Унікальне дерево гінкго білоба (ginkgo biloba)

Завдяки незвичайній формі листя і унікальній історії, гінкго білоба привертає увагу художників і поетів, у свій час навіть великий Гете присвятив йому вірш - віялоподібне листя рослини здалося поету-романтику схожими на сплетені серця, що символізують єдність душ двох закоханих.

Реліктова рослина ginkgo biloba є ровесником динозаврів, що ходили по землі ще 270 млн років тому. За даними вчених, перші рослини виду гінкгових з'явилися на початку пермського періоду палеозойської ери, а в епоху мезозою вони були так само широко поширені в помірних широтах, як зараз - клени. Після всіх катастроф, що сталися на Землі в той час і призвели до кардинальної зміни клімату, форм флори і фауни, гінкго примудрився вижити і дійти до наших днів у своєму первісному вигляді. Довгий час вважалося, що рослини гінкго вимерли, але у XVIII столітті європейці заново відкрили його. Зараз у дикому вигляді гінкго зустрічається у східній частині Китаю.

Дерево гінкго білоба володіє високими декоративними якостями - в ньому привабливо виглядає все: і сріблясто-сіра кора, сизувато-зелене листя незвичайної форми, яке восени стає ніжно-золотистим і абсолютно змінює весь вигляд рослини, химерна крона, круглі золотисті плоди. Єдине, що може відштовхнути - це запах м'якоті плодів, що є вкрай неприємним після їх опадання. Але з іншого боку - цвісти і плодоносити гінкго починає тільки в 25-30 років. Дерева гінкго білоба є дводомними, і до початку віку цвітіння практично неможливо визначити стать особини, єдина ознака - це форма габітусу - чоловічі дерева вищі і стрункіші за жіночі, а плоди дають тільки жіночі особини гінкго. Спосіб репродукції цього дерева є справді унікальним і не зустрічається у жодних інших рослин на Землі, за винятком деяких видів папороті.

Розмноження та вирощування гінкго білоба

Розмноження гінкго білоба в домашніх умовах можливе за наявності насіння, бажано, свіжозібраного, або стеблових (кореневих) живців. Гінкго досить легко приживається і проростає, але на пересадку, як правило, реагує погано, і може припинити ріст навіть на кілька років. Для того, щоб проростити насіння гінкго, його необхідно очистити від залишків плоду-кістянки і висадити на глибину 4-5 см, після чого доводиться близько місяця (іноді до 45 днів) чекати результату. Живці ж укорінюють або у воді, або в живильному субстраті.

Вирощування гінкго білоба на садових ділянках або в паркових зонах - відносно легке завдання в тому випадку, якщо температура взимку не опускається нижче -20С. Все ж, гінкго - дерево тендітне, як і все східне, і не виносить суворого клімату. У південних регіонах України гінкго відчуває себе цілком добре і переносить зими навіть під відкритим небом. У більш північних регіонах можна вирощувати гінкго в контейнерах і взимку переносити в приміщення - це значно прискорить ріст і розвиток молодих саджанців. У той же час, гінкго напрочуд стікий до забрудненого і задимленого міського повітря, практично не схильний до захворювань і впливу шкідників. Гінкго, як декоративна рослина, високо цінується в якості матеріалу для бонсай - у Китаї та Японії зустрічаються приклади абсолютно фантастичних форм і контурів.

Застосування гінкго білоба в медицині

У Китаї насіння гінкго білоба широко використовуються в кулінарії і медицині, а м'якоть плодів викидається - вона абсолютно непридатна для вживання через свій запах. Останнім часом ведуться серйозні наукові дискусії серед європейських та американських вчених - деякі з них доводять, що застосування гінкго білоба ніяк не впливає на поліпшення пам'яті і розумових процесів, у той час як інші дослідники стверджують протилежне і наполягають на подальшому використанні препаратів гінкго білоба в медицині.

  • Дата публікації: 10.06.2015


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...