Тсуга канадська Коле

Показано – із 0 товарів
Зображення
Артикул
Товар
Рейтинг
Ціна

Тсуга канадська «Коле» -  повільно зростаюча форма зі сланкою кроною. Карликовий «Cole» щільно тримається за землю, пускаючи гілки скелетної форми. Добре переносить стрижку.

Форма крони та висота: розмір рослини до 0,5 м і до 1 м діаметром.

Хвоя темно-зелена, дрібна, прирости яскраво-зелені. Цікавий малюнок викривлених оголених гілок в середині куща. Може використовуватися в якості грунтопокривної рослини, на підпірних стінках.

Рослина вимагає вологих місць розташування, погано переносить посуху та спеку, чутлива до забруднення повітря.

Особливості рослини

  • Коренева система: через неглибоку кореневу системи вітровальна;
  • Світло: не боїться тіні, добре розвивається в частково затінених прохолодних місцях, закритих від вітру;
  • Шишки: маленькі, овальні, сірувато-бурі, до 2 см завдовжки, на короткій ніжці;
  • Грунт: на півночі слід вирощувати в захищених від вітру місцях, в суворі зими може підмерзати. Рослина чутлива до сухості повітря і ґрунту, найкраще росте на вологих добре дренованих родючих кислих суглинках. Не виносить як застійне зволоження, так і сухість ґрунтів. Не зростає на вапняних і засолених ґрунтах;
  • Зимостійкість: відносно зимостійка (до -30 ° C). Належить до зони USDA 5. Мороз може пошкоджувати кінці річних пагонів у молодих рослин. Необхідно висаджувати на місця, захищені від зимових вітрів;
  • Застосування в ландшафтному дизайні: в декоративних композиціях з чагарниками і трав'янистими багатолітниками, в рокарії, кам'янистих садах. Рослина цінна можливістю використання в затінених місцях.

Особливості догляду

Невибагливість канадської тсуги Коле проявляється у дорослих рослин. Молоді саджанці вимагають більш ретельного догляду, захисту від прямих сонячних променів, протягів, морозів. Дана хвойна порода здатна рости і розвиватися тільки при вологому ґрунті. Для збереження вологи поверхню землі рекомендується мульчувати торфом або хвойним опадом. Обсяг води, необхідної для поливу дорослого чагарника, становить 1 відро на тиждень. Бажано лити з лійки або зрошувати чагарник цілком в похмуру погоду або пізно ввечері.

Перші 2-3 роки тсуги Коле не потрібно удобрювати. Більш дорослі рослини потрібно підгодовувати 1 раз в рік навесні. Для цього слід використовувати спеціальні комплексні добрива для хвойних порід або розчин настою органіки. Живильні суміші вносити з рясним поливом, щоб не обпекти ніжну кореневу систему. Опала хвоя дає достатнє харчування для тсуги, тому підживлення не обов'язкове. Якщо на поверхні землі утворюється щільна кірка, потрібно рихлити ґрунт на глибину 5-10 см.

Підготовку до зими бажано проводити в листопаді, після перших заморозків. Ґрунт мульчують, рослина накривається ялиновим гіллям або спеціальним нетканим матеріалом. Укриття захищає молоді кущики Коле від морозів та яскравого весняного сонця. У лютому - березні хвою тсуги рекомендується захищати від обгорання.

Умови вирощування

Тсуга Коле воліє затінені ділянки, де інші культури не здатні вижити. З віком потреба культури в освітленні збільшується, при його нестачі нижній ярус поступово засихає. Для даного різновиду це менш виражено. Захист від вітру вбереже чагарник від пошкодження. Для цього можна використовувати шпалери, паркан, декоративний елемент, садову альтанку. Тсуга погано переносить протяги. Недолік вологи призводить до формування слабкого рослини з витягнутими гілками.

Обрізка

Тсуга добре переносить процедуру, довго зберігає форму. У цьому ж полягає небезпека для початківців садівників. Неправильно віддалені пагони будуть довго відростати. Обрізку слід проводити влітку, потім підтримувати створену композицію в міру відростання гілочок. Можна формувати з чагарника живопліт або садити на альпійській гірці. Якщо планується створити скульптурну фігуру, рекомендується вибирати чагарник в одиночній посадці. Округла форма крони дозволяє робити об'ємні композиції.

Наша компанія через інтернет-магазин "Клуб Рослин" реалізовує та доставляє саджанці тсуги у пластикових контейнерах по всій території України.