Сосна чорна Марі Брегон

Показано 0–16 із 16 товарів
Показано 0–16 із 16 товарів

Сосна чорна Марі Брегон –  карликовий сорт, що нагадує  компактну кульку, всього 0,5 м у висоту і 0 , 7 м в ширину із щільною кроною. Прищеплюється на штамбі. Зростає повільно. У десятирічному у віці  виростає всього до 0,5 м. 

Цей сорт сімейства Соснові створено шляхом схрещування хвойних дерев сосни чорної та сосни  денсифлора Генрі Брегоном - швейцарським селекціонером. Сосна чорна росте в горах, як правило, на вапняних ґрунтах. Походить з гір  Південної Європи і культивується аж до Північної Європи. Виведена за результатами контрольного схрещування. 

Сосна чорна Марія Брегон - це карликове деревце, що має м’яку світло-зелену хвою, яка тримається на дереві 3-4 роки. 

Навесні, у  травні місяці цвіте дрібними  непомітними квітами, розподіленими за статтю на чоловічі і жіночі. Жовті колоски – це чоловічі квіточки, а яйцевидної форми шишки,  зеленувато-червоні (іноді трохи подовжені) – жіночі квіти.

Характеристики сорту

 • Морозостійка,  переносить до -29 С морозу;
 • Посухостійка та вітростійка;
 • Стійка до міських умов;
 • Світлолюбна, але переносить легке бічне затінення;
 • Не вибаглива до родючості ґрунту
 • Не любить  ущільнення ґрунтів;
 • Зростає на кам’янистих ґрунтах;
 • Переносить засолення;
 • Не вимоглива до вологи;
 • Гарно зростає на піщаних повітропроникних грунтах;
 • Стійкість до хвороб та шкідників – висока.

Цей вид сосни чорної використовується при створенні альпінаріїв, рокаріїв, садів із вересу. Дуже гарно виглядає на присадибних ділянках у різноколірних композиціях з  хвойниками інших видів.

Інтернет-магазин «Клуб Рослин» пропонує Вам купити саджанці сосни чорної Марія Брегон (Maria Bregon). Продаються  саджанці сосни 30-40 сантиметрів заввишки в пластикових контейнерах. На саджанці сосни ціна в нашому онлайн-магазині доступна.

Посадка та догляд

У заздалегідь підготовлену  посадкову яму саджають деревце сосни Марі Брегон. Головні правила посадки:

 • Рослина надлишкової вологи не переносить, тому перед посадкою потрібно підготувати добре дреновану землю;
 • Якщо потрібно посадити саджанець у  глинистий, важкий ґрунт, то на дно посадкової ями треба насипати змішаного з грубозернистим піском щебеню чи битої цегли. В інших випадках садову землю треба змішувати з піском або глиною;
 • Дуже корисно вносити при посадці зібраний в лісі опад хвої – це забезпечить кореневу систему додатковим харчуванням – мікоризою; 
 • Потім засипають дренаж шаром ґрунтової суміші, ставлять саджанець, витягнутий із контейнера  разом із грудкою землі, та заповнюють субстратом яму. 

При посадці, важливо стежити за розташуванням  кореневої шийки, не допускати її заглиблення, вона повинна залишатися на рівні землі. 

Після посадки слід ущільнити землю навколо саджанця, зробити  із ґрунту валик, щоб вода під час поливу не розтікалася та добре полити рослину. Замульчувати голчастим  опадом або іншим природним матеріалом землю та обприскати водою крону.

Хоча сорт Марі Брегон посухостійкий, за  молодими саджанцями у посушливі періоди необхідно доглядати – ввечері поливати та обприскувати водою крону.

Через два роки після посадки дозволяється підгодувати  рослину внесенням комплексного добрива. Цю процедуру проводять ранньою весною, перед цим необхідно щедро полити дерево, щоб не обпекти корінці активно діючими компонентами комплексних добрив. 

У другій половині літа вносять фосфорно-калійні добрива із розрахунку: на 10 л води розчиняють  40-50 г добрив. 

Від зимових опіків молоді сосонки можуть постраждати, тому рекомендуємо  для їхнього захисту вкривати деревце сосновими або ялиновими гілочками.

Маючи від природи гарну крону, Марія Брегон не потребує обрізки , виключення складає лише санітарна обрізка.

Сорт має високу стійкість до хвороб і шкідників.

Карликові деревця  сосни чорної Марі Брегон  залюбки використовуються ландшафтними дизайнерами. Зростає сорт повільно. Невелика, всього  півметра у висоту, сосна гарно виглядає як в одиночному розміщенні, так і у групових різнокольорових насадженнях.

Рослина невибаглива, потребує незначного догляду лише у  перші два - три роки після посадки, потім слід орієнтуватися на погодні  умови та при необхідності поливати, проводити санітарну обрізку, раз на рік підгодовувати, захищати від комах.

Сосну купити можна онлайн в інтернет-магазині «Клуб Рослин», за попереднім замовленням на нашому сайті. «Клуб Рослин» реалізує сосну, ціна на яку доволі доступна в Україні. 

Ми доставляємо саджанці сосни в пластикових контейнерах в усі міста України.