність людини. Міцна деревина тиса, що має бактерицидні властивості, високо цінується, тому він на протязі століть вирубувався в великих кількостях.

Опис сорту

Тис ягідний Оверендері має висоту 3 - 5 метрів. Щільна крона дерева має форму колони. Пагони гіллясті, покриті темними дрібними хвоїнками довжиною 2 - 2,5 сантиметра. Тис можна вирощувати і на сонячних, та на затінених ділянках. До того ж він безболісно переносить обрізку. Підходить для створення зелених скульптур. За рік виростає на 5 - 8 сантиметрів. До 10 років його висота може досягати 2 метрів, але частіше буває порівняно низький, близько метра.

Наша компанія через інтернет-магазин «Клуб Рослин»  реалізовує та доставляє саджанці тиса Оверендері у пластикових контейнерах по всій території України.

Використання в ландшафтному дизайні

Основна перевага тиса ягідного – можливість легко та швидко за допомогою стрижки надати йому форму кулі або будь-якої іншої геометричної фігури, тварини, колони або піраміди. Але і не обрізана садівником рослина виглядає привабливо за рахунок пишної хвої і яскраво-червоних ягід.

Дизайнери радять висаджувати тис ягідний в якості живоплотів вздовж доріжок, використовувати його при створенні альпійських гірок та топіарі. А щоб оживити посадки хвойників, можна прикрасити їх статуетками, наприклад, садовими гномами, тваринами або птахами.

Поєднання з іншими рослинами

Найвдаліше тис ягідний уживається з рододендронами і хвойними рослинами, наприклад, з ялицею, карликовими сортами сосни, туями, ялівцем. А мікс тиса і папороті створює на ділянці атмосферу справжнього лісу.

При формуванні альпійських гірок хвойник стає частиною багаторівневої композиції і поєднується не тільки зі своїми вічнозеленими «побратимами», наприклад, з кущовими соснами, кипарисами, ялицею або ялівцем, а й з іншими рослинами. Поруч з тисом ягідним можна висаджувати барбарис, айву, верес, фіалки, лаванду, брусницю, м'яту, лілії та іриси різних забарвлень, едельвейси, мохи.

Підготовка до посадки

Для садівників важливою перевагою тиса ягідного є його невибагливість у догляді. Однак перш, ніж придбати для посадки на присадибній ділянці цю рослину, треба врахувати, що її головними ворогами є: кислий грунт, застої вологи, сильний вітер, посухи.

Вибір місця

 1. Ягідні тиси вважаються найменш вимогливими до освітленості рослинами серед хвойників. Більш активно вони розвиваються на сонці, але при цьому стають менш морозостійкими. Тому при виборі місця для посадки тиса віддають перевагу тінистим ділянкам, де дерева зберігають насичені відтінки хвої і плодоносять.
 2. Ще один важливий момент при посадці – оцінка стану ґрунту. Тис любить вологий поживний ґрунт, добре росте на вапняному або глинистому ґрунті. 
 3. Якщо на ділянці є водоймище, то краще садити рослину неподалік. Хвоя отримує достатньо вологи, щоб не сохнути і залишатися яскравою.
 4. Хвойник добре справляється з посухою. Його коренева система видобуває вологу з водоносних шарів, що залягають на великій глибині. 
 5. Взимку при наявності укриття і відсутності сильного вітру переносить температури до -30 С.

Підготовка ґрунту

Перед тим, як приступити до посадки ягідного тису на ділянці, необхідно подбати про якість ґрунту. Дереву потрібен пухкий, багатий гумусом ґрунт. Його можна підготувати самостійно. Для цього треба змішати торф, пісок та дернову землю в співвідношенні 2: 2: 3.

Крім того, важливо передбачити, щоб поблизу кореневої системи хвойника не застоювалася води. Оскільки коріння у тиса проникають в землю на велику глибину, садити його в тих місцях, де ґрунтові води залягають близько від поверхні, не можна. Навіть якщо підняти грядку або облаштувати дренажний шар, рослина не буде нормально розвиватися.

Якщо ви вирішили оселити тис ягідний Оверендері на своїй присадибній ділянці, замовляйте саджанці на сайті інтернет-магазину «Клуб Рослин» - і вже за кілька днів з моменту замовлення ми доставимо рослину в будь-яке місто України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Все, що потрібно для щеплення

Читайте статтю про все, що потрібно для щеплення ➜➜ Дізнайтесь про секрети, сучасні інструменти та допоміжні засоби , що необхідно використовувати для щеплення ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Гортензія великолисткова Меджікал – перлина українських садів

Читайте статтю про те, як вирощувати гортензію великолисткову Меджікал – перлину українських садів ➜➜ Дізнайтеся більше про гортензію великолисткову Меджікал ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Щеплення плодових дерев: основні правила та секрети від провідних фахівців

Читайте статтю про щеплення плодових дерев➜➜ Дізнайтесь про основні правила та секрети, інструменти та допоміжні засоби , що необхідно використовувати для щеплення➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Сирійські гібіскуси Арденс, Фрідом та Матільда: характеристики сортів, використання в озелененні і деякі секрети догляду

Читайте статтю про cирійські гібіскуси Арденс, Фрідом та Матільда: характеристики сортів, використання в озелененні і деякі секрети догляду ➜➜ Дізнайтеся більше про цікаві сорти і догляд за ними ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...